Jump to content
Българският форум за музиканти

кабели за китара


ba6 maistora

Recommended Posts

Ами аз лично сам си правя кабелите :cheers: взимам си проел китарни кабели лоу ноиз :) мн съм доволен ;) един такъв ми изкара към 2 години много груба употреба като все още е здрав само малко с наранена изолация тук там ;) а имам един микрофонен кабел Клотз :D ей тфа са кабели чесно :D и кабела кабел и конекторите конектори ;)

 

в.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

хоум мейд: проел жица, брат ми + жакове тип "гаден китайски" + термошлаух. понякога и с по-хубави жакове...

 

работят си добре, и като се осерат нещо няма кого да псувам, щото обикновено аз съм си ги осрал самостоятелно от некадърност/недоглеждане. :D

 

П.С. За бога, не купувайте подозрителни дебели гумени китайски жакове! преебават се толкоз бързо, че... :blink: само металните евентуално стават за нещо... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега ползвах само HotLine - и много съм доволен от качесвтото. Наскоро обаче си взех комплект (двойка кабели с криви жакове) ErnieBall с Neutrik/Angle жакове - които стават за Musicman JP . С тях ми е по удобно, защото на тази китара имам два изходни жака и ако входните жакове са прави става много неудобно. Видима разлика няма - професионално изпипани, без никакъв шум...

Иначе ми останаха и няколко от тия оригиналните Фендер кабели - които са с пластмасови жакове и капсуловани, но избягвам да ги ползвам на сцената. Само ако не стигне някой кабел, тогава...

Но на външен вид най- ме кефят HotLine :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не е много на място и е за нова тема, но все пак да питам - как да си направя кабел петичка към стандартен жак? Има ли някакви специфични неща при връзването на жичките и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не е много на място и е за нова тема, но все пак да питам - как да си направя кабел петичка към стандартен жак? Има ли някакви специфични неща при връзването на жичките и т.н.?

Зависи на какво ще го ползваш... Понякога е специфично, взависимост от предназначението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

препоръчвам Ви от тов което може да се намери из София

CARVIN i FENDER

тия си ги эползвам и съм супер доволен

 

по принцип нзам че SPECTRAFLEX са най добрите в света- но досега не съм имал възможност да им се изкефя

те са булит проф - тоест тестват ги с куршум - и той не може да ги пробие

от това по - добра реклама - здраве му кажи :happy::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя към Behringer-a ми, облепен с тиксо от двата края, защото се разпада

иначе инан 2 жака и един кабел ама ме мързи да запоявам :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка, къде из нашите невероятно музикални магазини могат да се купят "хай-енд" кабели за китара ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в Динакорд има марков кабел (забраих му марката, по 8 и нещо лева метъра, много е як наистина) и маркови жакове (Неутрик, SLRите са по 5 кинта парчето, китарните - не знам), ама са в насипно състояние, т.е. трябва все пак да си ги поиш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в Динакорд има марков кабел (забраих му марката, по 8 и нещо лева метъра, много е як наистина) и маркови жакове (Неутрик, SLRите са по 5 кинта парчето, китарните - не знам), ама са в насипно състояние, т.е. трябва все пак да си ги поиш сам.

на Нойтрик-а каноните (XLR :godbless: ) са верно около 5 кинта, а жаковете мисля че са около 3лв.

но наистина са доста по-качествени от проелските или някакви други. а и доста по-лесно се запояват.

 

кабели имат проел и още няколко други марки дето и аз им забравих името :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле,тема за кабели-и тука какви култове се срещат към определени марки :godbless: Ми аз до преди време бях предимно на Planet Waves,George L's или Whirlwind.Наскоро обаче открих един пич,който ги прави сам Cables и можеш да поръчаш доста опций-цвят на кабела,тип конектори,тип жица и т.н.-а пък кабелите са му неразрушими.Та засега съм фен на Bayou!

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не е много на място и е за нова тема, но все пак да питам - как да си направя кабел петичка към стандартен жак? Има ли някакви специфични неща при връзването на жичките и т.н.?

Зависи на какво ще го ползваш... Понякога е специфично, взависимост от предназначението...

Ами искаме да вържем един бас, към един лампов усилвател Вермона от 80те... Въпросния става за 4 инструмента, и за изход му се връзват колони... Ще ми обесните ли как да направя кабел за баса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не е много на място и е за нова тема, но все пак да питам - как да си направя кабел петичка към стандартен жак? Има ли някакви специфични неща при връзването на жичките и т.н.?

Ако усилвателя ти е със същия стандарт като моя, нещата стоят по следния начин: тия жакове са предназначени за 4 канален звук, обаче тая система не се налага като стандарт и сега се използват за 2-канален звук. Затова двата леви канала се запояват за левия, а двата десни - за десния :godbless: Средата ти е маса. Не знам дали твоя усилвател е по същия начин, но не пречи да пробваш :godbless:

 

П.П. Ако тия 4 канала са само от тоя жак, можеш от една петица да изкараш 4 жака и спокойно да си връзваш 4 инструмента (което не е много препоръчително, ама карай :godbless: ). Запояваш масата на всички в средата, и за останалите жици има по 1 място :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.