Jump to content
Българският форум за музиканти

Видео уроци


Delyan

Recommended Posts

Полезни ли са видео уроците (на китаристи, барабанисти, басисти и т.н.)?

При какви случаи и до колко?

::) dai nasam de:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са полезни най вече за демонстрациите. А останалата информация е по добре да я имаш на книга, защото се запомня по лесно. Като цяло обаче предпочитам видеотата пред книгите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видео уроците са много полезни но само в някои случаи. Има такива дето просто няма смисъл да ги гледаш. По-добре да си пуснеш концерт на любимия китарист - повече ще прихванеш :huh::headbang:

Но има и доста ценни. Например като видеото на Петручи ;-)

А иначе най-доброто си е книгата ако питате мен. Да си го отворуиш и да видиш черно на бяло. А не да си пускаш компа за да прочетвш нещо.

Обаче ми прави впечатление, че е доста малко полезната информация в повечето школи. Купувал съм си от Амазон и трябва да ви кажа, че в повечето полезната информация може да се събере на 2 страници и 3 трака на диска. А струват например $20 (20 - 30 странички).

Което ме подсеща да пусна една тема, където всеки да каже, коя школа, урок или там от каквото учи са му били най-полезни :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, лесно се намират в мулето сякви уроци... във фтл има няколко на Петручи... оня пичагата, твой фен беше теглил на Малмстийн от нейде... аз лично си изтеглих за 1-2 седмици, 4-5 урока за бас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен на книгите ми харесва това че като прочетеш информацията я запомняш и осмисляш по добре отколкото ако я слушаш.

Ама иначе да ми обясняват в книга как се прави sweep или pick harmonics - ъъъъъъ I don't think so ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Абе и книгите, и видеотата са полезни! При книгите информацията се усвоява по-лесно, и е по-удобна за рпезглеждане. Но на видео уроците можеш да видиш точно как стават някои техники, които са трудни за обяснение иначе. А и чуваш музиката бе дееба :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.