Jump to content
Българският форум за музиканти

БГ музикалния ъндърграунд


Recommended Posts

Без да искам да се повтарям ще кажа, че ъндърграунд музиката ИМА значение за развитието на музиката у нас!Самия факт че е ъндърграунд изключва хилядаи хора на концерт!!!Дали групите са ъндърграунд защото искат или не няма никакво значение!Искам да се обърна специално към кросаря, който споменава разни фестивали, на които групите като Контрол, Ревю и т.н. свирели пред хиляди!Но българските групи, които имат влияние върху моето музикално развитие просто немогат да събират толкова народ.Не защото не могат да свирят или идеите им са зле, а защото не всички хора разбират музиката им и предпочитат поп-фолка-да са живи и здрави.Искам да кажа на въпросния Кросар(без в никакъв случай да искам да се заяждам с него) още че аз пък помня времето, когато в Mr. Punch Insmouth промотираха едно EP и как целия клуб беше пълен до козирката и как Face Up, Suffer H,Kartzer i Insmouth направо разбиха публиката тогава и как после, след като в о шипка започнаха да се правят концерти на същите групи и подобни стилово клубът се пръскаше от хора!Помня също и концерти на Кълн, които просто мога да наредя сред най добрите неща на живо които съм гледал!!!И в нито един момент през тези 7-8 години не съм си и помислял да заменя някои от тези изпълнения дори за най-прехваления фолк певец!!!И не мисля да го правя още дълго време, защото част от тези групи още свирят и освен тях постоянно излизат други, които си заслужават да бъдат видени.И почти всеки оставя по нещо след себе си, независимо дали тиража е 100 или 1000 или 10000.Въпросът е че въпросните групи са разширили поне малко музикалната култура на някакъв кръг от хора пък бил той и от 50 човека.

Искам да спомена че тук изредих само групи, който харесвам аз и на които редовно ходя.Освен тях има страшно много групи, които не съм споменал чиито изпълнения на живо са запомнящи се.Като най-пресен пример мога да спомена концерта на Panican в четвъртък(въпреки че аз не ги харесвам кой знае колко, което не ми пречи да кажа че направо се разцепих на въпросния концерт).

Мисля че написах достатъчно вече, надявам се да сте присъствали поне на 1/10 от изпълненията които споменах и след това да сте поставили тези крайни заключения, въпреки че не вярвам да е така, защото познавам доста народ дето мисли по следния начин:"Че аз със тоя мога да си пия бирата, за какво да го гледам как свири". Е докато е така ще плюете по фолка и попа и другите бози и ще чакате да дойде някой чужд изпълнител, "който може да свири" и с когото не можете да си пиете пиенето, за да кажете после че е голяма работа, защото в неговата държава музикалния бизнес е на ниво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да се повтарям ще кажа, че ъндърграунд музиката ИМА значение за развитието на музиката у нас!

...и аз не искам да се заяждам с теб :D

Далече съм от Мисълта ,че в Ъндърграунда няма Интересни и Готини Банди.

 

Само не разбрах какво е значението на Ъндърграунда за развитието на БГ Музиката :metalist:

 

Това че , на единици като теб все още им харесва да слушат Изброените от теб Банди (Не казвам ,че групите са лоши), не значи ,че Ъндърграунда има значение за БГ музиката.

 

Ъндърграунда ще си остане Пълен с Млади Талантливи Музиканти, които с течение на Времето или ще се уморят или ще се продадат и бандите им ще се разпаднат .

 

БГ Музиката ще си Остане Нискобюджетна зле продуцирана и пълна с безумни изпълнения!

 

Защото нито БГ ъндърграунда ,въпреки Талантите,ще намери Пари за да пребори ПОШЛОСТТА на БГ музиката,

Нито БГ Музиката с Пошлостта си ще се промени, защото НЯМА пазарни Правила и няма никакво значение как пееш, как свириш и каква ти е песента .

В БГ музиката имат значение само Връзките,Парите и Глупавата Суета на ПиАрите.

Защото в БГ сега няма значение какво пееш, а единственото значение Кой с какви Пари излиза на Пазара!

В Крайна Сметка Мръсните Пари отиват на Вятъра, защото се дават на Свои хора.

а се дават на свои хора,защото е все едно колко и на кого ще дадеш,щото Пазар НЯМА и не се печели.Всеки сваля всичко от нета.

Тука идва думата ми за Липсата на Правила и на Институции ,които да се грижат за прилагането им! (писал съм вече)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се заяждайте с Корсаря, а се замислете над това което казва - и аз някой път не съм съгласен с крайните му мнения - друг път ( не визирам тази тема )

си съвпадат

тоя път за много неща е прав

например снощи гледах Рок в Рила 3 част - предните 2 части ги изпуснах

по това време бях на Скорпиънс в Каварна - и съм направил правилния избор

за Рила - звука беше гаден - макар че според организатора - естествената акустика била супер ( ама нали някой трябва да може да записва)

оттам нататък посредственост

дори Сигнал не свириха кой знае какво - може би пак е виновен тоя дето записва - защото когато съм им но концерт се кефя - но на запис - не е същото

Е - старите си хитове - ОК , но дадоха едно от новите им парчета Страх - опитват по твърд метъл - и не се получава....

 

Знам че не разбирам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в България според мен е много трудно да пробиеш, а за да го направиш трябва да си поп говно ;) .

