Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Behringer китара.


jkjkjk

Recommended Posts

Има за по 300 лв съвсем прилични китари като за твоите нужди - Squier....

 

Eвтини скуаери с хъмбъкер съм виждал само в пакетите. Иначе разните булет/афинити/стандарт са с 3 единични адаптера, доколкото ми е известно. Не знам дали има евтин скуаер със хъмбъкер. Плюс това уточни кое точно ги прави съвсем прилични, като ги сравниш с други марки като беринджър/фактор по тези показатели.

 

За повечко пари, ако искаш да свириш нещо, вариращо от рок до 80-тарско хеви, като сравнително евтин и добре звучащ инструмент бих препоръчал Richwood.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за първа Елка, най-добре си вземи пакетче. След 2-3 години ще се ориентираш вече къде какво и как го искаш.

 

Доста хора притежават такива пакети, при това на различни марки - Squier, Yamaha, Washburn, Ibanez ... Каквото си подбереш, все ще е от същия клас.

Аз лично си взех преди 3 години Ibanez комплекта и съм си доста доволен.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа в дискусията.

Преди около месец и аз пуснах една тема за избор между две китари. Мненията пак бяха различни, едни-за, други- твърдо не. Аз лично като започнах да си търся първа елка(елка=ел. китара бел. ав.) имах към 300лв. Това беше миналия октомври. Тръгнах из варненските магазини да търся евтин комплект/ инструмент. Мислех да взема Скуайър комплект или китара за около 200 лв и кубе за около 100-тина.

Ходих, обикалях, питах, разглеждах, четох, избирах. Пробвах на едно приятелче Беринджър комплекта- китарата не е чак толкова зле. Кубето обаче е пълна скръб. Сега се тормози горкия с това кубе. Добре че си пуска да свири през компа, че да изкара звук като хората.

Та аз преминах от етапа ще-си-купя-евтина-китара-докато-се-науча и се насочих към раздел Продава на форума. Има достатъчно хубави оферти, и нови излизат. От там си набелязах 3, писах на пичовете. Едната-запазена, другия не ми отговори, третия- "ела и пробвай". Ходих, пробвах, тръгнах си с нея. Нелоша китара за немного пари (400 с пътя до Добрич и черпането след това). Колегата даже ми свали от цената, защото съм се разкарвал да я видя. Евала му!

То купуването на китара е като покупката на кола- не може само със снимки, трябва да се пробва. Или както каза Джоуй Де Майо-"трябва да и се качиш и да я изпробваш за да си сигурен, че когато караш със 150 по магистралата няма да се претрепеш". Той този пример има друга истрория, но това е за друга тема...

Та сега имам една никак лоша китара ЛП копие, чакам да ми дойде хубаво кубе( отново от колега във форума). И сме готови за рок'н'рол :punk_guitar:

 

ПП Колегата от когото си взех китарата все още има добри предложения. Вж раздел Продава за обявата на Rado54. И други колеги от форума могат да потвърдят думите ми за него. :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има за по 300 лв съвсем прилични китари като за твоите нужди - Squier....

Плюс това уточни кое точно ги прави съвсем прилични, като ги сравниш с други марки като беринджър/фактор по тези показатели.

 

За повечко пари, ако искаш да свириш нещо, вариращо от рок до 80-тарско хеви, като сравнително евтин и добре звучащ инструмент бих препоръчал Richwood.

 

Най-вече усещането от китарата в ръцете. Пробвал съм различни модели в ниския клас на марките, които съм изброил, и са ми по-удобни, отколкото беринджър/фактор (на каквито също съм свирил), и малко повече ми харесват като звук (въпреки че си прав, че за тези пари всички дъски си свирят в общи линии еднакво). Не може да става дума за особено сравнение и изброяване на качества като звук, състейн и прочие, поради горепосочената в скоби причина, разбира се, просто това е извод, до който съм стигнал от пробване и е изцяло лично мнение. Най-високо в личната ми класация за бюджетна китара стои Yamaha Pacifica (стратоподобните модели - ERG 121 и другията, който е с конфигурация HSS), но в интерес на истината те са и най-скъпите - мисля, че по-евтината се върти около 420-430 лева. След това са Cort (не помня модела, но тези евтините по 300 кинта), след това е описаният от мен Ibanez (GAX70, мисля) и накрая Washburn Idol серията (wi14, да речем). Скуайърите също са съвсем готини китари за начинаещ, въпреки че се плюят масово тук.

 

Всъщност най-важното качество, което една китара за начинеащ китарист трябва да има, е да му е удобна, защото ще се учи на нея, а няма да става рокзвезда (поне в началния стадий), което си е вече строго индивидуално. Иначе основната разлика в звука идва от факта дали е с единични или двойни адаптери. Което пък си е отново лично мнение.

