Jump to content
Българският форум за музиканти

Честито !


Guest

Recommended Posts

Честито ми ! :)))))

 

Имам нова китара :wow:

Jackson, черен, обаче какъв модел точно е не мога да кажа, има формата на Dinky, със обърнатата глава на грифа, 22 прагчета, флойд роуз (издълбано е "Licensed under Floyd Rose Pats.", ся до колко е лицензирано е друг въпрос, ама е издълбано на флойда :Р)

Има заключване горе на грифа, един потенциометър за Tone, един за Volume, 3-way pickup switch - с два двойни адаптера е (надписани Jackson,хе-хе)

 

Общо взето това е, предполагам че беше със струни девятки или даже осмици, понеже бяха доста мекички (и ръждясали :wow: ). Смених ги със комплектче .10 D'Addario, което вирна страшно много задната част на флойда, бутах пружините отдолу, играх си сума ти време, обаче в момента е почти хоризонтален, съвсем лекичко задната част е вдигната, но не ми се иска да бутам още пружините, все пак е нова и не искам да я пр***а още отначало.

Смъкнах леко надолу струните (от стъдовете на флойда), и сега се свири сравнително лесно :)

 

Не знам кво още да кажа, просто много й се кефя и реших да се похваля :)

Много, ама много й се кефя :) :) :)  :headbang:  :headbang:  :headbang:  :headbang:  :headbang:

Ами 4естито и от мен!!!!

Само 6те си позволя да ти кажа 4е за тази китара(твоятя имам впредвид),най добре 6те я усети6 с комплект струни 9-ки.Например Yngwie свири с 8-ци.

От 10-ки нагоре са за китари с vintige tremolo...,за блус,...джаз т.н....

Пак 4естито! Да си я ползва6 със здраве!!!

Което ми напомня, че докато бях с 8-ци нямах никакви грижи с тремолото, каквото и да го измъчвах винги се връщаше на нулата. Сега с 9-ките не се връща на 0-та ако го натисна и отпусна. Да не говорим, че с 8-ците можеще да се почувстват струните като се борави с ръчката, сега имам чувството че се боря със пружините на тремолото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човече честита да ти е китарата и жив и здрав да си стържеш на нея....хъхъхъх уеко ти завиждам но не за китарата а за чувството да си вземеш китара :headbang::headbang::headbang: баси и кефа е....тряа за целта да си купя неква за 30 лева :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито ми ! :)))))

 

Имам нова китара :wow:

Jackson, черен, обаче какъв модел точно е не мога да кажа, има формата на Dinky, със обърнатата глава на грифа, 22 прагчета, флойд роуз

Можеш да разгледаш http://www.jacksonguitar.com/ и да видиш кой ти е модела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... сега имам чувството че се боря със пружините на тремолото ...

И аз предпо4итам по-меко тремоло (обикновено го ползвам с 2 пружини за струни с дебелина 0.009)

 

А ина4е - 4естито на новособственика!! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Честита да ти е и да я скъсваш от свирене.

И аз имам същата и съм много доволен ( купих я от Stratocaster ).

Мисля, че е тази http://www.jacksonguitars.com/gear/gear.ph...no=JS30DK_Dinky

но е с тристепенен превключвател тип Фендер. Мойта поне.

Още веднъж честито и много изяви с нея. :bravo:

Редактирано от VeleV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo:

Честита да ти е и да я скъсваш от свирене.

И аз имам същата и съм много доволен ( купих я от Stratocaster ).

Мисля, че е тази http://www.jacksonguitars.com/gear/gear.ph...no=JS30DK_Dinky

но е с тристепенен превключвател тип Фендер. Мойта поне.

Още веднъж честито и много изяви с нея. :bravo:

радвам се че ти харесва :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, мерси на всички :bravo:

 

Обаче, на инфото за тая китара на сайта (моята изглежда 99% като нея) пише, че е с 5-way pickup суичинг, а мойта е с 3 и пикъп селектора изглежда по-различно :bravo:

Сигурно е този модел, ако го предлагат и с различен пикъп селектор :bravo:

 

Още веднъж, мерси на всички ;) Сега отивам да свиря, хехе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.