но ако свирех в група това нямаше да ми пречи, все пак музиката, поне докато не си изкарваш прехраната с нея, е за кефа и за артЪ ;). какво ти пречи като си толкова ъндърграунд например да си качиш песните на сайта на групата и не си лепнеш линка за подпис във няколко форума, пък били те и чуждестранни. а това хора да се кефят на музиката ти е напълно достатъчно (пак подчертавам, ако не става дума за музика, с която си правиш парите, има огромна разлика, освен ако не свириш нещо ново и покътително, което се харесва на всички, без да е чалга или поп или рап и пак да си те кефи теб самия).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

например снощи гледах Рок в Рила 3 част - предните 2 части ги изпуснах

по това време бях на Скорпиънс в Каварна - и съм направил правилния избор

за Рила - звука беше гаден - макар че според организатора - естествената акустика била супер ( ама нали някой трябва да може да записва)

оттам нататък посредственост

дори Сигнал не свириха кой знае какво - може би пак е виновен тоя дето записва - защото когато съм им но концерт се кефя - но на запис - не е същото

Е - старите си хитове - ОК , но дадоха едно от новите им парчета Страх - опитват по твърд метъл - и не се получава....

Това за Рок в Рила и другите безумни Соц фестивали в българия го плюх в една друга тема :D и там исках да изтъкна точно това, че на тия фестивали свирят все едни и същи морално остаряли и безумно издухани банди, а на младите И ИНТЕРЕСНИ банди не се дава никъв шанс по тия фестивали.....и именно затова и посещаемостта им е трагична!!! За щастие в България конкуренцията започва да има реални проявления и скоро и тия неща ще се променят...според мен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

например снощи гледах Рок в Рила 3 част - предните 2 части ги изпуснах

по това време бях на Скорпиънс в Каварна - и съм направил правилния избор

за Рила - звука беше гаден - макар че според организатора - естествената акустика била супер ( ама нали някой трябва да може да записва)

оттам нататък посредственост

дори Сигнал не свириха кой знае какво - може би пак е виновен тоя дето записва - защото когато съм им но концерт се кефя - но на запис - не е същото

Е - старите си хитове - ОК , но дадоха едно от новите им парчета Страх - опитват по твърд метъл - и не се получава....

Това за Рок в Рила и другите безумни Соц фестивали в българия го плюх в една друга тема :D и там исках да изтъкна точно това, че на тия фестивали свирят все едни и същи морално остаряли и безумно издухани банди, а на младите И ИНТЕРЕСНИ банди не се дава никъв шанс по тия фестивали.....и именно затова и посещаемостта им е трагична!!! За щастие в България конкуренцията започва да има реални проявления и скоро и тия неща ще се променят...според мен :D

Mnogo viarno go kaza:)))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

! За щастие в България конкуренцията започва да има реални проявления и скоро и тия неща ще се променят...според мен

Ще се променят , ама друг път :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корсарю, при този тотален скепсис дето те гони не разбирам защо още се занимаваш с музика.

В музиката интересната част винаги идва "отдолу", от разни самобитни екземпляри със собствен стил и звучене, на които на им пука за това кой продуцент колко пари е налял в някакъв "продукт" - певичка или групенце. Има достатъчно примери за това - хрумват ми Нирвана, Пърл джем и т.н. които преди години разбиха по приходи всички "звезди", за които компаниите бяха харчили милиони.

 

БГ муз. сцена не би струвала НИЩО без "ъндърграунд" групите, те са тези, които я правят интересна, те са тези които карат разни бледни младежи да се интересуват от БГ музика, да си купуват китарки и да се учат да свирят (справка - виж в раздел "Търся ноти" на форума :D ). Това не означава, че Panican или Bad Habit могат да живеят от музиката която правят, но според мен значи, че ъндърграунд музиката има значение :D

 

Иначе, за бизнес организацията на БГ музика си прав, за жалост . . . . . .

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корсарю, при този тотален скепсис дето те гони не разбирам защо още се занимаваш с музика.

В музиката интересната част винаги идва "отдолу", от разни самобитни екземпляри със собствен стил и звучене, на които на им пука за това кой продуцент колко пари е налял в някакъв "продукт" - певичка или групенце. Има достатъчно примери за това - хрумват ми Нирвана, Пърл джем и т.н. които преди години разбиха по приходи всички "звезди", за които компаниите бяха харчили милиони.

Nirvana и Pearl Jam ,че ако искаш и Metallica, ако бяха БГ Ъндърграунд - все щяха да си свирят в ОШипката и Фенса и на още няколко места из София!

Не Сравнявайте БГ реалността с никаква Друга действителност,щото няма нищо общо!

 

Колкото до Моя Скептицизъм - аз отдавна , не си блъскам главата в Стената.

От Юни месец насам аз и моето студио почти не работим.

Вече правя нещо само ,ако ми е кеф!

Илюзии,че нещо ще се промени тука, в следващите 10-15г не си правя :D

 

 

 

Както вече казах, вие сте млади, а Младостта и липсата на Опит ви дават основание да Мечтаете и Опитвате!

Искрено ще се радвам ако някоя Метъл Банда пробие Дупка в БГ стената :)

До тогава съм Скептик!

 

...и не се заяждайте с мен,че имам различно от вашето мнение!

аз лично,никого не съм упрекнал!

Ае със Здраве!

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.