Jump to content
Българският форум за музиканти

"mad Dog"


Recommended Posts

Кефи ме парчето :D

 

Единствено барабаните ми звучат едно такова немощно. Ако можеш да ги направиш да звучат "по-грандиозно" :P мисля че ще стане много яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Кефи ме парчето :P

 

Единствено барабаните ми звучат едно такова немощно. Ако можеш да ги направиш да звучат "по-грандиозно" :D мисля че ще стане много яко.

Да....

Барабаните могат да се украсят с допълнително и тогава по- ще заприлича на нещо ;) Но това не е проблем.

Аз си го мислих още от началото, но не остана време, а бързах малко да постна :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но не остана време

 

тюх,винаги първо от барабаните се реже време,никъв respect няма към нас барабанистите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Visiondan-e, направо ми размътваш главата тука бе!?

Българин, китарист-музикант-интрументалист работи във верига хотели в страната на дядо Мраз и играе голф на снега!

 

Е**си, тва го няма никъде!? :bravo:

А на всичкото отгоре и записбва сред снеговете някакви ултра тежки рифове с леко блусарски солачки! Е, тва вече не мога да го разбера.

М**ка му... май наистина остарявам?! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... тежки рифове с леко блусарски солачки! Е, тва вече не мога да го разбера ...

Да.... Има нещо такова....

Ами то обяснението е доста просто - харесвам еднакво много и блус, хеви и фънк :bravo:

С други думи:

 

Тежки ритмачки + Блус солачки + Фънкарски бас-ачки = АБЦ-то на Рок & Рол-а ;);):D:headbang:

 

Пък и евала на ескимосите, че слушат такава музика... Та да си я свирим по задължение, а те да се радват ;)

Не като у Норге-то - да се мръщят бабите и дядовците като смениш от чиста на драйвната китара ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен втория микс ми звучи "по-сухо"...

По принцип не мисля че всеки запис трябва да звучи перфектно и идеално да се разделят инструмените в микса. Според мен недостатъците на даден запис правят чара му.

 

Китарите обаче звучат доста кухо и нереално. Забелязал съм, че недостатъците на цифровите амп симулатори се появяват при наслагване на повече китари.

Гледам също че и яка пост- компресия е имало...

 

Доколкото си спомням ти имаше и по-хубави усилватели като триаксис и т.н. Защо реши да не ги използваш тях? На мен лично би ми било интересно да чуя този запис и с тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен втория микс ми звучи "по-сухо"...

По принцип не мисля че всеки запис трябва да звучи перфектно и идеално да се разделят инструмените в микса. Според мен недостатъците на даден запис  правят чара му.

 

Китарите обаче звучат доста кухо и нереално. Забелязал съм, че недостатъците на цифровите амп симулатори се появяват при наслагване на повече китари.

Гледам също че и яка пост- компресия е имало...

 

Доколкото си спомням ти имаше и по-хубави усилватели като триаксис и т.н. Защо реши да не ги използваш тях? На мен лично би ми било интересно да чуя този запис и с тях...

Съгласявам се веднага - и за саунда и за микса като цяло :curse:

Записано е по тоя на4ин заради "полевите" условия в които съм в момента :D:curse: Както казах и преди - от ни6то - мъ4а се да правя не6то :curse:

За другото дето пита6... Съвсем скоро... :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, и да добавя: прекалено басов е целия микс.

Много интересно наистина... Някои казват, че няма достатъчно бас, на други е в повечко... Опитвам се да си изясня причината за това. Явно има решаващо значение кой на какво слуша... Не знам защо така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност има значение кой на какво слуша, кога, как и т.н., но от опит знам че слуха лъже. Слухът (поне моят) не е абсолютно, а относително възприятие. Т.е. за мен не важно да слушам на супер-дупер flat frequency responce монитори, а на монитори които не скриват нищо и същевременно сравнявам даден запис с еталонен такъв. За еталонен може да вземеш всяко професионално записано cd което те кефи как звучи.

 

Има и по-инжинерен метод: хващаш парчето и му правиш frequency analysis. След това сравняваш спектъра със спектъра на розовия шум, и му слагаш такова EQ, че горе-долу да изравниш двата. Или поне да няма драстични отклонения.

 

По всеобщото мнение розовия шум е най-"приятен" за ухото...

 

А твоя запис определено звучи басово. Сравних го с Nightwish "Once" - това е модерно звучащ хеви-метал албум и съм убеден че продицентите му са си свършили добре работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност има значение кой на какво слуша, кога, как и т.н., но от опит знам че слуха лъже. Слухът (поне моят) не е абсолютно, а относително възприятие. Т.е. за мен не важно да слушам на супер-дупер flat frequency responce монитори, а на монитори които не скриват нищо и същевременно сравнявам даден запис с еталонен такъв. За еталонен може да вземеш всяко професионално записано cd което те кефи как звучи.

 

Има и по-инжинерен метод: хващаш парчето и му правиш frequency analysis. След това сравняваш спектъра със спектъра на розовия шум, и му слагаш такова EQ, че горе-долу да изравниш двата. Или поне да няма драстични отклонения.

 

По всеобщото мнение розовия шум е най-"приятен" за ухото...

 

А твоя запис определено звучи басово. Сравних го с Nightwish "Once" - това е модерно звучащ хеви-метал албум и съм убеден че продицентите му са си свършили добре работата.

Да... Приемам забележката. Това е полезна информация и ще видя какво мога да направя по въпроса. Иначе принципно съм съгласен с твоята теза и тя не се различава от моята.

 

:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и по-инжинерен метод: хващаш парчето и му правиш frequency analysis. След това сравняваш спектъра със спектъра на розовия шум, и му слагаш такова EQ, че горе-долу да изравниш двата. Или поне да няма драстични отклонения.

 

ти направо му дръпна на човека една "елементарна лекция по мастериране" :) иначе много-много не критикувай,че си имаш работа тука с модератор и току виж те ban-нал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... иначе много-много не критикувай,че си имаш работа тука с модератор и току виж те ban-нал ...

Хахаххах! ;)

 

Нищо подобно! Човек се учи докато е жив, а умира ненаучен :D Тъй че, всякакви критике се приемат, лекции също! Даже е желателно! :)

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха

 

не бях обърнал внмание че говоря с модератор :)

 

Както и да е, "лекцията" не знам дали е лекция, щото това са си изводи до които сам лично съм стигнал. Може пък да са грешни...

Нямам претенции да разбирам много, просто давам идея за начин, който ми се струва правилен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... просто давам идея за начин, който ми се струва правилен ...

Ще се повторя, но - всичко се приема - забележки, лекции, идеи, мнения ! Нали затова сме тук. ;)

 

;););)

 

Даже искам да благодаря за отделеното време!

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.