Jump to content
Българският форум за музиканти

БГ музикалния ъндърграунд


Recommended Posts

Както вече казах, вие сте млади, а Младостта и липсата на Опит ви дават основание да Мечтаете и Опитвате!

Искрено ще се радвам ако някоя Метъл Банда пробие Дупка в БГ стената 

До тогава съм Скептик!

 

...и не се заяждайте с мен,че имам различно от вашето мнение!

аз лично,никого не съм упрекнал!

Ае със Здраве!

 

Аз съм попрехвърлил 30, но се чувствам млад по дух :D. С музика се занимавам от 18 години, затихващо - все по-малко и все повече като хоби (част от причините могат да се видят в твоя пост :happy: ).

Не съм имал намерение да се заяждам, просто си говорим. Тезата ми беше, че музикален бизнес и музика са различни неща (...двете страни на една и съща монета, както банално-претенциозно можем да се изразим :) ) и това парчетата на кои селяни се въртят по дадена телевизия или колко пари изкарват от това съвсем не е критерий за влияние, а това беше темата на разговора, нали?

Ще дам друг пример - български, за да не си говорим пак за

Nirvana и Pearl Jam ,че ако искаш и Metallica, ако бяха БГ Ъндърграунд - все щяха да си свирят в ОШипката и Фенса и на още няколко места из София!
и т.н.

В края на 19 и началото на 20 век голяма част от тези, които днес наричаме "класици на БГ литература" от гледна точка на масовия читател са били част от общата маса на посредствени или псевдо-творци, подражатели, неналожили се автори с някое и друго изданийце или публикация. "Актуалните" имена, светилата, "добрите", продаваните в голям тираж са били съвсем други, но днес техните имена се знаят само от специалисти по история на литературата и тук-там от някой индивид с широка обща култура. Надявам се, че разбираш какво имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече казах, вие сте млади, а Младостта и липсата на Опит ви дават основание да Мечтаете и Опитвате!

Искрено ще се радвам ако някоя Метъл Банда пробие Дупка в БГ стената 

До тогава съм Скептик!

 

...и не се заяждайте с мен,че имам различно от вашето мнение!

аз лично,никого не съм упрекнал!

Ае със Здраве!

 

Аз съм попрехвърлил 30, но се чувствам млад по дух :happy:. С музика се занимавам от 18 години, затихващо - все по-малко и все повече като хоби (част от причините могат да се видят в твоя пост :) ).

Не съм имал намерение да се заяждам, просто си говорим. Тезата ми беше, че музикален бизнес и музика са различни неща (...двете страни на една и съща монета, както банално-претенциозно можем да се изразим :D ) и това парчетата на кои селяни се въртят по дадена телевизия или колко пари изкарват от това съвсем не е критерий за влияние, а това беше темата на разговора, нали?

Ще дам друг пример - български, за да не си говорим пак за

Nirvana и Pearl Jam ,че ако искаш и Metallica, ако бяха БГ Ъндърграунд - все щяха да си свирят в ОШипката и Фенса и на още няколко места из София!
и т.н.

В края на 19 и началото на 20 век голяма част от тези, които днес наричаме "класици на БГ литература" от гледна точка на масовия читател са били част от общата маса на посредствени или псевдо-творци, подражатели, неналожили се автори с някое и друго изданийце или публикация. "Актуалните" имена, светилата, "добрите", продаваните в голям тираж са били съвсем други, но днес техните имена се знаят само от специалисти по история на литературата и тук-там от някой индивид с широка обща култура. Надявам се, че разбираш какво имам предвид.

хаха,ще станем известни след като умрем!!!успокояващо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но българските групи, които имат влияние върху моето музикално развитие просто немогат да събират толкова народ.Не защото не могат да свирят или идеите им са зле, а защото не всички хора разбират музиката им и предпочитат поп-фолка-да са живи и здрави.

Всъщност ей тази линия на разсъждения ме накара да се хвърля като ислямски терорист в темата.

 

Защо аджаба всички са 'неразбрани'. Защо само с това се извинявате? А защо никой не каже 'ами аз не съм чак толкова добър китарист/басист/етц' или 'ами т'ва парче всъщност не е особено интересно'?