 

едит: за richwood нищо не знам. само съм виждал при капъша, но никога не съм имал време да си поиграя и с такава китара.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има за по 300 лв съвсем прилични китари като за твоите нужди - Squier....

 

Eвтини скуаери с хъмбъкер съм виждал само в пакетите. Иначе разните булет/афинити/стандарт са с 3 единични адаптера, доколкото ми е известно. Не знам дали има евтин скуаер със хъмбъкер. Плюс това уточни кое точно ги прави съвсем прилични, като ги сравниш с други марки като беринджър/фактор по тези показатели.

 

За повечко пари, ако искаш да свириш нещо, вариращо от рок до 80-тарско хеви, като сравнително евтин и добре звучащ инструмент бих препоръчал Richwood.

Аз съм на мнение че "пакетчето с елка" на Скуайър е по-добро от на Берингер.

1.Скуайър по-добро от берингер

2.Уошбърн по-добро от Скуайър

3. Ибанец е по-хубу от по-горните три ;-)

Следиш ли ми мисълта ?

 

Заключение :

----- )) Берингер отива да си ляга. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак не съм съгласен с горните класификации.

Единственото, за което със сигурност мога да се съглася е:

Ампчето в пакетчето на Скуаер е по-добро от ампчето в пакерчето на берингер(a може би е по-добро и от ампчето на останалите изброени).

Останалото са изсмукани от пръстите неща.

 

1. Защо Washburn пакета е по-добър от скуаер? Щото е Washburn ли?

2. Защо смяташ че ибанез е по-добър от горните три? По-добри материали, по-добър хардуер, по-добро ампче или просто щото се кефиш на Ibanez?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак не съм съгласен с горните класификации.

Единственото, за което със сигурност мога да се съглася е:

Ампчето в пакетчето на Скуаер е по-добро от ампчето в пакерчето на берингер(a може би е по-добро и от ампчето на останалите изброени).

Останалото са изсмукани от пръстите неща.

 

1. Защо Washburn пакета е по-добър от скуаер? Щото е Washburn ли?

2. Защо смяташ че ибанез е по-добър от горните три? По-добри материали, по-добър хардуер, по-добро ампче или просто щото се кефиш на Ibanez?

ехех не това беше несериозно .... опитах се да коригирам отговора си но нещо не успях за което съжалявам ( беше референция към поста на колегата за "пакетчето с елка "

Единственото което мога да кажа е че Берингер... е кофти. Кофти изработка... кофти звук.. изключително евтини материали и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш приятел... Аз лично не харесвам Айбънец!!!!!.. даже съвсем обратното ( ако може да се каже ..така.. съм на другия полюс в китарите ). Но уважавам японската прецизност и качество, и адмирирам постиженията им.

Айде, спирам че стана много офф топик това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За самите китари мога да допусна, че Берингера може и да е с тяло от шперплат.

Иначе точността на китарата не вярвам да се различава твърде много от останалите изброени.

Съфорумника npace имаше берингер китарка, която не беше зле или неточно изработена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампчето в пакетчето на Скуаер е по-добро от ампчето в пакерчето на берингер(a може би е по-добро и от ампчето на останалите изброени).

 

Не бих казал. Ибанез-кото ампче на мене ми е на първо място :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го чух на твоите записи - не е зле.

Обаче чувал ли си Bullet150, та си толкова сигурен за мястото.

Не мен булетчето ми звучи ОК и на клийн и на драйв, пък си има и цифров дилей/реверб/хорус/флейнджър...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да го чуем :). Освен това на моите записи съм с гейна на МАX.

 

ЕДИТ: Е, ти сега и с екстри

цифров дилей/реверб/хорус/флейнджър
;). В това отношение биеш :) Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам такова ампче, просто съм чувал да го пробват и доста ми хареса за паричките си.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова никога не съм пускал и може би няма да пусна тема от тоя род. :)

Всички казват различни мнения и накрая сам не знаеш какво да избереш.

Аз съм на принципа - отивам, пробвам и виждам (чувам) дали ми харесва. Така си избрах Washburn-а и сега съм доволен.

Не съм се допитвал до никого, просто отидох, китарата ми хареса, и си взех пакета.

Съветвам автора на темата да отиде в магазина, да изпробва китарките и да си прецени коя му харесва повече.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха кви интересни неща казвате ! :)

Мерси ... и понеже има доста разностранчиви мнения няма да казвам ква съм си харесал за сега :)

да не разбуним духовете

 

Благодаря много на всички които се отзовааха на моето неразбиране с цел да ме просветят ;)

Ще пообиколя да поразгледам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.