Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за една китара


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Човека на който е била преди китарата явно се е постарал понеже грифа е пилен или поне така ми се струва на мен

а и в краина сметка реших да не го пиля допалнително :thumbs_up:

 

ПП. Може ли някои да ми каже от каде мога да си изтегля книжки за Китари ;)

Редактирано от piko1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

май ще си купя нови адаптери искам само съвет какви по точно да си купя

видях в раздела Продавам няколко оферти за адаптери та се чудя

 

 

ПП сори за дабъл полста

Редактирано от piko1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Алтърнатив рок искам да свиря :)

но се питам дали един хъмбъкер и два Сингъла

 

каква е разликата между винтидж и мощни ?

 

и опирам до електрониката ...

Редактирано от piko1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винтидж адаптерите са с по-малко съпротивление (по-малко навивки на намотките) и съответно са по-тихи (от към сила на звука) и с тях не може да се изкара як металски драйв като с мощните адаптери на металските китари. Звукът им е по-чист обаче, точно заради по-малкото навивки.

 

Мощните адаптери са си точно такива - мощни, и дори най-мощните включени в някои усилватели превъзбуждат усилвателя и предисвикват изкривяване. За да се изкара чист звук с такива адаптери е нужно да бъдат намалявани.

 

Това е в общи линии.

 

За алтърнатив ще са ти достатъчни по-слаби, според мен. Пък и като се има предвид качеството и конструкцията на тази китара, мощни адаптери не са най-доброто решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Само да споменем, че ако става въпрос за ниско съпротивление, то то може да бъде в следствие и на по-дебел проводник, защото както знаем съпротивлението е правопропорционално на дължината и обратнопропорционално на сечението на проводника. Тук говорим може би по-скоро за комплексно аутпут, съпротивление, индуктивност на бобината и т.н. - честно казано не следя темата, просто вметвам за "пряката" връзка съпротивление-брой навивки :)

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

по принцип стандарта за адаптери е проводник 0,06-0,07 и за това мощните имат голямо съпротивление - просто има повече навивки.

 

аз мисля че евтин хъмбъкер с много жица и керамичен магнит е най-добре - ако се сложи някой винтидж гибсън алнико ще си проличи повече гадното дърво, докато при евтините адаптери нещата са леко омазани и от адаптера

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз че ще си купя нова ще си купя ма първо ще си стегна тази

 

та така вчера махнах лака от грифа и главата довечера почвам тялото

магаренцето е вече полирано

 

и ето поредния проблем как да повдигна струните от страта на магаренцето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един малък проблем значи в книгата която имам Martin Koch - Building Electric Guitars

има едно название което не мога да разбера nut как би трябвало да се казва на българсики и къде се намира на китарата (Предполагам че това ми трябва за да повдигна струните ) ето я и илиюстрацията в кигата

nuts.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако отидеш в някой музикален магазин (естествено някой по-голям, а не някой дупотопен с 3 лютни на голата стена само) и кажеш който и да било термин на английски в 99,999999% от случаите ще те разберат. Все пак: nut = горно мостче или просто нът :thumbs_up:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми отде да ги знаем там магазините? Има си цяла тема с адреси и координати на музикални магазини - вземи сърчни малко :punk_guitar:

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. ВСЕКИ музикален магазин продава такива неща, ако не всеки, то 1 на 10 да не продава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

:)

к'во стана с орфееца, стегна ли го?

И аз имам един такъв бас, точно с такъв корпус (първия ми) и мисля да го стягам, ама ще видим, ког, как и дали. :bravo:

щото честно казано много ме кефи как е излющен на места след като му приложих едно боядисване през 2004 :)

ако действаш по китарата давай снимки..... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.