Jump to content
Българският форум за музиканти

Популяризиране на група...


Recommended Posts

Какво имам предвид: по мои наблудения страшно малко са бандите, особено тежките, които правят каквото и да е, освен да свирят в репетиционни и на концерти... Да де, някои вече се светнаха и си направиха и сайтове, но като че ли с това се изчерпват всичките им усилия по отношение правенето на групата популярна (нямам предвид поп, а позната като име). Разчита се основно на word-of-mouth, което... ммм, тъпо е.

 

Като приятно изключение си спомням как навремето Кълн започнаха, защото - дума да няма, преди да подпишат със Стейн Студио, Кълн вече си бяха изградили добър имидж в ъндърграунда, благодарение на пробивността и ентусиазма на Боян (вокал, бас, ако не го знаете).

 

Тогава водех радиопредаване за екстремна музика и още помня как пича не щадеше време и телефонни разходи, за да ми праща инфо за всякакви сценични изяви, заснемане на кипове и какво ли още не... На списанията пък пращаше освен инфо, покани за всякакви свиренета, а като запознаване беше им пратил пакет със CD, презентация, готови фотосесии на групата и т.н.

 

В резултат на което групата доби популярност - без продуцент, p.r.-специалист и т.н.

 

Естествено, важен момент беше и е, че Кълн са добра група, която допада на много хора, включително на мен.

 

---

 

Та: Интересно ми е вие какво правите за Вашите банди - или викате, няма сми да се пънем, и без това сме добри, хората ще ни открият някак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направихме си лейбъл , за да не разчитаме на друг и да знаем че ако не си съдерем ние задниците от работа и не вършим необходимата работа ще сме си виновни само ние :)

 

За сега нещата вървят много бавно но всичко по реда си и най вече за фенщината... мисля че 50% от разковничето е скрито именно в това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от 50 :)

 

Според мен (ще го правя, когато групата ми стигне ниво като за пред хора :) ) е важно да се действа на много фронтове - по интернет, през предаванията по радиата и телевизиите (повечето от тия, дето ги водят са готини пичове, а и готини пички познавам :) ) и чисто физически - например, когато свириш на живо, раздаваш флаери със сайта на групата, и си донесъл 50-тина RW-та с твойто демо и ги раздаваш на фенове, които в замяна дават имейла си, та да можеш да ги спамваш с новини за групата и т.н. ;)

 

Много възможности има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и си донесъл 50-тина RW-та с твойто демо...

Със CD-R няма ли да е по евтино :) Пък и така някои може да изтрият демото, а иначе няма мърдане ;)

Закачка просто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен споменатите по-горе неща:

Според мен е много важен и имиджа на групата, ако тя иска да пробие. Задължително трябва да се поддържа (правилен) такъв, колкото и субективно да изглежда !

 

Друго важно нещо е сценичното поведение по време на концерти, атрактивно такова прави много....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, за имиджа не ми се говори... Почти не се сещам за група, която да гради имидж, било чрез поведение, било чрез облекло и т.н. Не че нещо, ама най-ме дразни отговорът в такива моменти: "това е позьорщина, за нас е важна музиката". И все си мисля - дай по този повод да излизаме с анцуг на сцена? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oh, my God, you're so ironic...

Дай да разсъждаваме градивно, криворазбрания градеж на имидж (Градил МО имидж) е ясен. Или не е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Секи да си разбира имиджа както иска, обаче моите наблюдения са, че групи, които разчитат на фокусиране върху имиджа, а не върху мизиката, са еднодневки.

 

Мразим шибаната повърхностност на ММ/MTV моделирани перкендета. Ай сиктир. Казал си го е Франки:

 

''SHUT UP AND PLAY YOUR GUITAR!''

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VOSTOK правилни неща казваш според мен. И аз НЕ съм на мнение, че корена на думата популяризиране идва от поп музика или позиране.

Групата ми има 5 песни които не са достатъчни за самостоятелен концерт и ако имахме възможност да свирим с друга група, наши познати то в едно клубче "Кокарача" нямат нищо против. Вокалиста ни е приятел със Стиф (Редръм, екс-Инсмут) и Жоро от Заплаха, но тези групи както можете да предположите си имат по-сериозна работа.

Скоро..най-вероятно басиста ни Shturmfuhrer(който принципно слуша гаден хеви метъл :godbless: ) ще си дозапише рифовете и като миксирам всичко ще се получи едно демо със смея да твърдя доста солиден звук. От тук нататък всичко зависи от това доколко ше успеем в погото наречено "музикална индустрия".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро..най-вероятно басиста ни Shturmfuhrer(който принципно слуша гаден хеви метъл  ) ще си дозапише рифовете и като миксирам всичко ще се получи едно демо със смея да твърдя доста солиден звук.

Не бъди толкова сигурен хахаха ;) Шегичка де :)

 

И а посмей баса да не се чува, щъ ибъ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Интересна темичка, жалко че от 2004г. никой не се е сещал за нея, а по мое скромно мнение въпросът е все още актуален - дайте да я продължим :D

 

Питането е кой какво прави, за да популяризира групата си?

 

Аз лично с моята група си имам много занимавки свързани с този въпрос и най-вече да обсъждаме защо всичко това е необходимо да се прави ... Ще ми е интересно да мога да им изпратя повече отговори подобни на тези на VOSTOK :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Групата трябва да намери човек който да се занимава с тези неща.Или по скоро екип ...но не да се появи някой псевдоменажер да ми каже подстрижи се лакирай си ноктите черни и си обуй леопардов клин и смени стила на музиката че този нещо не е модерен и сега се обръщате на 180....Според мен се изисква екип който преценява какви са възможностите на групата и прави се стратегия която в последствие се изпълнявава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.