Jump to content
Българският форум за музиканти

Майкъл Стивън Портной


Recommended Posts

Айде сега да ви помоля да ми помогнете да разбера с какво барабанче по дяволите свири тоя пич, какви кожи използва/горна,долна/ с какви микрофони го озвучава тва барабанче даеба и с какви палки свири/ смисъл размер,дърво и т.н./....И моля не ми пишете, че Портной свири с пет хиляди и три барабанчета....говоря за основното, което използва...а и да се доуточня става интересува ме звука от последните албуми/ Six degrees...Train of thought..Octavarium/

 

Предварително благодаря за осигурената стойностна информация и обърнатото внимание :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палките му са Про Марк - модел Портной :P А що не вземеш да му влезеш в сайта и да си ги видиш тея неща,че много станаха темите за Портной :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палките му са Про Марк - модел Портной B) А що не вземеш да му влезеш в сайта и да си ги видиш тея неща,че много станаха темите за Портной ;)

Опитвам някак да накарам хората/барабанистите/ в тоя форум да пишат някакви смислени неща...А те така или иначе не пишат за нищо друго освен Портной,Портной,Портной...ОК нямам нищо против ама айде темата да не е нещо от сорта Портной ли е най-добрия на света

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)

Да кажем, че аз и още доста хора в Блгария не знят английски език, но все пак имат желание да се информират по някои въпроси. Нали все пак това е БЪЛГАРСКИЯТ МУЗИКАЛЕН ФОРУМ B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше съвсем приятелска и чистосърдечна усмивка. B)

А иначе съм съгласен с Drums_master - просто влез в някой от сайтовете и се информирай....ще е по лесно и удобно...и ще получиш информацията, която интересува точно теб.

Аз тръгнах да ти свалям разни неща - но информацията стана в повече.....много сетове.....много фирми.....и реших, че наистина ще е по лесно да разгледаш сам.

 

 

http://dreamtheater.start.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм запознат много с портной ,но гаджето ми има палка от него от концерта им в бг и мога да кажа че е с пластмасово топчее.не знам дали попринцип свири с такива глупости ама поне в бг с такива е свирил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега да ви помоля да ми помогнете да разбера с какво барабанче по дяволите свири тоя пич, какви кожи използва/горна,долна/ с какви микрофони го озвучава тва барабанче даеба и с какви палки свири/ смисъл размер,дърво и т.н./....И моля не ми пишете, че Портной свири с пет хиляди и три барабанчета....говоря за основното, което използва...а и да се доуточня става интересува ме звука от последните албуми/ Six degrees...Train of thought..Octavarium/

 

Предварително благодаря за осигурената стойностна информация и обърнатото внимание B)

Нещо май си му нервен на Майки. Нищо, ше ти мине.

 

В трите албума ползва напрактика 4 или 5 комплекта барабани. Съвсем различни едни от други.

Six Degrees не знам точно с какво го е записвал. Май е с The Purple Monster, Train Of Tought е с The Siamese Monster, което напрактика са 2 кит-а. Голям и малък. Някои от песните са свирени на малкия, някои на големия. Octavarium до колкото знам е свирен също на The Siamese Monster и на малкия оранжав кит от the drum clinic in Berlin преди няколко години. Та така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега да ви помоля да ми помогнете да разбера с какво барабанче по дяволите свири тоя пич, какви кожи използва/горна,долна/ с какви микрофони го озвучава тва барабанче даеба и с какви палки свири/ смисъл размер,дърво и т.н./....И моля не ми пишете, че Портной свири с пет хиляди и три барабанчета....говоря за основното, което използва...а и да се доуточня става интересува ме звука от последните албуми/ Six degrees...Train of thought..Octavarium/

 

Предварително благодаря за осигурената стойностна информация и обърнатото внимание B)

Нещо май си му нервен на Майки. Нищо, ше ти мине.

 

В трите албума ползва напрактика 4 или 5 комплекта барабани. Съвсем различни едни от други.

