Jump to content
Българският форум за музиканти

какво мислите за това кубе?


Entwine

Recommended Posts

еми въпроса ми е достатъчно ясен.Трябва ми плътен и метълски звук....това кубе ползва 12" Celestion говорител,което според мен е страхотно....единствения минус,който мога да се сетя е цялата дигитална история покрай това кубе..ама след като ме кефи звука,не мисля че ще е такъв проблем :thumbs_up: ...ако някой има друго предложение в рамките на 300$,да казва ;) ....отворен съм за предложения....

наздраве

 

Ники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това кубе е направено да плъгнеш китара в него и да свириш само с него.

 

Дигитално е да !

 

Нямаш сенд ретърн.

 

Не може да ползваш външни ефекти - всичко минава през дигиталния вход.

 

Ако те задоволява тва купувай си го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,прав си в това отношение също е малко куцо....мислих си да си взема Marshall MG30DFX,ама сички зверски го плюят тва кубе....и като цяло MG серията на Marshall.....идеята ми е,да не разчитам само на кубето,ами и на някоя настъпикутийка...чакам още предложения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MG серията на Marshall е най ниската им серия - дет се вика entery level.

 

Съвсем нормална политика на фирмите е да правят изделия с орязани параметри и да ги пускат на най ниска цена.

 

Трябва добре да прецениш какво искаш и с колко пари разполагаш.

 

Без да съм наясно как са точно нещата при тебе - стандартния съвет е да събереш повече пари и да си купиш амп на професионално ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря с Line 6 Spider III 75w

и на мен ми харесва.

Свирил съм доста с него на лайфове и

не ми е правило никакви проблеми.

 

Има мек и плътен звук, което за мен е ок

свиря неща като soundgarden, tool...

Ако не те притеснява, че е дигитално го взимай.

Макар че какво ще те притеснява, че е дигитално

ако ти харесва как звучи?

:thumbs_up:

 

Имаш доста възможности за правене на звук.

Само line-out изхода към компа (който е с кабинет симулация)

не ми харесва как са го нагодили.

Но за live, репетиции и запис с микрофон отпред е ок.

 

metalhammer е прав, че няма сенд ретърн,

но за мен тва не е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами при мен нещата стоят така..вмомента разполагам със усилвател Laney LX20R,който не е зле,но лично на мен не ми харесва "кухият звук" ,който вади...китарата ми е Jackson DXMG със активни адаптери.....трябва ми нещо ,със 12" говорител,в краен случай и 10" може да ме задоволят,зависи от плътността на звука и т.н. .... та.....сега отивам да пробвам Line6-а ......доколкото помня има такива във Динакорд-а на 5те Кюшета ..... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тествал съм го доста това кубе, както с активни и с пасивни адаптори .....много добър звук в този ценови клас.

Чистия канал и доста мек и приатен, като тон ..."драйв"-а е доста олд-скуул ...но може си го варираш. "метал" и "инсейн" симулациите са супер !

Със хъмбекер "жицата" е много доволна !!! металика,пантера,сепултура,сабат, аморфис..........

12`` Селекшън си оказват думата --- плътен тон,30-вата си ги вади, май !!! като се замисля, повече от тези 4 ефекта не ми трябват :thumbs_up:

особено с фуут суича с директен достъп до всяко банка ! който има уа-уа.

Абе Line 6 доста дърпат посока добър звук, при всеки пазарен сегмент.

Откакто го купих забравих за процесори !!!

Няма да бъдеш разочарован . ;)

Успех.

Редактирано от Bob Rock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Взех си същото кубе преди около 3 месеца от Динакорд и миналата седмица се скапа. Дадох го на ремонт и неска ми казаха, че не могат да го оправят. Сега трябва да чакам да ми го сменят с ново, щото нямат в наличност. Иначе съм доволен, добър е звукъ.

 

я имаме еднакви аватари :greenangel:

Редактирано от FinalProduct
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш Randall. Преди време бях очарован от едно тяхно кубе, което изкара такъв драйв, че ми отнесе перуката. Погледни ги и тях. Не мога да ти дам повече инфо, понеже не съм фен на марката :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Селекшън си оказват думата....

:girl_witch:

Без да отчитаме другите грешки, Селесчън е правилното писане/произношение.... Т'ва е с оглед на това да "ни съ излагаме пред чужденците" :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз на Рандал съм свирил.......и в частност Rg75 G3 ....някак си ,не е моето кубе...не го почувствах :greenball: ... вчера ходих в Динакорда иииии имаха лайн6,обаче спайдър серията ---->не ....иии к'во реших да пробвам,Берингеееееер ^_^:):P ...... а още по-смешното е,че ми хареса повече от сички кубета,дето съм пробвал досега.....гм110 мисля ,че беше модела.....найстина ме грабна тва кубе...принципно аз бях със доста предрасъдъци и негативизъм към тази марка,ама тва кубе направо си ми хареса на мах ... ;) сега знам,че половината форум ще ми се нахвърли ,ама найстина беше най-доброто там.....супер еФтино(аз така или иначе ще си го поръчам от чужбина) имаше и фуутсуйч и кво ли не ....а гейна му беше супер!!!!!е със хубава китара ест ;) ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имах възможност да свиря на такова кубе - на мен също ми хареса, като за цифрова щайга. :greenball: Много гъвкаво откъм селекция на ефекти, има вграден прецизен тунер (не знам дали е разработка на Line 6, де) и вариации по ефектите, gain като gain ... all the way to the top ... лудница е за тия пари! Акустичните бленди с хоруси и фленджъри ме закопаха. ;)

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.