Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ 2. Вече по-сериозно отвсякога.


korn-jubi

Recommended Posts

Добре, след като премислих нещата още веднъж, стигнах до извода, че е най-добре да си взема електрическа китара и да си вървя на уроци с класическата. Имам парички за много евтина китара, естествено качеството сигурно ще е смешно.

 

НАЙ-ОГРОМНОТО ми притеснение е, да не попадна на китара, с грешно поставени прагчета, която ще е мега фалшива. :greenangel:

 

Това ще ми е първата китара, нямам никаква представа какво да търся, само знам едно -> на нея ще звучи NWOBHM :thx:

 

Колебая се между 3 евтини китари

 

http://www.camerton999.com/index.php?s=det...id=58&Link= ( тази е много подозрителна:) )

 

http://www.camerton999.com/index.php?s=det...id=54&Link= ( тази е малко по-малко подозрителна )

 

и

 

http://www.camerton999.com/index.php?s=det...id=56&Link= ( тази ми изглежда най-надеждна, но къде е уами бара :help:))))))) )

 

Е, според вас коя е най-подходяща за метъл ?

Редактирано от korn-jubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ нито една от трите

е подходяща за хеви метъл - или както си написал Ню Уейв ъф Бритиш хеви метъл,

който беше ню, когато бях на твоите години.

 

От друга страна и трите са подходящи за начинаещ, който иска да се учи на електрическа.

Ако събереш примерно 300 лв - ще си вземеш китара, подходяща за целите ти.

 

С по малко пари - търси в обяви те из форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане тая хава у вас да свириш на електрическа, а на уроците да ходиш с класическа. Ти на какви уроци ще ходиш - за ел. или класическа? На каквото искаш да се учиш, такъв иструмент ще трябва да си вземеш. Ако искаш да свириш на електрическа - взимай такива уроци. Учителят ти ще ти дава материал за електрическа и ще свикваш с всички специфични неща за една електрическа китара.

Наистина няма да стане по друг начин :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазарувай със замах.Все едно ти е за последно.След като посвириш на една талпа, ще усетиш(и знаеш) каква да си вземеш после.И т.н. и т.н...процеса е почти безкраен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед китарите са от нелоши материали - с тела от елша.

Не се знае на тая цена доколко е така, де.

За свиренье с повече дисторшън е хубаво да имаш поне един двоен адаптер(хъмбъкер) на китарата.

 

Писах ти в старата тема, обаче толкова си и чел:

Почти няма китари с позиции на грешни места. Ако има, то говорим за някакви зверски тояги, правени на ръка от бай еди-кой си в гаража му. Проблема е в сетъпа на китарата.

За малко пари едва ли ще намериш китара, която е вярна като пиано от магазина още.

Ще ти се наложи да се научиш да си и правиш настройките - при ел. китара това е неминуемо и се прави от време на време, особено покрай смяна на тип струни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като купиш китара, най добре избери с какви струни ще свириш на нея занапред и я занеси със струните на лютиер да ти я нагласи добре за тези струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед китарите са от нелоши материали - с тела от елша.

Не се знае на тая цена доколко е така, де.

За свиренье с повече дисторшън е хубаво да имаш поне един двоен адаптер(хъмбъкер) на китарата.

 

Писах ти в старата тема, обаче толкова си и чел:

Почти няма китари с позиции на грешни места. Ако има, то говорим за някакви зверски тояги, правени на ръка от бай еди-кой си в гаража му. Проблема е в сетъпа на китарата.

За малко пари едва ли ще намериш китара, която е вярна като пиано от магазина още.

Ще ти се наложи да се научиш да си и правиш настройките - при ел. китара това е неминуемо и се прави от време на време, особено покрай смяна на тип струни.

 

Прочетох, да.

Ясно ми е, че когато кажа "искам китара за "олд" уейв ъф бритиш хеви метъл" звучи пресилено и преувеличено. Просто искам да попадна на подходяща китара, която ще ми е ПЪРВА ЕЛЕКТРИЧЕСКА. Ще си взема един дисторшън, па ще дрънкам така известни години, докато вече не започна да разбирам повече.

 

Какво значи това двоен адаптер иначе ? И ако може да кажеш коя според теб от 3те, е най-добре да се вземе ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих взел били рей-я, ако искам тремоло.

Ако не искам - телекастера.

 

Аз бих взел телекастера, понеже имам стратове, а телекастера има специфичен звук, който идва от бриджа и формата му. Той е от елша, което е добро дърво за тая китара. Стратокастера(били рей) е с елшово тяло и не е лош избор за първа китарка. Марката е никаква, но пък нищо не се знае - представи си, че материалите са прилични - може и да засвири приятно. Много скуаери, които са по-скъпи китари, са направени от липа и агатис, а тази е от елша - както по принцип са стратокастерите обикновено. Струва си да се пробва. Въпреки това, предполагам, че китарите ще имат поне малка нужда от пипане преди да стават за свирене. Това по принцип важи за всички нови китари.

 

Двоен адаптер(хъмбъкер) е това:

Humbucker_db.jpg

 

Потърси ключова думичка "хъмбъкер" в търсачката на форума и ще намериш много информация.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност той каква роля играе ?

 

А това с тремолото какво е ? Знам какво значи "тремоло" от учебниците по музика, но не знам дали е в същия смисъл. ;)

Редактирано от korn-jubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играе същата роля, както единичния адаптер, обаче има много по-малко шум и звучи малко по-различно.

Както ти казах -> използвай търсачката, обяснено е поне на 10 меса из "Китара".

 

Тремоло е това с ръчката, с което можеш да отпускаш/опъваш струните.

По-правилно би било да се казва вибрато, но тремоло е навлязло като термин.

 

С тремолото отпускаш/опъваш струните с ръчката. То не е екстра, която трябва да присъства или е от изключителна важност. Едни китари са с тремоло, други са с фиксиран бридж. Повечето тремола(особено Флойд Роуз - тремолата) променят малко тона на китарата. Повечето любители на масивния и плътен китарен звук не ползват китари с тремоло, или поне не за главна китара.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа, уами бар ли ? ;)

Аз много и се кефя на тази ръчка, не знам дали ще преживея да нямам. ;)

Тоест ти би си купил тази за 220 кинта ?

Редактирано от korn-jubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Играя тото, сещаш се - никога не съм свирил на такава марка китари - обаче бих взел нея.

Като материали, от които пише че е направена си струва.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата на Ингви е стратокастер, не телекастер.

Бих взел телекастера, понеже е по-рядко срещана китара, която има много приятен и звънък чист тон.

Китарите, които си си избрал ще ти позволят да свириш чиста китара, блусчета, рокчета, както и въпросния метъл, когато са включени едновременно 2 адаптера(получава се нещо като хъмбъкер в тези позиции на ключето).

 

Китарите не стават з много тежка музика.

От друга страна, китарите за много тежка музика рядко имат този готин и звънък акустичен звук.

Така че - всичко е в твои ръце.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С други думи - ако под NWOBHM имаш пред вид Bullet for my Valentine - не, нито едната от трите китари няма да ти послужи.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.