Jump to content
Българският форум за музиканти

Маршал МГ10кк


Mzorg14

Recommended Posts

Човека търси нещо според финансите си, какво се палиш толкова?!

А по въпроса как могат да се намират пари за техника, преди 10 дни бях при Икономов и влезе един пич, който едва се беше научил да държи китара заедно с майка си. Пред мен мама плати 3700 лв. кеш за китара, Маршал MG някакъв и някакъв малък кабинет Маршал. И след това каза на синчето:"Като се понаучиш да свириш ще вземем онова по-скъпото", а то беше глава JCM900 и кабинет 4х12 Маршал, някъде около 4 бона комплекта.

Е така се намират пари!!! :)

 

...аз всъщност споря относно целесъобразността на системата ПРАКТИС АМП>2х12"(или 4х12") КАБИНЕТ ...която ми се струва абсурдна...иначе мн ясно че като ти трябва практис амп си вземаш практис амп и толкова...

 

ПС:аз пък си изкарвам парите с къртовски труд и адски лишения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знам, на мен ми се струва, че по скоро имаш някаква мания на тема "антиандрешковщина", отколкото ампа от горния семпъл звучи зле или нещо такова. Щом нещо кефи някой и може да си го позволи(и да го накара да звучи) - всичко е ОК. Той и Браян Мей е записал много от партиите си с "Decay Amp", който представлява направи си сам-ско хай-фи германиев0 усилвателче с евтино говорителче с алуминиева шпула(и палтото върху ампа за да не трещи много).

Не мисля, че това е направило тези албуми на групата по-малко обичани или харесвани. Да не говорим, че свири със своята китара, която си е правил, със мензува 609мм, което е почти детска китара и съм сигурен, че ако не беше неговата китара, много хора щяха да кажат за нея, че е боклук, че не си струва да се взима, че по-добре да си вземе човек ибанец или гибсън и т.н. Е, свири ли на тази техника - свири. И никой от нас не може и копче да му каже по въпроса.

 

Всичко опира до слух, вкус и умения.

Няма правила. Според мен всички правила относно китари и оборудване са по-скоро насоки, отколкото правила.

В изкуството няма не може. Ако човек знае как да го направи добре, няма проблем да свири с каквото си иска.

Другото(натрапването на общоприетото и особено на много скъпото) е гъзария или лицемерие, според мен.

 

Иначе наистина е непрактично да се купува специално кабинет за малкото ампче, но аз не видях някъде в темата да има съвет за това.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли инфо как става връзката на амп-а с кабинета,че ми стана интересно?

Необходима е малка модификация: дупка в корпуса отзад + допълителен жак към който се закрепват кабелите от говорителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко опира до слух, вкус и умения.

Няма правила.

Ее, как бе, система има тука, СИСТЕМА!!! :hysterical:

 

ПС: ...това за кабинета е АБСУРДНО...кабинета има голямо значение ама чак пък 80%...айде малко реализъм...

Айде верно малко реализъм. Пусни си ампа на слушалки. Преброй до 10. Колко процента му даваш на кабинета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...професионалните усилватели нямат изходи за слушалки...

 

ПС: наистина имам мания на тема Андрешковщина...която се държи на факта че имам възможност да усетя как стоят нещата по света...и смея да твърдя че тука положението е пълна ч*кия именно поради Андрешковското отношение на хората към музиката...като слепи котета сте някой люде...по-лошото е че не искате да прогледнете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Само не виждам защо използваш думата Андрешковщина,жива цигания си е това..

Да ,и аз свиря с правен 1х12" и правен от Галин лампов амп,но не всеки може да отдели 3-4 бона за марков такъв.

А по темата-тия маршалчета са пълен шит,и ако не се връзваш на надписа има и по-качествани в този клас за толкова пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък циганията си същесвува навсякъде и няма смисъл да говорим за или срещу нея.

В популярната музика има много примери за използване на скъпа и претенциозна китарна техника, както и на значително по-евтина/правена/транзисторна и т.н. Затова за мен такива спорове са безмислени и изразяват по-скоро личните убеждения на спорещите.

 

За чекията си прав, но аз мисля, че проблема тук е по-скоро музикантски и естетически, отколкото технически.

Той е на лице и при много от хората/групите, които имат премного техника.

Когато факторите "аз съм ДЪ БЕСТ", "шси направя МОЯ група", "искам да се чувам повече", "пея песни със до от 2-ра октава, щото музикантите не могат да транспонират", "дреме ми на ку*а", "тия са ебати смешниците, ние сме по-добри", "свири, недей да говориш за звука" и др... изчезнат, тогава качеството на музиката тук може и да се пооправи.

Ей това е непрофесионално в много по-голяма степен от техниката.

