Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

двама китаристи харесвам наи-много.alan holdsworth,не е много модерен напоследьк,ама...

а като става дума за рок-yngwie malmsteen.в средата на 80-те брат ми донесе негов албум-84год.бях дете,но това което чух,ми промени живота.а и на хиляди други.след години ми попадна и видео касета с концерт -85 в токио.рьцете на тоя пич са направени да дьржат и свирят на китара.красота!!!!!!!!

п.с. моля ви,не плюите по ингви.всички знаем,че свири едно и сьщо 20 год.номера е,че 20 годишния швед промени рока,а доста от тукашните китаристи на 20 год не могат НИЩИЧКО.а след това-сьвсем НИЩО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали ще е джаз ,рок ,класика или фламенко

за мен всичко е под един капак наречен МУЗИКА

 

всички са еднакво добри

просто изливат душата си по най добрия начин

 

друг е въпроса че от BG такива музиканти скоро няма да излязът

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е - от 6млн души какво да излезе?Въпреки че има талантливи китаристи - чуй работите на Black Bird в авторска музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема мисля че не е в бройката

просто нямаме школа

едно е да учиш в бъркли друго е в българската консерватория,няма кой да ти каже как да

държиш перцето,камоли да построиш соло върху дадена хармония

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа....повече хора,повече таланти,все някой ще пробие.Значи то не опира до школа,това си е божа дарба -Талант.Но трябва и късмет.Малмстийн,Гилберт и си-е не са ходили на школи ама....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bony

Напълно си прав за школата,в България няма никаква.Има отделни музиканти,които се понаучават на туй онуй,но е трудно,когато трябва да откриваш сам топлата вода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм убеден че тяхното свирене не се постига само със свирене в къщи

да таланта е важен но ако няма кой да те вкарва в правия път

ще си дълбаеш на едно място години наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж какво - свири и се кефи,не я взимай тая работа навътре.Те аз см на 40 а свиря като 15 годишен западняк :surprise: Наистина си трябва школа,среда и нещо в главата все пак.Но не забравяй че това си е китара,не цигулка.Така че споко:(

Редактирано от Malmsteen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.