Jump to content
Българският форум за музиканти

Един физиологичен въпрос.


Ilen

Recommended Posts

Скоро ходих при специалист УНГ, заради един перманентен хрип, който ме мъчи от години. Докторът още с отварянето на устата ми отбуляза, че трябва да се клъцне тази висулка на мекото небце, която виси на входа на гърлото. Сещате ли се? Забравих как се казва. Имало налипи на върха й, събирала мръсотии от въздуха и това водило до чести възпаления.

Искам да питам на някой от вас налагало ли му се е да прави тази интервенция? Не било нищо особено, но мен ме е страх. Все пак този израстък няма ли някаква функция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трета сливица. Казва се увула, още мъжец го наричат.

259687520.jpg

Номер 4.

 

Не мога да му намеря функцията, докторът твърди, че няма такава. :) Освен това каза, че е много честа интервенция. На никой ли не му се е налагало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дочух, че това отговаряло за някакви трептения на мъжкия глас... което ми се струва малко невъзможно.

И има ли проблеми след операцията ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Надявам се да няма, но е доста неприятно, като изживяване....

.....

Току що си пробвах вибратото.... има го, но като че ли е някак не толкова изявено... може да си въобразявам, ще пробвам пак като мине болката.

 

Иначе четох, че причинявало хъркане, а ако е много оголемено и среднощно давене...

Редактирано от Ilen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! На нашия /бивш/ китарист му го бяха махнали също и не му се отрази на пеенето на човека. Не бяхме се събрали да свирим заедно по това време и незнам колко време му е отнело да се възтанови, ако е било някаква страхотия той щеше да разказва. Не хърка за информация само да кажа :bravo: . А ти защо бързаш да пееш и не си почиваш??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лии, благодаря за информацията.

Не пея - оказа се, че е невъзможно, защото доста боли на високите тонове. Иначе гласът въобще не е променен. Яд ме е само, че много бавно зараства, предполагам, че защото е постоянно мокро мястото. Усещането е като много гадна ангина, но само болки в гърлото - без другите симптоми.

А на вашия китарист защо са му го кръцнали - заради хъркането или и на него е причинявало възпаления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото зная, много често е боледувал и се е възпалявало. Сега си пее човека нормално. Не се тревожи за нищо, ще зарастне и ще си пееш пак:hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.