Six Degrees не знам точно с какво го е записвал. Май е с The Purple Monster, Train Of Tought е с The Siamese Monster, което напрактика са 2 кит-а. Голям и малък. Някои от песните са свирени на малкия, някои на големия. Octavarium до колкото знам е свирен също на The Siamese Monster и на малкия оранжав кит от the drum clinic in Berlin преди няколко години. Та така.

Не бе батенце изобщо не съм му ядосан на Портной щото той си е в час отвсякъде.Ама ние тука не сме...незнам бе просто някак ми се иска в тоя форум да мога да получа някаква стойностна информация.../смисъл че сигурно цвета на барабаните има значение за звука...нали се сещаш...все пак цветовете внасят настроение в нашия живот,поне според мен де/ И така мисля, че няма нужда повече да обяснявам просто ми е интересно от какво е направено въпросното барабанче щото то май това е по-важно от самия цвят.А и някак се опитвам да ви провокирам колеги да обменяме инфо не за цветове и за това кой колко е добър и кой все пак е най-добрият.

 

Така де това е.

Не съм ядосан на никого просто опитвам...да освежа малко цялата хава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветовете имат значение за звука? Лекарства, нещо? Както и да е. Имаше един пич в НБУ дето разправяше как можело да се свири по цветове. Трее да има груув. Свири ми в сиво. Груув трее да има. Баси глупостта. Беше научил три термина на англииски и тва си повтаряше през цялата елетория. Както и да е.

 

Пича Майки има 2 сигнатурни соло барабанчета Тама. Ето тук е интервюто с него в което обяснява особеностите на тия тупанчета.

 

В общи линии едното - The Melody Master е свързано с педал, който може да застава в различни позиции, контролирайки стягането и отпускането на кожата. В смисъл може с педалчето да сменя тона на кожата. Кръстил е барабанчето на дъщеря си - Melody. Има серия сигнатурни чинели от Sabian, които пък е кръстил на сина си Max. И така. Друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да се включа макар и леко офтопик. А я кажете понеже нищо не разбирам от барабани, но искам да си намеря семпъл на соло барабанче и алтове каквито използва Manu Katche в албумите на Гарбарек. Сега мен не ме интересува точно какво ползва той, щото доколкото знам, май ползва Ямаха. Проблемът е че семпли на Ямаха май точно не намирам по библиотеките дето имам. Та има ли нещо което да звучи подобно - да търся..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветовете имат значение за звука? Лекарства, нещо? Както и да е. Имаше един пич в НБУ дето разправяше как можело да се свири по цветове. Трее да има груув. Свири ми в сиво. Груув трее да има. Баси глупостта. Беше научил три термина на англииски и тва си повтаряше през цялата елетория. Както и да е.
Браво бе пич.Поне ми стана ясно защо си на принципа "Портной или смърт" - явно до там са ти възможностите ! Аиде жив и здрав :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е казвал ,че само на Портной се кефим ,просто мен специално ме вдъхновява страшно много .Има и други барабанисти дето ме кефят ама не са ме вдъхновявали както Портной .Та стига с тоя офф.

 

Значи Портной свири с два комплекта мисля ,че от SDOIT ако не беше така някой може да ме поправи :P .

Та на по-голямият му комплект с двете каси свири на Melody Master 14x5,5''.В по-малкият комплект с кардана свири също на Мелоди Мастър ,обаче 12x5''.Кожите на соло барабанчетата са Remo- Coated Ambassadors с черна точка.

Палки -AUTOTX420Ns.jpg

За микрофоните не знам.

Еми това е надявам се да съм ти бил полезен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветовете имат значение за звука? Лекарства, нещо?

 

Приятелю Spaz,

за да не тънеш в неведение.....мисля, че човекът иронизираше това, че изброяваш цветовата гама на сетовете....а не подробности по тях.

Макар, че не разбрах и той за какво се хвана........ами....като е жълто-жълто е :P

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.