 

Ако аз запиша парче с пръдни и уригвания /всъщност Roger Waters вече го е правил, ениуей.../ може ли да се окаже че никой не разбира моят префинен артЪ и аз мога да обявя всички за мръсни простаци, които са ужасно пошли и могат да ходят да се хвърлят от някой мост?

Защо ако на мен не ми харесват дисонансните стържения на някой с ножовка по струните, аз ще бъда заклеймен като простак?

Дали това че на някой не му допадат картините на Пикасо, означава че същият трябва да мине на пърцуцена диета с кисели краставички и масивно гледане на Планета?

 

Хората са различни. Харесват различни неща. Това че ако на някой не му допадне Squarepusher или Autechre или Sigur Ros или Bjork, няма да го постави в светлина на чалгаджия в очите ми.

 

А вие се хвърляте с фанатичен плам ако някой каже гък за любимата ви група 'Пияните Мучачос'. Ами представете си че мънканията на няколко идиота с пончота, смешни шапки и големи китари не са интересни на някой друг и този някой друг се кефи по-скоро на хора с брадви бродещи нощем в мъгливата гора... /к'ва картинка спретнах... ц-ц-ц трябва да се пробам в шоу бизнеса/

 

Та такива ми ти работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ясно е кво исакш да кажеш но не мисля че е е точно това..

Искам да кажа,че ако една група е добра, е защото е израстнала като такава или поне членовете и са го направили в други групи.За да развиеш потенциала и възможностите си е ясно че трябва и концерти да правиш и демота да записваш..ама просто е трудоемко и финансово почти не възможно да потдържаш хобито с кинти от това и онова което можеш да работиш, поне не и в България , не и в този момент.Ако с китара и дисторжън можеше да се изхранва човек,поне да се храни,щеше да има стотици групи щото е логично че ще има и пазар и тнт..

И аз съм скептик,но никога не съм казвал че Бг групите са с лоши музиканти.Ясно е че на ниво западни групи са малко тука такива,ама те и не са защото никога не са се радвали на същата публика.

Можеш да се помъчиш да си спомниш няколко имена на групи от Испания да речем...колко си спомни? 1,2, 5?толкоз ама да знаеш че има стотици(да не се изфърлям сегя чак толкоз де..) И голяма част от тях си правят турнета и всички турнета минават със успех и печалба.

Има си местен метал и той се цени.Това е метал, за поп да не ти говоря просто..Нищо не ни пречи и в България да сме така, но уви...няма кинти т'ва е...

Няма правила нито кой да ги следи , както каза Корсара, за това и няма как една група да израсне както му е ред... зъйш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма правила, нито кой да ги следи , за това и няма как една група да израсне както му е ред... зъйш...

Най-после някой ме разбра за какво Говоря!

:headbang::headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма правила, нито кой да ги следи , за това и няма как една група да израсне както му е ред... зъйш...

Най-после някой ме разбра за какво Говоря!

:headbang::headbang::headbang:

споко бе и аз те разбирам:Dма нас дали ни разбират е друг въпрос...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
С риск да ме погнете с китари, басове и прочее хардуер, може ли да запитам защо всички непрокопсали гаражни БГ групи, които не правят кинти от музика /по една или друга причина/ са ЪНДЪРГРАУНД! Вижте ни, нас никой не ни слуша, но това е защото никой не разбира нашият артЪ и всички са простаци и гадни чалгари.

 

Защо да си ъндърграунд е куул? Защо хората дето продават албуми са гадове? Pantommind гадове ли са? А чалга ли са? И защо същите тия дето са супер готини щото са ъндърграунд като излезе възможност да завъртят парици направо си продават душата за да издадат албумче или да гепят участие. Пък недай си боже ако издадат албум, тогава се почва че видите ли албума не се продава щото българина е тъпанар дето си купува само чалга, българина е крадец понеже точи мп3-ки, българина е такъв или онакъв. Ами продавайте в Армения или където си искате бре хора... Щом не ви харесва тук...

