Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде си слагате палеца?


adXok

Recommended Posts

Момиче което свири на бас е рядкост - а момиче което свири добре на бас е тва вече е още по-голяма рядкост(аз всъщност знам само едно такова- басистката на Lovers of the Bomb!!!) Надявам се повече момичета да правят избора на cfqtka...респект за тва!!!

 

Та по темата ми държа си го на адаптера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип свиря с перо , но иначе си го дръжкам на адаптера (не че съм голям експерт , но според мен така е най-удобно) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D ами мерси ;) ам аз от скоро свиря и няма смисал да пращам каквото и да е...определено не съм добра но определено съм си поставила за цел да стана :metalist:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

А,още една архаична тема :)

То палеца където свариш - там.По адаптери,по гриф,по струни,че и никъде...то си е чист еквалайзер това къде свириш с дясната ръка,ма общо взето палеца е където падне :)

Редактирано от Abbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама как така къде стои палеца, че той стои ли ??? :offtopic-001:

Сериозно: Ми или на ръба на грифа или на някой от двата адаптера като свиря на В, на останалите струни на горната прилежаща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже MDFk се чуди как се свири слап-соло с перо, мисля че мога да ти отговоря (щото и други много им е чудно) - не знам дали е бил такъв случая в НДК, обаче има едни перца, които не се държат с палец/показалец, ами се нахлузват на върха на пръста.В случая се слага на върха на показалеца и палеца остава свободен да удря струната.Може да има и други хитрини, за да се получи (да си залепиш перото с лепило на пръста!?) номера, но аз лично не знам и не се сещам.... ама пинизи 'сякакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Хм май не се спомена нищо за кой палец левия или десния :greenangel: Ми левия ми е винаги залепен за грифа а колкото до десния той рядко е впокой за да се опре на др освен перо (редки случаи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз съм си направил от черен плексиглас (понеже ми е черен баса) thumb rest, инче до преди си го държах на адаптoрите :greenangel:

Редактирано от elementaly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.