Като тия хора си купят тенкика за сопорнайсе хиляди долара, пак излиза пълно лайно като звук.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) ...а така...тука си много прав...никога не бих твърдял противното... :)

 

ПО ТЕМАТА: не знам защо много често се пренебрегват добрите оферти за техника на старо...с този бюджет на старо пича може да си вземе много по-сериозен практис амп...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ама те наистина нямат...а пък практис ампчетата повечето(както може би си забелязал) нямат изход за външен кабинет...евентуално на нещо да те навежда тази мисъл...едва ли...но все пак...а относно твоите 80% за кабинета...аз съм имал щастието(или нещастието) в продължение на няколко седмици да ми се налага свиря с усилвателя ми през седем на брой различни като спецификации и марка 4х12" кабинета...и кой знае защо не ми звучеше коренно различно...разбира се всеки кабинет оцветяваше звука по различен начин...ама основния кой знае защо си беше същия...а ти който ги твърдиш тези неща дали си имал ЛИЧНИ наблюдения по въпроса...без слушалки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, точно Dylan101 едва ли можеш да упрекваш за тези неща.

Това е човека, който разпозна на запис активни адаптери от пасивни, при това на запис с много дисторшън, измежду 10 китари... има опит със звукозаписа, също така.

 

Не знам дали 80% са кабинета, обаче звука до голяма степен е кабинета, като честотна характеристика и резонанси.

Голяма роля играе и пауърампа. Без тях, преампа със все китарата е една тънка осичка - ходи я разбери каква е.

Това важи и за най-ламповите и скъпи ампове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ама те наистина нямат...а пък практис ампчетата повечето(както може би си забелязал) нямат изход за външен кабинет...евентуално на нещо да те навежда тази мисъл...едва ли...но все пак...а относно твоите 80% за кабинета...аз съм имал щастието(или нещастието) в продължение на няколко седмици да ми се налага свиря с усилвателя ми през седем на брой различни като спецификации и марка 4х12" кабинета...и кой знае защо не ми звучеше коренно различно...разбира се всеки кабинет оцветяваше звука по различен начин...ама основния кой знае защо си беше същия...а ти който ги твърдиш тези неща дали си имал ЛИЧНИ наблюдения по въпроса...без слушалки...

Прекалено много си повярвал в системата, човеко.

Ето ти пример: Marshall Valvestate 8080 и Marshall Valvestate 8100. Един и същ усилвател с леко различно транзисторно крайно стъпало (80 и 100 W). Първият е комбо без изходи за допълнителен кабинет (т.е. предазначен да свири само с прилежащия му кабинет), вторият е глава (която можеш да включиш в кой да е кабинет). Как твоята причинно-следствена теория обяснява този "парадокс"?

 

80-те % идват от там че кaто сравниш Маршал МГ10 в 4х12 кабинет и твоя велик all-tube Garland в 8 или 10 инчов отворен кабинет сещаш ли се кой ще извади по-як звук? Оставям те сам да си отговориш.

 

А разлика между различни 4х12 кабинети определено има, най-вече от това с какви говорители са. Като дори говорители от една марка и модел звучат различно. Разликата обаче най-добре се чува на запис с микрофон. При реално свирене децибелите обикновено са толкова високи че на ушите ти им е все тая.

 

И да, имал съм лични наблюдения по въпроса. Доста часове съм прекарал местейки микрофони насам-натам пред най-различни кабинети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, точно Dylan101 едва ли можеш да упрекваш за тези неща.

Това е човека, който разпозна на запис активни адаптери от пасивни, при това на запис с много дисторшън, измежду 10 китари... има опит със звукозаписа, също така.

Оо, това нищо не е! :punk_guitar:

Глей тука как съм ги заковал. Там съм DFGeneer. 5150 не го бях чувал на живо, но бях сигурен кой кой е от другите два.

Апропо, тая тема там е още едно доказателство колко % от звука го прави кабинета и колко ампа.

 

И накрая: извинения към човека който отвори темата че му я отаковахме!

Редактирано от Dylan_101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И накрая: извинения към човека който отвори темата че му я отаковахме!

 

С това трябваше да започнете :rolleyes:

 

BTW, ето едно ревю на Line6 Spider III 15W, което мисля, че показва какво може ампчето

 

http://www.youtube.com/watch?v=2mPGqNW33rM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80-те % идват от там че кaто сравниш Маршал МГ10 в 4х12 кабинет и твоя велик all-tube Garland в 8 или 10 инчов отворен кабинет сещаш ли се кой ще извади по-як звук? Оставям те сам да си отговориш.

 

...Моя велик all-tube Garland не бих го плъгнал в нищо различно от 4х12" или 2х12" за нищо на света...веднъж щях да откажа да свиря в любимия ми град(Тимишоара) защото не ми бяха осигурили подходящ кабинет...добре че бяха пичовете от "Галадриел" да спасят положението...и аз искам да се извиня на автора на темата...както и на всички останали...с Андрешко никога не може да се излезе на глава...чувствм се недостоен да пиша в този форум...затова тук за в бъдеще ще гледам да чета само "мъдрости" ...утре отивам да си купя един Скуайар Булет Страт,един Маршал МГ10 и се регистрирам в forum.piklioskitara.org да събирам позитивни впечатления...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.