Jump to content
Българският форум за музиканти

Diezel Vh4 и Mesa 4x12" Rectifier Cabinet


vhcs

Recommended Posts

Има ли магазн в БГ където могат да се чуат Diezel VH4 и/или Mesa 4x12" Rectifier cabinet? Предполагам отговора ще е не ама да попитам все пак ... а дали някой знае кой може да ги внесе?

 

Мерси за подкрепата предварително

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, Калоян е прав.

 

Иначе от т.нар. "бутикови" (или просто по-скъпи и не толкова масови :greenangel: ) у нас май само съм виждал Rivera в xxxx.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще подпитам при динакорд/ямаха ... не ми е проблем вноса а че не ми се изсипва един самосвал пари на куп - в днешно време има лизингови екстри разни :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бих ти предложил да го чуеш с Diezel 4x12" (с новите Made in Germany - Dillingen, front loaded не съм го проверявал на живо - но от клиповете звучи чудесно). Със Щатските беше супер обаче :greenangel:

 

Освен това бих ти препоръчал да чуеш Einstein 100W главата. Абсолютно невероятен усилвател!

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Diezel VH4 кабинет не съм чувал досега.

 

Доколкото знам има Diezel V412F и DiezelV412R

 

От заглавието се разбира че търсим Diezel амп VH4 и Mesa 4x12" Rectifier Cabinet ....

 

 

Сега по темата - кабинетите на дизел и меса Rectifier Cabinet са с V30 говорители - така че разликите ще са основно в конструкцията на самия кабинет.

 

Кабинети 4х12 V30 на пазара бол.

Темата според мен е стандартно пусната да си чешем езиците тука хората дето киснем във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Първо, грешно си разбрал. Никой не е питал/писал за VH4 кабинет. И разлика в звученето на кабинетите категорично има.

Старите Diezel кабинети звучат страхотно, между другото. Тъй като ниските на Diezel усилвателите са доста напомпани, техните кабинети много добре се справят с този факт. Иначе за Einstein специално, с потенциометъра "Deep", например се чуват как издъхват некои марки (Маршал 1960А, Меса некъв вариант беше), не че дизайна на пот-а не е направен с тази цел де - да видим колко ниски трябват, за да разглобим колоната :greenangel:

 

Новите (front loaded, и не само) кабинети имат стандартна опция за Celestion G12K-100 (a по принцип има и опция с какъвто искаш да ти направят и да ти пратят - пишеш на и-мейла публикуван на сайта и така. Имаше и Дизел Къстъм Спикъри, които бяха някакви варианти на Еминенс). G12K e страхотен говорител, между другото.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами както виждам synchu пише - така и аз съм на мнение :

 

След като си купуваме скъп амп - добре е да купим и колона която е предназначена за него - най малкото колоната е проектирана за тоя амп.

 

А за Дизел G12K100 optional or Hempcone Speaker optional - ясно .

 

Меса също слагат електровойси - но тва вече си е по желание на клиента и доплащане - отиваме на други парички....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ тц. Не отиваш - парите са същите, за разлика от Меса.

 

Хемпкон са добра опция за новия Scmidt, не за металургия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега по темата - кабинетите на дизел и меса Rectifier Cabinet са с V30 говорители - така че разликите ще са основно в конструкцията на самия кабинет.

Разлика в звука има при това огромна, дори между различни кабинети на Mesa, камо ли кабинети на различни марки. Междудругото vintage 30-ките в Месата са си специална версия, както са и тези в маршалите, дали звучат различно - не знам. Това, което знам е, че меса кабинетите имат уникален, убийствен звук, по една или друга причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Дизел е добра оферта тогава.

 

 

При меса няма как парите да не са нагоре - все пак разликата в цената на V30 и електровойс е доста.

 

Сверка току що - в един сайт V30 са 120 $ а EVM12L 250 $ - реално за 2 броя електровойс си купуваш 4 броя V30 .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи тая покупка по принцип я планувам за към края на годината осен ако не изкочи нещо по-добро преди това. Иска ми се да я финансирам на лизинг или кредит и беше най-лесно чрез някой магазин който внася апаратури.

 

За ампа - почти съм сигурен за Diezel, но може и Mesa да бъде евентуално. За кабинета не знам още - Mesa 4x12 яко ме блазни, но май ще се наложи да чуя и продуктите на Diezel. Абе както върви май ще се наложи да се разходя скоро към немъчко да видя освен това кво правят русикосите каки и как стои въпроса с бирата и вурстовете ... пък и някой и друг амп да чуя и домъкна.

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):virtuoz:

Най-добре. Всеки с вкуса си - но бих ти препоръчал Дизел. Schmidt не съм чувал на живо - останалите къртят мивки - по мое мнение доста по-добре от Меса.

Иначе, от Меса линията, аз харесвам - Mark IV - страхотна машина.

Най-добре и двата разбира се.

Но ако трябва да избирам - Дизел - без колебание. Но това съм само аз разбира се ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.