Jump to content
Българският форум за музиканти

"mad Dog"


Recommended Posts

Здраейте!

 

Данчо (@Вижъндан) ме помоли да пусна тук работен вариант на последното му парче "Мад Дог" :metalist:

 

Яко хеви метъл!

 

"MAD DOG"

Редактирано от Passkalero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Яко хеви метъл!

ама яко :P

 

аз нали съм на другия полюс, само ще си позволя да спомена че някак си леко поизържен ми се стори саунда като цяло :happy:

нали е работен вариант само.. :P

нека по начетените споделят :arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Фракчър, моля те отново да напишеш това, което каза, че модераторския ми панел изглежда по малко различен начин, и вместо да ти отговоря, съм ти коригирал мнението... Ще имам нужда от малко време да свикна с новия интерфейс :headbang: и да целя по-коректно бутоните ;):) Сори още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса на @Фракчър (че баса е слабичък)....

Прави си. Аз по принцип все слагам едни натопорчени бас-ове. Сега исках да го отнема малко от микса. А може би и защото соло китарата беше прекалено силна сякаш (като я чух няколко пъти), баса съвсем се е изгубил. Ще видя какво мога да направя по въпроса.

А иначе основната ми концентрация тук беше върху ритъм китарите, записани са със ......... ZOOM PS-04 :bravo: А соло китарата беше изсвирена с полузатворени очи - няколко минути след ставане от сън :) :) (както и си личи от записа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да кажа моето скормно мнение, в идейката има power , но ми се струва че зука е малко мъгляв.Имам предвид че касата като че ли има прекалено много ниски и е прекалено силна и започват да се губят китарите.Като че ли ако изнесеш китарите по напред и намлиш касата , особенно нискитя и спектър ще доста по ясно кое какво свири , може би и баса трябва е по ясно изразен и на него май ниските са му много. Китарите е хубаво да пълнят повече в средите и средно високите , като че ли точно там са срязани , пък може малко да намалиш гейна на ритъм китарите. Но най вероятно ако орежеш ниските на касата и баса ше звукне по добре. Това е мое мнение иначе идеята е ми допада. Би ли сподели с какво за записвани китарите? И скоро да го запишеш целия инструментал :bravo:

Не знам на какво смесваш , но аз като го слушам тук (А аз работя в студио и го слушам на качествени монитори, които са доста равномерни и не лъжат ми се струва че проблема е в смесването и бланаса особенно на ниските и на високите , преполгам че твоите монитори бичат предимни среди и средно високи и няма басове, съдя по баланаса на басовете)

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да кажа моето скормно мнение, в идейката има power , но ми се струва че зука е малко мъгляв.Имам предвид че касата като че ли има прекалено много ниски и е прекалено силна и започват да се губят китарите.Като че ли ако изнесеш китарите по напред и намлиш касата , особенно нискитя и спектър ще доста по ясно кое какво свири , може би и баса трябва е по ясно изразен и на него май ниските са му много. Китарите е хубаво да пълнят повече в средите и средно високите , като че ли точно там са срязани , пък може малко да намалиш гейна на ритъм китарите. Но най вероятно ако орежеш ниските на касата и баса ше звукне по добре. Това е мое мнение иначе идеята е ми допада. Би ли сподели с какво за записвани китарите? И скоро да го запишеш целия инструментал :bravo:

Не знам на какво смесваш , но аз като го слушам тук (А аз работя в студио и го слушам на качествени монитори, които са доста равномерни и не лъжат ми се струва че проблема е в смесването и бланаса особенно на ниските и на високите , преполгам че твоите монитори бичат предимни среди и средно високи и няма басове, съдя по баланаса на басовете)

Прав си. Ще се заслушам пак. Експериментирах няколко неща - едни от тях са станали - други явно не. Но всичко ще взема предвид и ще бутна микса пак. Те касите си бяха точно както казваш ама ги разбутах с експериментална цел, но ще ги върна както си бяха и ще изнеса ритъма още малко напред. Опасявах се да не избие съвсем, но щом не прави лошо впечатление, ще го бутна още напред. Аз както казах основно бях концентриран върху ритъма. Искам да постигна солидна маса и тежест. Трябва да поработя още малко над него....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да кажа моето скормно мнение, в идейката има power , но ми се струва че зука е малко мъгляв.Имам предвид че касата като че ли има прекалено много ниски и е прекалено силна и започват да се губят китарите.Като че ли ако изнесеш китарите по напред и намлиш касата , особенно нискитя и спектър ще доста по ясно кое какво свири , може би и баса трябва е по ясно изразен и на него май ниските са му много. Китарите е хубаво да пълнят повече в средите и средно високите , като че ли точно там са срязани , пък може малко да намалиш гейна на ритъм китарите. Но най вероятно ако орежеш ниските на касата и баса ше звукне по добре.  Това е мое мнение иначе идеята е ми допада. Би ли сподели с какво за записвани китарите? И скоро да го запишеш целия инструментал :bravo:

Не знам на какво смесваш , но аз като го слушам тук (А аз работя в студио и го слушам на качествени монитори, които са доста равномерни и  не лъжат ми се струва че проблема е в смесването и бланаса особенно на ниските и на високите , преполгам че твоите монитори бичат предимни среди и средно високи и няма басове, съдя по баланаса на басовете)

Прав си. Ще се заслушам пак. Експериментирах няколко неща - едни от тях са станали - други явно не. Но всичко ще взема предвид и ще бутна микса пак. Те касите си бяха точно както казваш ама ги разбутах с експериментална цел, но ще ги върна както си бяха и ще изнеса ритъма още малко напред. Опасявах се да не избие съвсем, но щом не прави лошо впечатление, ще го бутна още напред. Аз както казах основно бях концентриран върху ритъма. Искам да постигна солидна маса и тежест. Трябва да поработя още малко над него....

Извинявай че се повтарям , но на какво смесваш. Иначе то много често в мерака си да направим нещо реазлично май се стига до крайности , в случая визирам себе си по скоро. Тези дни в исках да направя по мазно звучащ микс нещата като че ли станаха по зле загух средите , прекалено изцъклих китарите и така. Та за това поне аз впрепочитам да не бъзикам много звуците и да не ги помпам. Хайде Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Фракчър, моля те отново да напишеш това, което каза, че модераторския ми панел изглежда по малко различен начин, и вместо да ти отговоря, съм ти коригирал мнението... Ще имам нужда от малко време да свикна с новия интерфейс :bravo: и да целя по-коректно бутоните :) :) Сори още веднъж!

Няма нужда да пиша още веднъж мнението си - ти вече написа отговора.

Не се притеснявай че нещо е станало с бутоните на интерфейса - не е свършил света я :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей,тая каса да се вдигне ВЕДНАГА!!! :bravo: и фуса по-слабичък

Ми може и д абъркам ма или е от баса или касата е прекаленои напомпана , както и да е .......Успех!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля,че 2-рата китара има прекалено много ниски,затова така ти се струва,а касата със сигурност е много слаба,особено спрямо барабанчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.