Jump to content
Българският форум за музиканти

Tanzendes Licht -markus Stockhausen


Recommended Posts

Миналата година участвах в този проект, целта на който беше записването на концертно ЦД (още не е издадено, очаква се в началото на есента).

Опуса (някак не върви да го нарека парче) се нарича Tanzendes Licht и е предназначен за соло тромпет, бигбенд и щтрайх оркестър , композирано е от Маркус Щокхаузен, син на именития (поне за хората интересуващи се от модерна класическа музика) Карлхайнц Щокхаузен, същия е и солист .Участват още и Swiss Jazz Orchestra (аз свирех с тях по това време) и Camerata Bern. Тук може да се прочете още малко по въпроса http://www.aktivraumverlag.de/de/tanzendes...7af830fe56a75cb, и да се дръпнат партитури (не знам дали са цели)

 

А ето и част от записа на ниво груб микс от пулта Tanzendes-Licht

 

Не съм качил целия защото е доста дълъг, ако някой е заинтересуван може и да му го пратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще излиза в Германия, и предполагам , че в много ограничен тираж, както си е нормално за тази музика. Но ако ти е интересно мога да ти пратя цялото парче в този вид (суров микс), не вярвам да прецакам авора много, все пак не е завършено като запис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко се чува особено цигулките - явно си е скъп запис!

На мен също ми е интересно, да чуя целия опус - ако може :girl_witch:

Освен соло за тромпет има много готин сакс преди частта в 9/8...и КИТАРА :thumbdown:

Не знаех, че сина на Шокхаузен пишел/свирел толкова яка музика :headbang:

Наистина се кефя на постиженията ти...

Браво, Кольо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментара, много се радвам, че ти допада. Ако искаш ми пусни по ЛС твоят скайп ник и ще ти го закача, че е голямо за Имейл (доста над 10 мгб)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми как Щокхаузен описва своето вдъхновение за създаването на "Танцуваща светлина" и как всички танцуващи искрици са животът, пълен с импулсивна сила.

Страхотно настроение носи тази музика. :)

Напомня ми на музика, която се носи от отворения прозорец на къща в сицилиански стил, в лятна вечер. =))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно парче :greenangel: жалко, че няма качествен биг банд наоколо...така и не разбрах как се дърпат тези партитури и щимове....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.