Jump to content
Българският форум за музиканти

ВЪПРОС за струни ?


Recommended Posts

Имам китара кремона и тя е с три метални струни и три найлонови струни , та въпросът ми е ако си сложа на мястото на найлоновите метални дали ще има някакъв проблем , питам защото китарата е от времето на баща ми обаче е запазена ??? :greenangel::girl_witch::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата не е с 3 найлонови и 3 метални, а с 6 найлонови - просто последните три имат намотка около тях. И не - не слагай метални струни на тази китара - ще я счупиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам, че всичките струни на китарата са найлонови, прото басовите три имат метална обвивка, но в сърцевината си са от найлонови "конци", не са плътни като другите три струни. По принцип всички комплекти найлонови струни са така - първите три са от плътен материал и без да са увити, а другите три са от найлонови нишки, които обаче след това са увити с метална обвивка.

 

Също така, предполагам, че китарата е тип класическа акустична китара (другите, които са с метални струни се водят уестърн акустични китари). На класическите китари не трябва да се слагат метални струни.

 

Едит: Valserp ме е изпреварил.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам китара кремона и тя е с три метални струни и три найлонови струни , та въпросът ми е ако си сложа на мястото на найлоновите метални дали ще има някакъв проблем , питам защото китарата е от времето на баща ми обаче е запазена ??? :thumbs_up:;);)

 

Като ти гледам nick-а, се надявам, че нямаш намерение на тази китара да свириш т'ва, което си мисля. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.