Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте китара.


asparuhov

Recommended Posts

Намислил съм да си взема електрическа, обаче изобщо не знам какво да избера. Ще разполагам с около 600 кинта в момента на покупката. Предварително бях намислил си взема някой Скуиър, обаче в интернет попаднах на евтини китари на други известни марки. Примерно намерих Ibanez S470 за 475лв.(разбира се имаше го и за 1800лв, очевдино разлика в използвания материал)И така нз какво да правя. Попринцип искам да свиря предимно рок и малко метъл и не знам коя китара е подходяща.... Та ще съм балгодарен ако помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Прочети 1000-та теми със същия въпрос в последните 10-20 страници в раздел китара. Има какво да прочетеш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети 1000-та теми със същия въпрос в последните 10-20 страници в раздел китара. Има какво да прочетеш.

 

 

Пффф хубаво. Сам ще се оправя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде дайте поне някаква насока. От толкова много теми само се обърках още повече, че си нямам и понятие от някои неща споменати там..(хъмбъкери примерно и някакви подобни)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тези много теми, в които си се объркал, са пускани точно от такива нетърпеливи хора като теб. Ако малко повече мислихте и малко по-малко писахте, форума щеше да е доста по-подредено място.

 

Има поне 10 абсолютно идентични с твоята теми за избор на китара в последните 2 месеца само, оправяй се сам. Ако имах права, щях да трия такива теми като твоята и това е :) Аман от мързел, нахалство и нетърпеливост

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз съм мързеливец, идиот искам всичко наготово, с други думи готованец и трябва се науча да правя всичко сам така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами ок, като не искаш да търсиш и да четеш сам, дай 20лв на някой учител и той ще ти обясни всичко. Това е форум за музиканти, не консултантска агенция, бива ли повече от половината теми в раздела да са 'каква китара да си взема'?!

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе к'во да ти кажа, взимаш парите, отиваш в магазина и почваш да пробваш. Преди няколко месеца имах същата дилема, и да ти кажа, тръгнах за една китара, а се прибрах с друга :). И после остава само едно :greenball::) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе к'во да ти кажа, взимаш парите, отиваш в магазина и почваш да пробваш. Преди няколко месеца имах същата дилема, и да ти кажа, тръгнах за една китара, а се прибрах с друга :). И после остава само едно :greenball::) :)

 

Мдам като гледам май таке ще се наложи да направя... :)

 

@всички други: Радвайте се че имам добро възпитание и ми е мил акаунта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ти се радвай, че модераторите са толерантни. Да не мислиш, че щом не си се разпсувал си герой? Не можеш да отделиш 2 часа да ровиш из темите, ама се репчиш. Както и да е, май темата поприключи.

 

Хайде със здраве и късмет с избора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се репча. Не съм такъв просто... Просто се надявах на малко помощ и междувпрочем събрал съм 2 часа четене из темите. Ще драсна едно редче като си избера китара и още едно като си купя... Айде със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@asparuhov - Колкото и да четеш насам-натам по форумите, най-добре обиколи музикалните магазини, пробвай как ти седи самата китара, удобна ли ти е, какъв взук вади, консултирай се с продавачите, но най-важното - НЕ БЪРЗАЙ С ИЗБОРА !!! Нека ти улегне в главата поне за ден или седмица най-добре, кое как звучи, за да имаш вярна представа после, когато купуваш инструмента, искаш точно това, а не нещо друго.

 

EDIT: А след като обиколиш, върни се на писанията тук и ги препрочети - все нещо вече ще разбереш :hysterical:

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Препоръчвам ти Ibanez GRG170DX или GRG270DX (или GRG270B)...може и Ibanez GSA60...зависи кои модел ще ти е по-удобен, и дали искаш с тремоло или със заключване...имаше ги в софия в малкия цум на пиротска...

 

..за приблизително тия пари има и Jackson

 

виж и тук цени и модели: http://www.mci-bg.com/ibanezbg.php

 

..свали си и от официалния сайт на Ibanez новия каталог за 2008 и разгледай и там...

 

..помисли ще ти трябва ли после кубе, кабел, ефект...и ще се вместиш ли в бюджета с тези модели...ако не - купи си Squier, но поне да е с 1 двоен адаптер (хъмбъкер) до бриджа, за да имаш за кубе и ефект

 

...а може и да разгледаш раздела Купувам/Продавам...и там има и се появяват интересни предложения...успех!

Редактирано от Packo Packomirov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.