Jump to content
Българският форум за музиканти

съвет за Processor


Recommended Posts

Доста магазини обиколих , доста теми и така и не открих това което търся . А то е процесор в които да се помещава звучене от сорта на Cannibal corpse, slayer. Препоръчаите ми .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то за такова звучене ти трябва и добър адаптер най-малко...а и предкитарния модул е важен :help: ама Digitech GNX серията са доста добри, щото не са обикновените RP-та, а са PRO и са 24 битови. Аз имам GNX 3 и съм супер доволен. А иначе ако си с по-ограничен бюджет земи една ZOOM 505тица и свиркай :ok: Много жица има в тоя процесор, много повече от всеки в неговия клас..не ги слушай тука кво ти разправят, че това не било марка...не е верно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Адаптера е Emg-81, a пари някъде около 800 лева . Мерси за инфото , ще ида да го пробвам GNXa.

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Line6, Vox????

 

За типичното тежко звучене -първо смени китарата.

Нещо по-късомензурно стил ЛП....

Не знам с този скуаер доколко можеш да звучиш като тези групи, ако щеш и по 3 EMG-та едно върху друго да му сложиш...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина си вземи по добре китара,някаква да е различна от fender :D

аз ти препоръчвам или Line6 или Boss Gt8(с такъв свиря аз и няма как да не ти го препоръчам ;)).

Иначе с тия пари може да си купиш хем добра китара,хем и някаква машинка с коя пак да се получи звучец с който да се учиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста магазини обиколих , доста теми и така и не открих това което търся . А то е процесор в които да се помещава звучене от сорта на Cannibal corpse, slayer. Препоръчаите ми .

 

:rolleyes:

 

Според мене,звученето на тези две групи които си посочил е много различно.Предполагам че някъде се предлага вече някаква дистер машина, комбинираща много типове дисторшъни, (DF7 не ме кефи), но аз съм сменил доста дисторшън ефекти, защото също свиря метъл, и съм се убедил че за крайното звучене дистъра дава само искрата, а другото оформяне става с компресор отпред и еквалайзер отзад.

Иначе сигурно е яко да си заделил толкова пари за хубав процесор, не бързай с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Line 6 Pod XT (Live) (гейн да искаш, особено ако има инсталиран Metal Pack!) или Digitech GNX 3+ (не съм пробвал Digi-та лично, но според това, което съм чел, май са добри за целта). Pod XT Live вече се продава втора ръка във форума даже за 500-600 лв.

 

Vox и Cannibal Corpse ... определено не мисля. :)

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като стана дума за Zoom.

Ще си разреша да питам тука.

Някой знае ли къде продават Zoom 505II - нов?

И каква му е цената?

 

в малкия Цум съм виждал, и в Фактор. Цената май беше 120-130

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам един такъв,но се чудя да го махна ли.2-ра ръка едва ли повече от 50 лв мога да му взема,затова май по-добре да си седи при мен :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.