Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Telecaster Custom 72'


Recommended Posts

Съвсем съм си подготвен. Мнението си е мое, не можеш да го промениш, още по-малко можеш да промениш и направеното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
Мисля, че вече няма какво да се каже повече - да, разбрахме, че стореното е необратимо (и следователно какво от това, че само се говори...), разбрахме, че не бивало така и т.н... В крайна сметка, както Nikifena ви каза в другаТА тема за модовете на стари (и уж златни неща) е, че това решение си е строго индивидуално и който го е направил знае защо го е направил и е прав пред себе си. Или и аз трябва да се самолинчувам, че миналата година изхвърлих стария лампов телевизор "Oпера" на баба ми. Много си беше хубав...черно бял, със стъклен капак и грееше като печка...а, да, беше със шпертплатова кутия... Язък начи!

 

Нека погледнем на тази нова-стара китара като на hot-rod - там много добре знаете какво се прави - взима се кола от 60-те и след това...само ламарините по тялото й са нейните си (като изключим многото кит). Ама 7 литровия двигател, 400-те коня, боята, която не е съществувала изобщо, когато е произведена съответната кола, летите джанти и широките по 30 санта гуми не я правят по-лоша, и никой не се вайка как можело да се развали кола от 60те години, която така или иначе е шяла да изгние в някоя плевня или гараж, ако не е била ремонтирана. Просто се прави нещо ново на основата на старото.

 

Голяма работа пък, да му се не види, китара като китара, Marshall от 73та като Маrshall от 73та. Какво трябваше да направи, да я продаде за 15000 долара в някой международен аукцион?

 

Отново, решението си е негово . <-- точка

 

Напълно съм съгласен с това изказване, още повече съм съгласен с индивидуалността. Имам предвид, че всеки сам си решава за себе си - ако някой го кефи да си гледа телевизията на ламповия телевизор от '67- ма , при положение, че има плазми - ОК решението си е негово и нека си боде очите(лично мнение). След като някой го кефи да си модне китарата - нека го направи. Не мога да си наложа мнението, а й не искам да го правя, точно заради индивидуалността! Щом китарата звучи готино к'во е значението на външния й вид?

 

В крайна сметка сме свидетели на един доста добър продукт и възродяването на нещо, което е ставало за подпалки (образно казано). Който не го кефят новите китари - има си тема, в която е описано как да ги състарят .... и т.н.

 

 

ПП темата започва да се превъща малко на " "А: кефи ме червеното" "Б: що да е червено, като може да е оригиналното олющено пембяно""

ППП "Въпро на вкус" казало кучето и си облизало задника :punk_guitar:

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А 'е пичове, може ли преди да си поднасяте демократичните философски възгледи, да се опитате да внесете малко усилия по преглеждането на мненията за и против и да се пробвате да отсеете обоснованите от блабла-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ебахти !Прибирам се от работа и намирам тия караници .Що бе?

Какъв е смисъла ,кефете се ,поне тия които я харесват.

За другите само мога да кажа ,че нямат право да съдят ,поне с толкова малко инфо за китарата .

Тремолото та тремолото ,къде виждате тремоло не разбрах ,китарата няма тремоло а hardtail .

Винаги когато пожелая мога да го сменя с каквото си поискам ,даже мога да сложа

обратно оригиналния грозен пепелник .Та това е само експеримент и нищо друго.

На който му харесва ,добре ,на който не му харесва ,пак добре!

 

Представям си как бихте реагирали, ако съм я разхардахушкал първо на

кибритени клечки и после от тях съм направил къщичка за папагали например.

Малиииии ,не ми се мисли! :hysterical:

 

Телето нямаше колекционерска стойност ,най малкото ,защото не беше с оригиналният си гриф.

Въпреки ,че този гриф е няколко пъти по-добър от фендеровия .

На тази китара погледнах като на материал от който може ,евентуално да излезе нещо хубаво с подръчни средства

и качествена обработка от професионалист.

 

Целта на темата беше ,да ви покажа нещо по-различно от стандартното и в същото време, да популяризирам още един добър

''ДЪРВОДЕЛЕЦ'',който работи добре и качествено .

 

Дами и господа!

На Вашето внимание .......

 

 

КОСТАДИН ДИМИТРОВ ОТ НОВА ЗАГОРААААААААА!

А това беше работата му. :punk_guitar:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе шо се карате?

"телето" както се изразявате сега не е теле но

НО този проект показва някои дори идеи за преправяне/тунинг/ъбгрейд или както изкате го наричате

ето бързо няколко примера - гайката за адаптер суича, от сингъл към хъмбъкер, канта!

все такива които мойе да развалят стандартния Телекастер ама пичовете такава са имали!

не са търсели 3 години теле зада го направят на металтеле,

такаче трябва да игнорирате факта че китарата е "била" телекастър!

иначе

браво за идеите

браво за труда

браво за майсторството

Китарата е страхотна!

и пак браво на майстора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, ако трябва да изляза от кръга на шегата и да отговоря на въпросът колко горе-долу ,

бих казал е ,че така се казва, когато нещо е по-добро от друго, когато става въпрос

за сравнение между две относително приблизителни еднакви неща .

Просто,няколко пъти,е метафора,която се употребява ,за да се придобие представа за въпросното сравнение.

Но ако трябва да отговоря на въпроса ,защо е по добър ,ами най малкото защото е по удобен на повечето хора които са го пипали .

А ако трябва да влизаме в детайли като качество на материал ,изработка и т.н. ,тук бих се затруднил малко ,защото не съм го

произвеждал или ремонтирал аз.

Но пък за сметка на това, има човек който го е правил това и може да го обясни ако иска .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но ако трябва да отговоря на въпроса ,защо е по добър ,ами най малкото защото е по удобен на повечето хора които са го пипали .
На моя Стратокастер 74 грифа е като дръжка на мотика в сравнение с изтънените грифове на метъл-китарките,това значи ли че е лош?

А за този инструмент-не че е станало зле,напротив,но това не е модване-друга китара си е,жалко че точно с Телето си направил експеримента,защото е специфично като звук+винтидж.

Е тва си е мое виждане..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз откакто я помня ,тя си е все така ,друга китара , и никога не съм я мислил за телекастър,за който ти говориш.

 

''На моя Стратокастер 74 грифа е като дръжка на мотика в сравнение с изтънените грифове на метъл-китарките,това значи ли че е лош?''

 

Не! Не значи ,това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма да се намеся в спора дали е трябвало или не да се преправя китарата, почти всеки е сменял адаптери, или е правил някакви опити за подобрения на СОБСТВЕНАТА си китара. Аз като бивш собственник на китарата мога да кажа че още в Япония някой се беше пробвал да я освежава с четката.Впечатляващото в случая е перфектната работа на лютиера, китарата наистина изглежда , така че ти се иска да я вземеш и да я пипнеш с ръка. Експеримента с адаптерите наистина е сполучлив -звука е направо смазващ и убийствен , хеви метал феновете наистина трябва до го чуят! Упреките ми приличат по скоро като плакане на чужд гроб- китарата се предлагаше достатачно време , така че които искаше да я купи и запази не може да каже че не е имал тази възможност.За финал ще кажа че който иска да прави експерименти пътя е ясен и резултата е налице.

Поздравления на майсторството

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.