Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose Issues


the_gorer

Recommended Posts

абе пичове, извинавйте за тъпия въпрос, но какво точно е стъдове

аз имам Ибанец 7-струнна и имам същият проблем :D

смених струните и постоянно се разстройва, даже си мисля да не би да е направена зле китарата :D

абе искам да помоля ако има тук някой от вас дето разбирате от София и ще си платя, само да ми покаже как да оправя всичките тея неща,или даме насочи към лютиер,или незнам :D

аз едвам си смених струните и след това си еба майката :think:

Стъдове са двата болта (зад бридж адаптера) на които се "подпира" флойда

 

т.е. ей тва -> MVC-014F.JPG

 

както казах и по горе с удоволствие бих помогнал (до колкото разбирам от флойдове) но просто в момента нямам никво свободно време ако те устройва след седмица две може да я погледнем :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Вмък :D

 

Надявам се не забравяте да си отпускате струните на флойда, когато ги сменяте....:D

абе то аз ги свалих всички и след тва се утрепах от въртене на болтовете дето опъват флойда :D

Ако си ги сменил със същия размер не би трябвало да имаш проблем?

абе смених ги от 9-ки на 10-ки :D

вече направо съжалявам че си купих такава с флойд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пичове, извинавйте за тъпия въпрос, но какво точно е стъдове

аз имам Ибанец 7-струнна и имам същият проблем :D

смених струните и постоянно се разстройва, даже си мисля да не би да е направена зле китарата :D

абе искам да помоля ако има тук някой от вас дето разбирате от София и ще си платя, само да ми покаже как да оправя всичките тея неща,или даме насочи към лютиер,или незнам :D

аз едвам си смених струните и след това си еба майката :think:

Стъдове са двата болта (зад бридж адаптера) на които се "подпира" флойда

 

т.е. ей тва -> MVC-014F.JPG

 

както казах и по горе с удоволствие бих помогнал (до колкото разбирам от флойдове) но просто в момента нямам никво свободно време ако те устройва след седмица две може да я погледнем :D

ей мерси много, ще ти пратя съобщение след седмица две :D

пък ако има форумна среща скоро може да се видим там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вмък :D

 

Надявам се не забравяте да си отпускате струните на флойда, когато ги сменяте....:D

абе то аз ги свалих всички и след тва се утрепах от въртене на болтовете дето опъват флойда :D

Ако си ги сменил със същия размер не би трябвало да имаш проблем?

абе смених ги от 9-ки на 10-ки :D

вече направо съжалявам че си купих такава с флойд

е тогава е нормално да иска въртене - ама като го направиш веднъж и вече няма проблем:D

Аз съм със стандартен флойд и въобще не е такъв проблем да се свалят всички струни - просто подпирам флойда с един молив с навит изолирбанд (да не се драска и наранява скъпоценната ми :D ), така че да стои почти паралелен на тялото. Това спестява и доста въртене по-настройването след това и въобще цялата галимация с почистване/смазване и чудеса отнема не повече от половин час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вмък :D

 

Надявам се не забравяте да си отпускате струните на флойда, когато ги сменяте....;)

абе то аз ги свалих всички и след тва се утрепах от въртене на болтовете дето опъват флойда :D

Ако си ги сменил със същия размер не би трябвало да имаш проблем?

абе смених ги от 9-ки на 10-ки :D

вече направо съжалявам че си купих такава с флойд

е тогава е нормално да иска въртене - ама като го направиш веднъж и вече няма проблем:D

Аз съм със стандартен флойд и въобще не е такъв проблем да се свалят всички струни - просто подпирам флойда с един молив с навит изолирбанд (да не се драска и наранява скъпоценната ми :D ), така че да стои почти паралелен на тялото. Това спестява и доста въртене по-настройването след това и въобще цялата галимация с почистване/смазване и чудеса отнема не повече от половин час.

е има още бая да уча за да го направя за 30 мин, аз го направих за 5 дена :D

ама не знаех че трябва да се одпира или да се сменят една по една

но 2-ят път когато сменям ще знам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със стандартен флойд и въобще не е такъв проблем да се свалят всички струни - просто подпирам флойда с един молив с навит изолирбанд (да не се драска и наранява скъпоценната ми :D ), така че да стои почти паралелен на тялото. Това спестява и доста въртене по-настройването след това и въобще цялата галимация с почистване/смазване и чудеса отнема не повече от половин час.

 

аз чистенето на грифа, смазването и прочие работки ги правя като сваля флойда със струните. а после ги сменям една по една за да мога да ги "разпъна" една по една преди да съм почнал да донастойвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оригиналните струни - няма проблем

С новите струни - има проблем.  :think:

 

аз едвам си смених струните и след това си еба майката  :think:

 

Значи все пак има шанс наблюдението ми да е вярно. Ще пробвам да мина отново на по-меките струни, и без това супер много ме дразни колко твърд стана флойд-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ники,и аз така усещам флойда с твьрди струни

затова

Dadario Му е цаката

и май предпо4итам lot trs na ИБАНЕЗ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.