Jump to content
Българският форум за музиканти

кой какво може


vandenplas

Recommended Posts

Не знам дали има такава тема, но предлагам да си показваме кой какви техники на свирене е научил,

а защо не и да си ги обясняваме тук във форума.

Слагам началото с едно кратко изпълнение на Paul Gilbert от ранните му години :)

http://liquidotensione.googlepages.com/home

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хубаво, обаче нека запише и демонстрира, защото иначе ще се появят 1000 души, които да разсъждават над определена техника, която иначе не владеят никак добре :).

 

Мисля, че е наложително да има демота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме кефи една тема(може и да са две приличащи си) във подфорума на басистите.

Там ,който желае, пуска видео със свое изпълнение и всичко си върви ОК.

Тука , няколко пъти имаше опити за такава тема и май все с неуспех .

Явно при китаристите се развива задължително и състезателен характер и умение да се анализира чуждо свирене и как" биха завили крушката по-добре", което не води до нищо хубаво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Хе-хе - китарата като доста по-масов инструмент от Бас-а е нападнат от доста начинаещи с мераци за мерене, в което не намирам нищо лошо, стига да е в разумни граници :) .

 

P.S. Да не говорим какви мерения стават в темата "ФУКНЯ" :)

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при китаристите се развива задължително и състезателен характер и умение да се анализира чуждо свирене и как" биха завили крушката по-добре", което не води до нищо хубаво...

 

Да, във форума има доста виртуози-теоретици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето и от мен :) Знам, че е нищо, но това ми доиде на ум. И дано нещо да разберете, защото микрофона яко е прецакал звука.

 

 

П.П.: Да добава, че не съм използвал тремолота и фленджъри :) Микрофона ги е добавил :godbless::)

 

Ето го и семпъла:

http://media.putfile.com/Have-a-nice-day-guitar-cover

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за Самбора, звука определено е интересен, но не трябваше да издаваш тайната. Трябваше да се развихри дискусия какъв точно ефект си използвал.

Забелязал съм, че живота на подобни теми в раздел китара е къс, както каза TerminalFrost "има доста виртуози-теоретици", на въпреки това успех на темата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично нямаше да кажа че е използвал някакъв ефект, защото знам какво е като записваш и микрофона да ти прави такива номерца. Това се дължи понеже е направен за записване на глас и изолира някои честоти ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за Самбора, звука определено е интересен, но не трябваше да издаваш тайната. Трябваше да се развихри дискусия какъв точно ефект си използвал.

Забелязал съм, че живота на подобни теми в раздел китара е къс, както каза TerminalFrost "има доста виртуози-теоретици", на въпреки това успех на темата. :)

 

 

Наистина звука се получи доста сполучлив за Скуайъра, това е симулация на Маршал ДжиСиЕм 800. Хайде да добавя и малко Ахат :dance: И той е оплескан, но не му личи чак толкова много :)

http://media.putfile.com/The-black-sheep

 

И малко AC/DC- скъсена версия(все пак Windows Sound Recorder може само 1 мин.) след рифа е нещо страшно...

http://media.putfile.com/Highway-to-hell-95

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RichieSambora, началото на Черната Овца не мисля, че е вярно. Имаш сбъркани тонове и даже на едно място времена... Ей сега ще пробвам да го запиша същото, да видя аз до къде ще го докарам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерене немерене, кво ви пука

аз се радвам че има място където да споделя свирене,може да не е добро но поне е с кеф :godbless:

 

аде да видим кой ще познае на кое място свиря нещо от Пол Гилбърт :)

 

http://uk.youtube.com/watch?v=0iQ0qYn4rIY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тая черна овца сигурно 2% от китаристите тук и знаят началния риф правилно.

 

Подсказка - акордите, които се свирят, с малки изключения(началните и крайните квинти, както и еднострунното пицикато) са ТРИЗВУЧИЯ - демек, акорди, изградени от 3 РАЗЛИЧНИ тона.

Подсказка 2 - Това, последното тризвучие, което почти никой не свири правилно има тритонус в себе си, както и голяма секунда в обръшението, в което се свири в песента.

 

Отваряйте си ушите!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.