Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за Mxr+


Recommended Posts

Почнах да събирам чаркулите за MXR+ Distortion педала, но си нямам идея какъв трябва да е този интеграл "714", знам само че усилва сигнала, може би... Та питам някои които се занимава с тези неща, ако може да хвърли едно око на схемата http://www.kilback.net/homebrewtweaks/pedals/mxrdistp.gif и да ми каже цялото име на итеграла или някакъв негов заместник. :greenangel::greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

това нискочестотен операционен усилвател. Би следвало да го има по магазините. Ако пък не, Потърси и други видове с близки характеристи. успех :greenangel:

LS741 дакажем

Редактирано от vlai4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата е лесна, а интеграла е стандартен.Отиваш в магазина и питаш за 741 .

Внимавай да намериш германиеви диоди за клипващите - по-готин звук имат от силициевите, но се откриват по-трудно.Търси АА113, аз открих няколко от тях в шумен преди месец.

А най-добре използвай светодиоди за клипване - червени 3мм.

Успех!

Но не очаквай прекалено много от това камионче.

Поздрави!(ако има нещо, питай!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Трябва ти TL071 - има го навсякъде и е директен заместител на 741 при това с по нисък шум!Поставил съм такъв чип на моя оригинален '78 МХR Dustortion + - работи перфектпо!

 

Успех!

 

Поздрави,

 

Пегър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ако искаш да сложиш още по-качествени чипове купи си opa132 или opa134 от Фарнел - също са съвместими по пинове - може да сложиш такъв цокъл

ic_socket_8pin.jpg

 

и да сменяш операционните усилватели - не са скъпи и може да избереш който най ти харесва.

Също пробвай RC4558 и NE5532

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ 4558 и не5532 са двойни усилватели

 

Освен това не5534, който е единичен е с биполярни транзистори и лично според мен не е до толкова подходящ за вход от китарата.

Най-доброто и евтино решение е TL071. Ако нямат вземи тл081, но той е по-шумен.

 

Както Overdrive каза най-добър за тази работа е OPA134, но той струва над 10 лева, и тъпата схема на мхр-а не заслужава такъв добър чип.

 

В крайна сметка не очаквай чудеса от тази схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Слушай как ти звучи - най-качествения операционен усилвател не гарантира най-добрия звук. Най-безшумен може да е, но тези чипове са проектирани да работят за аудио цели без да достигат захранващите напрежения.

 

Преди диодите да започнат да кривят, криви операционния усилвател. Характерът на изкривяванията на чипа личи дори след като сигнала се "отреже" на по-ниско напрежение от кривящите диоди в изхода на чипа. Влиянието е толкова малко, че е трудно да се наблюдава на осцилоскоп, но човешкото ухо лесно чува нюанси в звука, които имат 1000 пъти по-малка амплитуда от основния тон!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.