Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас адаптери,моля за помощ


Recommended Posts

Така доб1р ве4ер на вси4ки да поясня аз с1м аматиор но се наех с тежката зада4а да се нау4а да свиря на бас :recourse: и си купих един много стар Орфеи 4 струнен копие на Gibson-Sg. Зех го с оригинален едини4ен б1лгарски адаптер от времето на войната но все о6те дава6е приятен звук.Понеже баса изглежда6е доста зле ре6их да го освежа та.... пребоядисан е и сега 6те слагам праговете с електрониката мисля 4е 6те се справя но имам вапрос които не мога да ре6а.и затова се обр16там к1м вас с надейдата да ме пос1ветвате какви нови адаптери биха били уда4ни за смяна на стария.По производтво канала е замислен с две позиции за адаптери.Така стигам до с16тината на в1проса ,а тои е к1в адаптер да ползвам?????Дали е в1змойно да зема някои евтин китарен и дали 6те зву4и не6то с него или трябжа да е специално за бас? :drummer: предварително благодаря на всеки които се отзове на в1проса ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нау вероиатноу 6те тиабвуа да изсполсфа6 адабтер за бас китар1, понезе адаптерити за еуектри4еск1 китар1 имад дрок а ресонансна 4естот1 и не свучат добре на баз кирар1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Мале, ако тоя пич е сериозен, наистина е басист! :cheers2: (No offense)

явно е!

 

ина4е за Басиста!:

и аз имах еС ДЖи , виж в нета снимки на разнивидности на модела (я от гибсон я от стаг)

та виж какви са използвани и как биха стояли върху дъската,

после 6те се изръси6 с около 40лв на бройка Х'адаптор нов(винаги има по евтино!)

Но поне звука 6те е звук

и не се лъжи със стария адаптер как звучал, колко изтински баса си чувал та да знае6 как звучи твоя Х'адзаптор

от времето на войната но все о6те дава6е приятен звук

аре бб

Редактирано от Spi† Fire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам на какво някои от вас се смеят :cheers2: при поможение 4е написах 4е не с1м мн информиран.Но все пак искам да обясня 4е е трудно да се вземе стандартен адаптер за6тото грифа е много тесен.Ина4е знам 4е трябва да купя нов адаптер.Утре за заинтересованите мога да приложа снимки на баса.Понеже до сега е боядисан а утре му слагам вси4ки прагове .Ако някои го интересува как в1рви мога от време на време да поствам по някои пик.Мисля 4е от с1стоянието в което го зех преди време сега изглежда супер.Аз с1м от варна и некса мисля да мина през Рисинг форс да проверя какви бас адаптери има последния път като ходих ми предложиха един "п" адаотер за 35 лв. Е ако има някои мекралия да ме светне малко как да поступя 6те е хубаво.Нямам проблем да похар4а к1м 40-50 лв за нов адаптер,стария мисля да го ока4а в рамка,и до седмица да запо4на да свиря за6тото наистина имам мерак да се нау4а

 

и моля не се подиграваите на непросветените и те като мен,се пак никои от нас не се е родил нау4ен. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе кату ти глед1м приди6нити постуве ви6дам 4е мойе6 да пи6е6 байа гр1мотну аку тем1т1 не е базик 6то не напи6и6 то4ну кво му има на тос бас??//

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе кату ти глед1м приди6нити постуве ви6дам 4е мойе6 да пи6е6 байа гр1мотну аку тем1т1 не е базик 6то не напи6и6 то4ну кво му има на тос бас??//
:hysterical::D:D:D :offtopic-001::offtopic-001:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.