Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със Soundfont и Halion


the_gorer

Recommended Posts

Зареждам си саунд фонтове в Halion, закачам Halion-a към МИДИ трак, но нищо не се чува.

Демек, нямам ефект от това, че съм закачил саунд фонтове към МИДИ-то.

Пробвах да заредяHalion-a в няколко секуенсъра - все тая. Няма звук.

На какво се дължи това?

 

И още: има ли някакви по-добри плъгини, за свирене на саунд фонтове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на кой хост го слагаш халиона?

не знам за другите, но за нуендо и cubase

има едно копче "монитор" на миди трака,

което трябва да цъкнеш, за да чуваш vst-то.

 

да и трябва out-a на миди трака да го нагласиш да

"минава" през vst-to.

Редактирано от antonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HALion за мен е супер куц семплер. За .SF2 банки опитай плъгина sfz+ - има го и като стендалоун версия. Ако искаш ще ти го метна по мейла, че май искаха пари за него. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и SFZ+.

И той не иска да свири.

Играх си доста с МИДИ-то, но не мога да изкарам звук. Ако закача друг VSTi инструмент, свири без проблеми.

Може би има някаква уловка в самите Саундфонтове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бря! Замисли ме сериозно... Да не би да е нещо с МИДИ каналите? На трак 1 ако имаш МИДИ канал 1, същото трябва да зададеш в семплера. Извинявай, ако си проверил вече 17 пъти, но друго засега не ми хрумва. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма проблеми, пак ще проверя.

И без това хич не ги разбирам тези МИДИ канали прочее.

В тези семплери има и някакви настройки за "програма". Ще ми се да знаех какво е това.

 

Иначе пробвах с NI Kontakt - там излиза звук, но не мога да импортна и да ползвам цялата Саундфонт банка и само може да се импортват отделните семпли от саундфонта поединично. А това не върши работа.

 

Сега смъквам два големи пакета с истински семпли (не саундфонтове) и понеже торентите се свалят с 15 к/сек, след 24 часа ще са се изтеглили.

След това вероятно ще ползвам тях, но дотогава ми се ще да разгадая мистерията с липсата на звук от тези саундфонтове.

Единият саундфонт звучи доста реалистично. Става дума за щрайх - цикулки, виоли, чела и прочее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че проблема ти е ако мидито има Program Change активен - тогава ще ти търси програми из soundfont-а . Опитай се да махнеш този тип Event-и .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа...

След мега досадно двудневно смъкване от торенти успях да се сдобия със семплите London Solo Strings.

Да, но като пробвам да ги ползвам в NI Kontakt, семплерът ми вади това:

 

clipboard02bt5.jpg

 

Говоря английски и си превеждам какво пише, но не мога на български да разбера какво значи.

Каква програма трябва да стартирам "поне веднъж"???

Това е просто един шибан пакет със семпли и към него не върви никаква програма...

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Дали е само саундфонт банка или всъщност е VST инструмент...? Защото ако е второто вероятно също има нужда от регистрация, като... EZDrummer да речем... в един сайт мернах това: "...This makes it possible to play London Solo Strings right away, standalone or as a plug-in (VST, RTAS, DXi, AU) in most sequencers running Mac OSX or Windows... само предположение е де... и аз нямам много опит с тези неща... Огледай все пак за подробности за "закупуването" ;) на пакета, който си свалил. Успех :D !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами това са нормални семпли, не са Саундфонтове.

Заебах идеята да ползвам Саундфонтове (те просто не тръгват) и реших да пробвам с обикновени семпли.

Но ето, че и те не тръгват поради липса на въпросната програма за регистрация. Или поне този пакет се ебава.

 

Огледах внимателно какво има в пакета - няма никакви *.exe файлове. Сдруги думи - няма придружаваща програма, чрез която да се "регистрират" семплите.

Има една папка за Мac OS.

Може там да се крие регистрацията, но аз няма как да я извърша, понеже съм с Уиндоус.

 

Сега ще тествам и с пакета EWQLSO Pro XP Silver Library.

Дано това да тръгне, че и него съм го чакал да се даунлоудне 2-3 дена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ... Ша ма извиняваш, ако пиша глупости, но това се сещам в момента:

1. Да не би да има стендалоун версия някаква? Която трябва да се пусне първо, за да регистрираш продукта?

2. Да не би да си свалил Мак онли версия на плъгина и затова да се пъне нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Възможно е. Аз също си мисля, че това е някаква версия за Мак.

Но имам същия проблем и с другия плъгин, дето уж си върви със стендалоун програма за Уиндоус, със специален VSTi пъгин и с регистрация.

 

Сега се мъча да го подкарам (става дума за другия пакет - EWQLSO Pro XP Silver Library).

Той има стендалоун версия, има и собствен VSTi плъгин и се регистрира самостоятелно със сериен номер.

 

Инсталиран е коректно, регистриран е по Оня Начин, но въпреки това, при опит да го вкарам в NI Kontkat (просто ей така, за пробата, понеже тези семпли са в *.nki формат)), ми вади същото съобщение - не съм бил регистрирал контента...

Какво става тук, дявол да го вземе?

Сигурно самият NI Kontakt се е прецакал нещо.

 

При ползването на този пакет (EWQLSO Pro XP Silver Library) отново не ми вади никакъв звук от плъгина.

Стартирам оригиналното VSTi, избирам си звуци, виждам как *.nki семлите се зареждат, цъкам на ръка с мишката по малкото пиано долу, виждам как индикаторът в плъгина се движи (демек - свири в момента), но на колоните не се чува никакъв звук...

Пипах какво ли не по настройките - не тръгва да свири.

Явно има некфо насиране по звуковата карта или нещо от сорта.

Просто не ми вади звук от почти никакви VSTi плъгини.

 

Вече 5 дена се боря с това и съм в задънена улица.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.