Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля кажете си мнението


plamen_cve

Recommended Posts

Здравейте,казвам се Пламен.От 3 4 месеца се занимавам с пеене и реших да потърся мнението на накой,ще съм много БЛАГОДАРЕН ако накой се отзове и ми каже грешките,на какво трябва да наблегна,и разбира се ако има и нещо което го правя добре блАГОДАрЯ ВИ ПрЕДВАрИТЕлНО

 

http://www.bgshare.com/354759/Beatles - Yesterday-plamen.mp3

 

http://www.bgshare.com/354764/Roll Over Beethoven - Berry, Chuck-Plamen.mp3 :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

На мен много ми хареса това, което чух. За 4 месеца работа си е направо супер. И аз от толкова се занимавам с пеене, но мога да ти дишам прахта. ;) Разбира се, има места, където ти бягат тоновете, но това ти го казва човек, който доста нарядко ги налучква. Аз искам да те питам освен с техническата част по звукоизвличане, предполагам паралено се занимаваш със солфеж? Аз си мисля, че напредвам толкова бавно, защото не мога да си намеря учител по солфеж. :unsure:

Имаш страхотно вибрато, звучи все едно си го тренирал с години. Но със сигурност ще се включи някой, който ще ти помогне с адекватни съвети.

 

Аз направо започвам сериозно да се комплексирам покрай вас. Някои се обучават в къщи, а звучат като току що завършили консерваторията, други учат от 3-4 месеца, а сякаш с това си вадят хляба... Аз май съм най-бездарното (но упорито ;) ) глухарче тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, моля те качи клипчетата на някой друг сайт (2shared.com на пример) защото от там не мога да ги изтегля. ;)

 

http://www.2shared.com/file/3739905/4216ef...day-plamen.html

http://www.2shared.com/file/3740057/1196d2...uck-Plamen.html

тука трябва да стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тей имам няколко забележки:

1. Пей малко по-ясно на съгласните- имам чувството, че нарочно изпускаш примерно "Т"

2. Когато издишаш рязко- примерно силна гласна след съгласна, се отдалечавай и отклонявай от микрофона- тия техники трябва да ти ги обясни някой, който не само може да те научи да пее, но и знае как се борави с микрофон- запомни, че твоя инструмент е глас+МИКРОФОН, така, че трябва да се научите "да се разбирате" ;)

3. Старай се ти сам да се слушаш- кое се получава, и кое не. Бих ти дал съвет тук сега докато не са се подредили реалните мнения ти сам да кажеш кое според теб е излязло и кое не. Най-важното за всеки музикант е да може да се чуе отстрани безпристрастно- да чуе това, което чува публиката, а не това, което звучи в главата му. В идеалния случай това във въображението ще е едно към едно с това, което чуваме ние, но в началните периоди не е така ;)

4. Ще се получи! Давай смело :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

На мен много ми хареса това, което чух. За 4 месеца работа си е направо супер. И аз от толкова се занимавам с пеене, но мога да ти дишам прахта. ;) Разбира се, има места, където ти бягат тоновете, но това ти го казва човек, който доста нарядко ги налучква. Аз искам да те питам освен с техническата част по звукоизвличане, предполагам паралено се занимаваш със солфеж? Аз си мисля, че напредвам толкова бавно, защото не мога да си намеря учител по солфеж. :unsure:

Имаш страхотно вибрато, звучи все едно си го тренирал с години. Но със сигурност ще се включи някой, който ще ти помогне с адекватни съвети.

 

Аз направо започвам сериозно да се комплексирам покрай вас. Някои се обучават в къщи, а звучат като току що завършили консерваторията, други учат от 3-4 месеца, а сякаш с това си вадят хляба... Аз май съм най-бездарното (но упорито ;) ) глухарче тук.

 

Не съм взимал никакви уроци досега,занимавам се вкъщи упорито като тебе,мислех че се справям добре докато не се записах вчера и като се чух и малко се разочаровах Просто толкова грешки си чух

и затова питам тук та дано накой ми даде някакви по точни насоки А относно уроците тука в плевен май ще е малко трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене,записите много помагат.Колегите споменаха грешките,които ми направиха впечатление-по-точно интониране,по-ясна дикция и въпросът с микрофонната техника.Като цяло е добре,но трябва да стане още по-добре и имаш потенциала да го направиш :hysterical: Давай смело и успех!

 

ПП:Записвай се непрекъснато,това е сигурен начин да разбереш колко напредваш,какви грешки допускаш и тн.

 

Поздрави:Лили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом при пеене не си чувстваш грешките, значи имаш още много работа и те съветвам да се захващаш яко, обаче и да имаш някой до себе си който да ти казва кога грачиш, кога пееш! Не е задължително да е учител, просто да знае как се пее. Другият ми съвет е да бъдеш себе си и да не вкарваш много превземки в това което пееш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.