 

Има безброй изпълнители по света които не са мейнстриим, но не се оплакват че видите ли бритнито продавала десетки пъти повече от тях. Има кой да купи - продава. Но не са се тръшнали да реват че всички са простаци и те са великите ЪНДЪРГРАУНД чудовища. /говоря за артисти на Warp Records например/

 

Извинението е като задника - всеки си го има. За мен понятието БГ ъндърграунд е точно едно извинение. Изобщо не носи смисъла който трябва да носи, а е изопачено и побългарено. Както повечето неща в наш'та мила татковина уви...

подкрепям напълно. :):):godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да се повтарям ще кажа, че ъндърграунд музиката ИМА значение за развитието на музиката у нас!

...и аз не искам да се заяждам с теб ;)

Далече съм от Мисълта ,че в Ъндърграунда няма Интересни и Готини Банди.

 

Само не разбрах какво е значението на Ъндърграунда за развитието на БГ Музиката B)

 

Това че , на единици като теб все още им харесва да слушат Изброените от теб Банди (Не казвам ,че групите са лоши), не значи ,че Ъндърграунда има значение за БГ музиката.

 

Ъндърграунда ще си остане Пълен с Млади Талантливи Музиканти, които с течение на Времето или ще се уморят или ще се продадат и бандите им ще се разпаднат .

 

БГ Музиката ще си Остане Нискобюджетна зле продуцирана и пълна с безумни изпълнения!

 

Защото нито БГ ъндърграунда ,въпреки Талантите,ще намери Пари за да пребори ПОШЛОСТТА на БГ музиката,

Нито БГ Музиката с Пошлостта си ще се промени, защото НЯМА пазарни Правила и няма никакво значение как пееш, как свириш и каква ти е песента .

В БГ музиката имат значение само Връзките,Парите и Глупавата Суета на ПиАрите.

Защото в БГ сега няма значение какво пееш, а единственото значение Кой с какви Пари излиза на Пазара!

В Крайна Сметка Мръсните Пари отиват на Вятъра, защото се дават на Свои хора.

а се дават на свои хора,защото е все едно колко и на кого ще дадеш,щото Пазар НЯМА и не се печели.Всеки сваля всичко от нета.

Тука идва думата ми за Липсата на Правила и на Институции ,които да се грижат за прилагането им! (писал съм вече)

ми то винаги е имало значение кой с какви кинти излиза на пазара. самата музика като музика не продава. продава я рекламата. а за това както всички знаем са нужни солидни финансови запаси.

 

и не мисля че колегата Shai Hulud иска да каже че в бг ъдърграунда няма талантливи банди. просто всеки би се радвал на възможността да се махне от там. аи не виждам какво лошо има в това да се продадеш. колкото повече го направят толкова по-добре. защото това ще създаде бизнеса. а не оплакванията че нямало пиари продуценти менажери и т.н. вече нещата стоят така че никой нищо наготово няма да получи. трябва да се пребориш за да получиш нещо. а не като естрадната ни гилдия дето само реве че едно време държавата давала пари а сега нямало държавна политика по въпроса. на това твърдение имам само едно да кажа: НО СВЪРШИ СЕ ТАЯ-Я -ЙО. ето вижте уикеда. пичовете не свирят вече основно в бг а тъкмо наобратно. свирят по клубове из цяла европа. те са взели нещата в свои ръце. това е истината според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опааа...

изчетох страшно много мнения относно 'що е т'ва българска UNDERGROUND музика и дали тя помага за развитието на българската музика изобщо и нищо не разбрах... :think:

може би опитът ми е малко, може би разбирането ми за това защо хората правят музика е друго...незнам...

и все пак искам да кажа само това:

UNDERGROUND-ът не е пари, договори, слава, излъчвания, популярност и тн.

...лошо няма в тези неща, но това не е UNDERGROUND...

UNDERGROUND-ът е да правиш музика искрено, чисто и така, както я чувстваш...

затова няма нищо по-ценно от групите, творящи музика със сърце, дори и да не откриват винаги "топлата вода"...

 

предполагам, това е ясно на всички пишещи тук и все пак исках да кажа и аз какво мисля по въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UNDERGROUND-ът е да правиш музика искрено, чисто и така, както я чувстваш...

А тогава как има хора, които хем правят такава музика, хем си получават пари и всички ги знаят? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Найн. По принцип.

В България всичко е толкова извратено и толкова са объркани понятията, че не знам има ли накъде повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.