Jump to content
Българският форум за музиканти

Di Box ли да взема или Guitar Amp Modeler/direct Recording Preamp/di Box


thw

Recommended Posts

Здравейте. От няколко месеца се замислям да си взема Di Box и вече изчетох доста информационни източници и може би заради тях съм пред тази дилема:

Behringer ULTRA-G GI100 - активен ди бокс с симулация на кабинет 4 x 12" или Behringer V-TONE GUITAR GDI21 - аналогът им на СансАмп, който освен като преамп, може да се използва и като активен ди бокс.

Изборът щеше да е ясен ако свирех само през компютъра си, но не е така защото засега ми липсват някои съществени ефекти, които няма откъде да ползвам освен от компютъра, а също така нямам и преамп и затова смятам да си взема V-TONE GUITAR GDI21. Какво ще кажете вие по въпроса ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си този,който ще ти върши повече работа в момента (задал си отговор в поста си :punk_guitar: ),освен ако не смяташ да сменяш оборудването скоро.Винаги можеш да го продадеш след това и да минеш на нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво ще правиш. Ако ще правиш сериозни записи с ефекти от компа - вземи си Ultra-G, Може да му се включва/изключва спийкър симулацията, има корекция на високи входни нива. Иначе GDI21 е по-универсален - изкарва добър дисторшън, може да свириш на живо с него директно в миксер/кубе/PA. Но пък не може да му се изключват спийкър симулациите. Според мен правилно си се насочил към GDI21.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата отгоре - ако нямаш дист, който да вържеш преди Ultra-G, по-удобно ще ти е да вземеш GDI. А от двете имам мнение само за Ultra-G(ако те интересува, де :) ), а то е, че това са едни от най-разумно изхарчените ми 90лв. Не е нещо велико, но преди ми беше винаги в чейна, а сега винаги го нося със себе си за бекъп; понякога направо изкарвам сигнала на кубето през DI-а и го бутам в миш-пулта, когато не мога да озвуча говорителя по една или друга причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ехх, мерси за отговорите, но все още не съм направил избора, тъй като искам да записвам през компютър, но и не само през него и се чудя до колко ще ме бърка това че немога да спра спийкър симулацията на GDI21 ако го взема. Иска ми се да имам що годе добър преамп, особено за тези пари но главно търся добър ди бокс...

Редактирано от thw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз пробвах един V-TONE GUITAR GDI21.

Може да изкара сносен драйв звук, това което не ми стана ясно беше защо са го направили GND LIFT опцията да работи само ако звукът се извежда през канона.Иначе пък не бих казал че реже шум,брум и такива паразити.

 

ULTRA-G GI100 си купи приятел.Казва че е доволен но не можа да ми обясни от кое точно е доволен.Единственото което разбрах от него е че за да не изгори ефекта винаги трябва да му се включва и допълнителен монитор, което определено създава затруднения.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то работата му изобщо не е да "реже шум, брум и такива паразити", а да усили сигнала, да го изкриви и да съгласува високоомния изход на китарата с нискоомния вход на компа/миксера/каквото-и-да-е-там.

 

А това, че щял да изгори ефекта, ако няма външен кабинет не е вярно. Връзване на външен кабинет се НАЛАГА единствено, когато във входа на Ultra-G е включен изхода на ЛАМПОВ усилвател - тогава трябва да се включи кабинет, за да не изгори усилвателя, нa Ultra-G-то му е все едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това, че щял да изгори ефекта, ако няма външен кабинет не е вярно. Връзване на външен кабинет се НАЛАГА единствено, когато във входа на Ultra-G е включен изхода на ЛАМПОВ усилвател - тогава трябва да се включи кабинет, за да не изгори усилвателя, нa Ultra-G-то му е все едно.

 

О.К.

Аз не изразявам лично мнение а само споделам какво съм чул по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това, че щял да изгори ефекта, ако няма външен кабинет не е вярно. Връзване на външен кабинет се НАЛАГА единствено, когато във входа на Ultra-G е включен изхода на ЛАМПОВ усилвател - тогава трябва да се включи кабинет, за да не изгори усилвателя, нa Ultra-G-то му е все едно.

 

Тотални глупости човече - не заблуждавай хората !

 

Ламповия усилвател НЕ СЕ ВКЛЮЧВА В D.I. БОКС - не правете тва вкъщи!!!

 

Изхода на ламповия усилвател се включва само в кабинет или power atenuator !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ultra-G има директен изход за външен говорител, който е ДИРЕКТНО свързан към входа, т.е. може да се включи лампов усливател, стига да има закачен кабинет или говорител към директния изход.

Уважавам познанията ти, но не бързай така да се нахвърляш.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това, че щял да изгори ефекта, ако няма външен кабинет не е вярно. Връзване на външен кабинет се НАЛАГА единствено, когато във входа на Ultra-G е включен изхода на ЛАМПОВ усилвател - тогава трябва да се включи кабинет, за да не изгори усилвателя, нa Ultra-G-то му е все едно.

 

Тотални глупости човече - не заблуждавай хората !

 

Ламповия усилвател НЕ СЕ ВКЛЮЧВА В D.I. БОКС - не правете тва вкъщи!!!

 

Изхода на ламповия усилвател се включва само в кабинет или power atenuator !

 

 

Опа опа опа, спокойно, дишай. Нека обясня нещо за Ultra-G.

 

Кутийката има 1 вход и 2 изхода. Единият изход си е нормалния DI изход - оттам излиза преработеният сигнал.

 

Другият изход е директно свързан с входа и е направен специално за усилватели - демек можеш да вкараш усилвател на входа и да включиш говорител с подходящото натоварване на директния изход. Това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, ако не искаш да си изгориш бушона на усилвателя, де. След като вече си направил това - можеш съвсем спокойно да си вземеш балансиран сигнал от DI изхода.

 

Правя го редовно вкъщи, дори така записвам. Трети вариант, който ползвам, е да изкарам Pre-Amp сигнала на кубето директно през DI Box-а и в компютъра. Така дори нямам нужда да включвам отделен товар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ultra-G има директен изход за външен говорител, който е ДИРЕКТНО свързан към входа, т.е. може да се включи лампов усливател, стига да има закачен кабинет или говорител към директния изход.

 

Тази комбинация не ми звучи добре - защото в този случай ще се промени импеданса на товара на усилвателя - реално в този случай първичната намотка на дибокса се връзва успоредно на говорителя - компромисно решение.

 

В пъти по добре е да си сложим микрофон пред кабинета и да не ползваме този дибокс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.