Jump to content
Българският форум за музиканти

БГ музикалния ъндърграунд


Recommended Posts

А тогава как има хора, които хем правят такава музика, хем си получават пари и всички ги знаят? :think:

...това е като да кажеш ,че нещо хем е БЯЛО , хем е и много ЧЕРНО :bravo:

 

"Underground"а ,автоматично, изключва Славата и Печалбата, а ако ги включи се превръща в Комерсия :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UNDERGROUND-ът е да правиш музика искрено, чисто и така, както я чувстваш...

А тогава как има хора, които хем правят такава музика, хем си получават пари и всички ги знаят? :think:

не отричам, че има такива групи...но колкото по "нагоре" една група се движи по стълбата на музикалната индустрия, толкова по зависима става от различни външни фактори като продадени бройки, известност, изисквания към дадената компания или продуценска фирма и тн., а това отделя музикантите от процеса на създаване на музика така, както я чувстват (ох, получи се малко надуто изказване, извинявам се за което) ...така си мисля аз, може да греша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Underground"а ,автоматично, изключва Славата и Печалбата, а ако ги включи се превръща в Комерсия :greenball:

да, донякъде съм съгласен с това изказване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
аА тогава как има хора, които хем правят такава музика, хем си получават пари и всички ги знаят? :think:

а, и друго...

абе, човече, ти ако свириш в група, за парите ли го правиш...

ами аз не, с музиката дето я правим с нашата банда пари не се правят, дори и навън...и ако утре запишем албум (дано!!!), той ще може свободно да се дърпа от нета...и ако някой хареса нашите песни аз ще бъда неимуверно щастлив, много повече, отколкото ако правя милиарди с музиката, която свиря(макар, че и това не е лоша алтернатива)...баси...ае стига с тея пари...като не сте доволни, че не можете да правите пари с музиката си, защо свирите изобщо?

Редактирано от bi4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чакай малко ся, как реши че правя пари или нещо подобно :greenball: С групата свирим за едната идея, това е ясно.

Ама...

Самото понятие "ъндърграунд" е толкова разтегливо, че всеки го върти както си иска.

Не свирим за пари, кефим се на това, което правим и пак не мога да ни определя като ъндърграунд...

 

Не мога да разбера в тази тема дали се оплаквате, че сте ъндърграунд или се тупате в гърдите, че сте антикомерс, което е много на мода напъседък...

Единия се оплаква от положението в България - ми желязната завеса падна, никой не ви е вързал...

Втория обяснява как ако учиш и бачкаш ще дойде добрата фея (Господ е Българин, ама отдавна е емигрирал) и ще ти даде мазератито и къстъм айбанеца, че и с бонус шкембе чорба отгоре...

Третия... Бе на кой му пука за третия...

 

А тя истината - кой знае къде е истината. Вместо да се самосъжаляваме или поучаваме заканително с пръст що не затаковаме цялата простотия с ъндърграунда и не си свирим и пием биричката, пък азис ако иска два метра да си инплантира в оная работа?

 

Та така, свободни разсъждения след тежък ден...

Редактирано от eXile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Чакай малко ся, как реши че правя пари или нещо подобно :blink: С групата свирим за едната идея, това е ясно.

Ама...

Самото понятие "ъндърграунд" е толкова разтегливо, че всеки го върти както си иска.

Не свирим за пари, кефим се на това, което правим и пак не мога да ни определя като ъндърграунд...

ей тва е...браво за това изказване...какво ти пука дали сте в UNDERGROUND-a или не...аз лично не се оплаквам, предпочитам да дам 9 кинта за час записи при Бисер, отколкото да ги изпия в някоя кръчма...толкова пари трошим по репетиции, но важното е, че ни е хубаво от това, а не мрънкаме...ето това за мен е UNDERGROUND, макар и в по-странен вариант...

 

и да добавя, ако утре запишем демо или цял албум, аз лично няма да търся договори и прочие начини за реализация, за мен най-голямата награда от усилята и труда, които съм положил, ще е моите познати и приятели да харесат това което чуят и евентуално да го дадат на техните познати или приятели...все пак няма нищо по-важно от музиката...ето ти UNDERGROUND...

НАЗДРАВЕ :pray::greenball::pray:

Редактирано от bi4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе всякакви такива категоризации кой бил ъндърграунд и кой не...

У лево.

 

Without Judgement what would we do? Perception increases million times...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Катинчаров беше есеписал едно време по темата.

 

Иначе, в България всички, които нямат връзки с медиите са ъндърграунд. Въобще не става дума за пари, защото някои хора, които свирят в Шипка за кеф имат повече пари от някои, които са звезди. Няма да споменавам имена, но някои хора от Гравити Ко. муфтеха,един добре известен из ъндърграунд средите човек, за кинти, до скоро. Парите не са фактор. Фактор е "известността". *

А тя в България както знаем се постига с медийни изяви, а не с друго. Нито с албуми, нито с някакво стойностна музика, а по-скоро с водене на наградите на БГ радио,примерно.

 

*-Фактор е също и магазин до парка Заимов, но това е друга история.

 

 

Не съм разбирач, и вероятно не знам за какво говоря, но поне това са ми впечатленията.

Редактирано от Paliev The Butcher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Фактор е "известността". *

А тя в България както знаем се постига с медийни изяви, а не с друго. Нито с албуми, нито с някакво стойностна музика, а по-скоро с водене на наградите на БГ радио,примерно.

О боже колко съм патил от такава известност.Знам си аз че за нищо не стават ама хората викат я ги покани че много ни кефят да ги видим(без конкретни имена).Ок идват хората с едни навирени носове,искат едни здрави пари,правят саунд чек по 4-5 часа и накрая стават толкова смешни че ми идва да вия от скръб.Да беше веднъж да не ме е яд ама то.....

И обратно.Звъни някои вика хаиде да свирим при теб.Идват и чупят глави.Хора които никои не познава ама свирят от душа и сърце.Като "Еридан"Ер голям" И още много други

Редактирано от tsetso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна чета темата и едно нещо не ми стана ясно.Аз не разбирам точно понятието ЪНДЪРГРАУНД.По какви точно признаци се определя кой точно прави такава музика.Ако се има предвид хора и групи които свирят за густо като хоби или в най добрия случай за джобни за кафе или бира встрани от професията си/която понякога също е музика/,то тогава мога да кажа че точно в тази сфера съм чувал най добрите и стойностни неща в тази държава.

 

Много хора в този форум,хора с богат опит и големи умения,за които вероятно никой извън форума и няколко техни приятели не е чувал,са типична част от БГ ъндърграунда/според мен/

 

Просто се чудя какво става с истинският шоу бизнес,май трябва да си говорим дали той съществува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто се чудя какво става с истинският шоу бизнес,май трябва да си говорим дали той съществува.

не!няма такова понятие в нашата скромна държавица...сигурно скоро няма и да има,щото нищо не се случва,никой не се сеща да направи нещо,та да промени малко нещата към хубаво...абе заеби...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те пък Pantommind щото имат Огромен Тираж ;)  ;)

Мисля ,че май не съм ти съобщавал какъв е тиража ни и колко CD-та сме продали?? :beer:

Само ще вметна,че в Северна Америка албума ни вече има (мъничък-мъничък)ре-тираж ;)

Сега ако кажеш и че от тази работа има финансова изгода... не че не ви го желая от сърце, но скоро май продаваше нещо за да си покриеш разходите по ремонта на колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй, че не се знае каква е колата. И колко и струва единия фар :beer:

 

Тва е майтап ся да не вземе някой да се впрегне ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.