Jump to content
Българският форум за музиканти

проблем :(


0pti

Recommended Posts

Здравейте, наскоро си купих електрическа китара Ibanez grg 170 dx и като цяло всичко си е ок, но ми се струва, че много бързо излиза от строй, за около 1 час свирене, дори и по малко. Не е осезаемо но понеже аз свиря през гитар риг и тунера постоянно ми е пред очите и можеби поради това си внушавам разни работи. Та молбата ми е ако някой има същия или подобен проблем или просто разбира от китари :greenangel: да ми каже дали си внушавам или наистина има проблем и ако има такъв как да го реша , също ако някой има такава китара да сподели при него как е. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel:

Според мен трябваше да дадеш малко мангизи отгоре за Grg270 че е със заключване на струните(т.е. имитация на Флойд).

 

А аз имам тоя модел 270 и въпреки това в началото имах тоя проблем.Майката му е тунер в ръката по всяко време.А като се отпуснат струните предполагам че ще са по-добре.Ма проблемата ти е тремолото .Не съм някъв разбирач ама мисля че ще се оправи но ще трябва тунер(слух).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един час е добре. Нормално е дори на 2-3 пресни да имаш нужда от лека донастройка.

Тремолото също разстойва - използваш ли го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има проблем провери дали ти в правилно сетъпнато тремолото,но проблемът може да идва и от самите струни.

 

Успех :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, наскоро си купих електрическа китара Ibanez grg 170 dx и като цяло всичко си е ок, но ми се струва, че много бързо излиза от строй, за около 1 час свирене, дори и по малко. Не е осезаемо но понеже аз свиря през гитар риг и тунера постоянно ми е пред очите и можеби поради това си внушавам разни работи. Та молбата ми е ако някой има същия или подобен проблем или просто разбира от китари :) да ми каже дали си внушавам или наистина има проблем и ако има такъв как да го реша , също ако някой има такава китара да сподели при него как е. Благодаря предварително.

 

Конкретните отговори на проблема ти са:

1. Китарата или има проблем, или няма проблем.

2. Ако китарата има проблем, носиш я на лютиер с комплект нови струни.

3. Ако китарата няма проблем, научаваш се да си слагаш струните като хората, да използваш слуха си и се научаваш да си я поддържаш в състояние, в което свири вярно дълго време.

 

Това, което ти казаха горе, че китарата се разстройва на 2-3 песни е абсолютно невярно, ако китарата е наред и е поддържана. По-скоро бих казал, че дори китарата да няма заключване никъде, тя би свирила вярно поне час-два преди да се наложи някой ключ да се врътне малко и да се донастрои на слух - така, както си свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един час е добре. Нормално е дори на 2-3 пресни да имаш нужда от лека донастройка.

Тремолото също разстойва - използваш ли го?

 

Ами тремолото почти не го използвам или го използвам съвсем съвсем лекичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, наскоро си купих електрическа китара Ibanez grg 170 dx и като цяло всичко си е ок, но ми се струва, че много бързо излиза от строй, за около 1 час свирене, дори и по малко. Не е осезаемо но понеже аз свиря през гитар риг и тунера постоянно ми е пред очите и можеби поради това си внушавам разни работи. Та молбата ми е ако някой има същия или подобен проблем или просто разбира от китари :) да ми каже дали си внушавам или наистина има проблем и ако има такъв как да го реша , също ако някой има такава китара да сподели при него как е. Благодаря предварително.

 

Конкретните отговори на проблема ти са:

1. Китарата или има проблем, или няма проблем.

2. Ако китарата има проблем, носиш я на лютиер с комплект нови струни.

3. Ако китарата няма проблем, научаваш се да си слагаш струните като хората, да използваш слуха си и се научаваш да си я поддържаш в състояние, в което свири вярно дълго време.

 

Това, което ти казаха горе, че китарата се разстройва на 2-3 песни е абсолютно невярно, ако китарата е наред и е поддържана. По-скоро бих казал, че дори китарата да няма заключване никъде, тя би свирила вярно поне час-два преди да се наложи някой ключ да се врътне малко и да се донастрои на слух - така, както си свириш.

 

Аз все още не съм и сменял струните свиря с тези, с които си я взех. На по-малко от месец е самата китарка, поне аз от тогава я имам в магазина незнам колко време е стояла, а струните и са D'Addario XL nickel wound мисля че това са прилични струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните винаги се настройват чрез натягане и никога чрез отпускане.

Т.Е. ако има нужда да свалиш някой тон какво правиш:първо го отпускаш повече от необходимото и после бавно навиваш с тунера.Това че китарата ти е с тремоло не значи че трябва постоянно да седи разстроена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.