Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт на Кремона


Recommended Posts

Китарата е доста стара. Наскоро смених струните. На снимките по долу се виждат какви са забележките:

-загубила е добрия си цвят

-на места по грифа няма никакъв лак

-по прагчетата има ръжда и струните прихващат от нея

-магаренцето е леко счупено

-машинките са се поизяли и едната няма палчето и е трудно за въртене (трябват клещи)

-от долната страна я няма лаисната

 

Другото, което не харесвам е изхода за адаптера. Прилича на порта за клавиатура, ама от старите ( DIN5 ). Как да разбера кое краче, какво е (имам такава букса в излишък, даже с кабел).

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

 

Ще съм ви много благодарен, ако ми кажете от къде да започна. Смея да кажа, че технически съм грамотен и сръчен. Занимавам се с електроника и съм правил няколко тонколони, така че почти нямам проблеми с дървото. Не ми е ясно обаче какви материали да използвам. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Шкурка по цялата китара, смяна на ключове и ново магаре, после я боядисваш и лакираш по вече съществуващите теми. За буксата май това ще ти помогне --

 

bal_to_8pin_mic_icom.gif

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смяна на ключове и ново магаре
е достатъчно.
Смея да кажа, че технически съм грамотен и сръчен.
Това е добре,но не пускай такива големи снимкки,заби ми компа ,даге.. :punk_guitar:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно изводите на адаптера - махни тая петица и виж на кои крачета е запоен адаптера.

Ако питаш мен изхвърли петицата и сложи нормална букса за китара.

 

sasoh, даваш напълно грешнки схеми!

 

Относно въртенето с клещи на една от струните мога да ти предложа ползУването на вилица. Върши голяма работа. Стар метод открит през студентските ми години. Работи перфектно! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето как е свързан адапетара:

 

3ecaa2bfa28752d4.JPG

 

 

Сивия кабел е от двата потенциометъра, до колкото мога да видя през дупката с огледалце.

 

Заслужава си да я ремонтирам или е по-добре да си взема нова? В момента се уча. В самото начало съм. И смятам да я стегна докато се понауча, а в последствие да си взема нова.

Редактирано от papi92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

5 е сигнала, 3 е масата, тея бг китари имат гриф лакиран с 2-3мм особено гаден лак - може него да оправиш + нови прагчета

 

обаче сега се сещам че е с плосък фингърборд, гадни ключове, които не могат да се сменят с много по-хубави - няма капсуловани за такъв монтаж и тялото е някакъв долнопробен шперплат

 

предлагам ти да си я закачиш на стената и да си купиш нова - не е нормално акустична китара с метални струни да има напълно плосък гриф - това си е мъчение :thumbs_up:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вилица?Я сподели как става това,че и аз имам същата кремона ,но без адаптер със абсолютно същия проблем на първа струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.Проблема е само,че при мен не е квадрат а цилиндър.При това така ошлайфан,че и с клещи трудно се получава номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

<офтопик>

 

абре дека мое си намерим таков адабтер за монтаж ф дупка на акустична кухарка? оная кремона дет писах тема за нея, като я опраа мож от простотия да и сложа , забавно ще е

 

</оффтопик>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да си направя кабела за адаптера, но нещо не се получи. Използвам кабел от стара клавиатура и на изхода слагам чинчове за към усилвателя, но нищо не стана (всъщност само 1 чинч). На саунд картата нямам LINE-IN, въпреки, че е 7.1. Какво да направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви входове имаш на саундкартата ? 7.1 ще рече 4 изхода, и микрофон ако не греша. ползвай входа за мик кат нямаи друг инпут, кво да се прави.

а адаптора работи ли, дали знаеш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.