Jump to content
Българският форум за музиканти

Покупка на китара или Amp от Usa/еbay


Recommended Posts

Поради изключително ниския долар в момента е адски изгодно да се купи китара от USA. Ще покажа само 2 нагледни примера за някой който евентуално не е осведомен: Gibson Les Paul Studio в USA e 1200-1300 USD, в musicstore.de e 1000-1100 Евро Epiphone Les Paul Custom 700 USD в zzounds и съответно 555 Евро в Musicstore.... :thumbs_up: Вски може да сметне каква е разликата....

По принцип аз имам един френд, който живее в USA, и бих могъл да го използвам да му поръчам от там и да мия вне се като ръчен багаж, за да не се плаща мито, но той си идва чак след 2-3 месеца, а аз сега съм се наточил да купувам сега и не ми се чака толкова..

Интерсуваме как стои въпроса с изпращането до Европа, респективно Бг като транспортни такси, мита и т.н. Май ако се сметнат не излиза чак толкова изгодно..

 

Другото, което бих искал да попитам е за поръчките от eBay, който е поръчвал да каже какви рискове крият по отношение на музкалното обрудване, примерно купуваш някво LP za 1000USD уж изгодно, а то се оказва пълна барака....

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Купих си китара за 1100$ от и-бей, която в Европа струва 1600 евро. Нямах никакви проблеми. Мисля, че някъде в темите е обяснено за митата и таксите. Ако говорим в лева, всичко ми излезе 1800 и като направим съпоставка с европейските цени, си е жива далавера. Друг е въпросът дали искаш да поемеш риска да си купиш китара, която не си пробвал...

 

П.С.: Когато я купувах, доларът беше 1.30 и нещо

Редактирано от inqubus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина има много подробна тема,в този раздел,а също и в говорилня.Директно ти отговарям на най-важния въпрос-20% ДДС на крайната сума със шипинга,митото е 2-3 %.Ако не се ориентираш из темите драсни ми л.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси и ще намериш, писали сме много.

 

По повод "бараките" - аз досега НИКОГА не съм имал подобни случаи, а си пазарувам всичко оттам вече 6-7 години. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Купих си китара за 1100$ от и-бей, която в Европа струва 1600 евро. Нямах никакви проблеми. Мисля, че някъде в темите е обяснено за митата и таксите. Ако говорим в лева, всичко ми излезе 1800 и като направим съпоставка с европейските цени, си е жива далавера. Друг е въпросът дали искаш да поемеш риска да си купиш китара, която не си пробвал...

 

П.С.: Когато я купувах, доларът беше 1.30 и нещо

 

Имаш предвид всичко 1800 с мита и таксиА колко се чака за доставката?

Ако говоря с моя френд да ми донесе от USA, той няма да плаща мито, нали?

A може ли някой да даде линк към някоя от темите по въпроса, че нещо не откривам с търсачката. Мерси прадварително

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.