Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройка на Amp


Holy Diver

Recommended Posts

Скоро си купих ел китара а заедно с нея и AMP но имам един проблем.Не знам защо но никога не мога да наглася гласа на китарата така както го искам.Пробвах да променя нещата чрез AMP-а но пак не става.Оправям се с EQ опцийте но като цяло не мога да постигна желания ефект.Моля за вашите съвети относно настройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, има си пинната тема най-отгоре на този раздел специално за настройките на кубетата.

 

Второ, има голяма възможност кубето ти просто да не може да звучи както ти го искаш. Кажи поне каква марка и какъв модел е. А и, като го купуваше, не го ли пробва първо? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах най-различни комбинаций чре EQ на Ампа.Извинявам се че питам наглед прости неща но не съм си имал работа с музикална техника преди и опитът с акустичната в случая не ми помага.Китарата ми е модел Washburn WR120.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината и аз имам проблем с настройките по Randall-ите и затова се отказах от марката.

 

Иначе сигурно ще го научиш, но просто трябва доста да си играеш - има хубав звук някъде там.

 

А Комбинаций е братовчед на Конфуций, най-добрия приятел на Репетиций.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кубето ми е RANDALL RX15M и според мен е добро

 

Супер е спор няма - малките "кубета" (по-точно играчки) със 6" говорител са върха - звучат като 100вата глава със 2кабинета 4х12, че даже и по-плътен звук имат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кубето ми е RANDALL RX15M и според мен е добро

 

Супер е спор няма - малките "кубета" (по-точно играчки) със 6" говорител са върха - звучат като 100вата глава със 2кабинета 4х12, че даже и по-плътен звук имат :)

:) Не се бъзикай с човека! Ако този модел на рандал е с 6" говорител, ясно, че няма как да звучи. Трябва си 12".

Има едни рандали, дето са с 2х12" и са си много добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извличането на звук е цяло изкуство. Предстои ти много опитване докато установиш какво точно ти се иска да чуеш. Прегледай темата с настройките по-горе и знай, че ти остава само пробване. За мен лично това е най-приятната част от всяка нова китарна техника, до която се докосна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как искаш да звучи ?

Ами по-твърдо.Не мога да постигна този здрав звук който е необходим за например Back in Black.Просто ще се опитвам и скоро се надявам да се получи :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.