Jump to content
Българският форум за музиканти

Поредната изработка на китарка


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Има предвид да сложиш прагчетата директно на грифа без фретборд. Аз лично не те съветвам, щото не би ми изглеждало готино поне на мен - ма тва е моето мнение и не ангажирам никого с него ;)

 

Поздрави,

Влад

На мен също няма да ми изглежда гот и поради тази причина ще има фретборд от орех байцван с някакъв тъмен отенък.

Утре талпичките най-сетне отиват при дърводелеца да бъдат обработени та ще щракна някоя снимка в грубото им състояние.

Та я кажете от къде да се снабдя с прагчета,ключове,бридж и разни дреболийки из Пловдив понеже отдавна не съм се занимавал с тази дейност има -няма 9-10г:girl_witch:

Редактирано от pioneer 306c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе по-добре се обади в РФ в софия и си поръчай каквото трябва - бачкат с еконт и всичко ще е точно, пък и на по-културни цени :girl_witch:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Филхармонията, към 35-40 лв е комплект месингови медиум прагчета, мисля.

:greenangel:

преди 2 месеца всички видове фендер и дънлоп в РФ бяха по 20-25лв - тъй като месинговите са по-нисък клас, не мисля за нормално да са 2 пъти по-скъпи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз месингова тел за позиции си взимам от Арлина в Младост, София за 7 ли бяха, за 9 ли, а има пръчки с различни размери (май бяха дънлоп, обаче не съм сигурен) по 60см дълги във Фактор по нещо от порядъка на 6-8-10лв (не помня вече, съжалявам, но мисля, че си бяха 6 кинта пръчката)... Другият вариант е наистина дънлоп/фендер пакетирани за 25-30 кинта от рф... Вече зависи кво търсиш.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ako не ти трябват месингови, препоръчвам Boston - те са от хубава сплав, която е малко по-твърда(малко по-трудно се поставят, но издържат повече, според моя скромен опит, от дънлоп примерно) Фендер също са ОК.

от Бостън, обаче има 10-на размера, които можеш да си избраш - това е главното предимство.

Идват на релса.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Месинговите не са ли тия, които заводи Кремона и Пълдин използваха за техните китари и съответно прагчетата, които най-бързо се износват? :punk_guitar:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе по-добре се обади в РФ в софия и си поръчай каквото трябва - бачкат с еконт и всичко ще е точно, пък и на по-културни цени :punk_guitar:

 

Поздрави,

Влад

То хубаво да се обадя ама нали първо трябва да видя и после да поръчам ,но нещо не мога да открия сайта им или може би нямат такъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямат, но имат магазин в Пловдив - отиди там най-добре :punk_guitar:

има Fender Standard и Jumbo обикновено и могат да се поръчат и Vintage (малките), а това което харесвам на прагчетата Фендер, е че са огънати предварително - jumbo-12", standard-9.5" и vintage-7.25"

Мисля че и Dunlop им се намират, ако искаш виж и във филхармонията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накиприх днес от РФ-Пловдив фендерски прагчета джъмбо 22кинта комплекта (24позиции).

Също така взех гибсънски бридж(24лв) и фендерски 5 позиционнен ключ(17лв).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко е боди тру е възможно, въпреки че по спомен продаваха пръстените на фрезенките отделно, но може и да се бъркам...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.