Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Angus and Malcolm Young(AC/DC)...Ace Frehley(KISS)...J.Hendrix(The One)...Janick Gers,Adrian Smith,Dave Murray,Steve Harris(bass)[iron Maiden]...Kerry King(Slayer)...Eric Clapton(Favorite)....IDOLS.....Let There be rock

добре сложил си целият Айрьн Мейдьн - поздравления!

и на мен са ми любимци

 

Е, МОЖЕ ЛИ ДА СЛОЖИШ ОБАЧЕ САМО КЕРИ КИНГ, А ДЖЕФ ХАНЕМАН ДА ГО ПЕРНЕШ

НЯМА ЛОГИКА БАТКА..

Я ВЗЕМИ СЕ ПОПРАВИ - И ДЖЕФА ДОБАВИ :rocker:

 

е да видях си го сега мн тъпо даже съм си забравил Tony Iommi ама нищо вече съм поправен.... :thumbs_up: Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поздрави на всички отговорили до момента, изброени са велики имена.

на мен лично най много ми е повлиял Ричи Блекмор, заради неговата музика исках да се науча да свиря на китара. мързи ме да изброявам останалите китаристи които харесвам :hysterical:) повечето вече бяха казани.

НО, СТРАННО ЗАЩО И ТУК ЗАБЕЛЯЗВАМ ЕДНО ЯВЛЕНИЕ - ЕДИН СПОРЕД МЕН ВЕЛИК КИТАРИСТ ОТНОВО ОСТАВА НАЗАД В КЛАСАЦИЯТА

имам предвид Брайън Мей - уникален.

cheers!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НО, СТРАННО ЗАЩО И ТУК ЗАБЕЛЯЗВАМ ЕДНО ЯВЛЕНИЕ - ЕДИН СПОРЕД МЕН ВЕЛИК КИТАРИСТ ОТНОВО ОСТАВА НАЗАД В КЛАСАЦИЯТА

имам предвид Брайън Мей - уникален.

Абсолютно си прав, е аз него нямаше, как да забравя!!! :whistle: Между другото, той преди около месец, взе и докторантура по Физика :) Започнал, да я пише през 1973г., но решил да се отдаде на великата за мене група "Queen" и сега вече намерил възможност и време и довършил, това което е започнал!!! Наистина уникален китарист :virtuoz: , на една велика група!!!

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НО, СТРАННО ЗАЩО И ТУК ЗАБЕЛЯЗВАМ ЕДНО ЯВЛЕНИЕ - ЕДИН СПОРЕД МЕН ВЕЛИК КИТАРИСТ ОТНОВО ОСТАВА НАЗАД В КЛАСАЦИЯТА

имам предвид Брайън Мей - уникален.

Абсолютно си прав, е аз него нямаше, как да забравя!!! :virtuoz: Между другото, той преди около месец, взе и докторантура по Физика ;) Започнал, да я пише през 1973г., но решил да се отдаде на великата за мене група "Queen" и сега вече намерил възможност и време и довършил, това което е започнал!!! Наистина уникален китарист :virtuoz: , на една велика група!!!

:cheers2:

 

Евала! :) значи я взел, аз четох нещо такова в биографията му преди време. само заради китарата му трябва да го направят професор ;) за моя вкус sound-a на Мей е номер 1. толкова ме кефи че си купих един модел на Vox кубе Brian May Special, 15 watts, малък звяр който по дефиниция трябва да върже с Vox АС30, ама те са малко скъпички... :huh:

:rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chuck Schuldier, Alexi Lihao, Kerry King, Jeff Hanneman, Kirk Hammett, Cliff Burton, Dave Mustaine, Mille Petrozza, Dimebag Darrell, Angus Young, Janick Gers, Adrian Smith, Dave Murray, Steve Harris, Max Cavalera, Marco Hietala и Emppu Vuorinen - общо взето повечето велики хеви и траш метъл китаристи. :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала! :) само заради китарата му трябва да го направят професор :thumbs_up: за моя вкус sound-a на Мей е номер 1. толкова ме кефи че си купих един модел на Vox кубе Brian May Special, 15 watts, малък звяр който по дефиниция трябва да върже с Vox АС30, ама те са малко скъпички... :huh:

:rockon:

Значи аз съм чел, че първата му китара (онази червената) на Браян Мей е направена и подарена от неговия баща!!! После, вече той си прави подобрения!!! А за мене Браян Мей, си е направо гениален китарист :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

По принцип съм новак в свиренето, но като че ли китаристите, които най-много ми повлияха, за да започна да се занимавам с това са Ritchie Blackmore, Angus Young, Steve Morse. Естествено и много други китаристи ме кефят, ама тия тримата най-много. И макар стила на свирене на Енгъс да е по-различен от този на Морс и Блекмор, зимам пример и от тримата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

толкова ме кефи че си купих един модел на Vox кубе Brian May Special, 15 watts, малък звяр който по дефиниция трябва да върже с Vox АС30, ама те са малко скъпички...
Остава да му махнеш половината лампи за повече драйв.

 

Ritchie Blackmore, Angus Young, Steve Morse. Естествено и много други китаристи ме кефят, ама тия тримата най-много. И макар стила на свирене на Енгъс да е по-различен от този на Морс и Блекмор

Ми,да-стила на свирене на Йънг му викат Блус.Същото свирят дедо Клептън...,аре да не ги изреждам,че ше ме заболят пръстите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз се включа -имам доста любими,повечето вече са споменавани.Но искам да подчертая моят Number One - Andrew Latimer от Camel.

:recourse:

Редактирано от Frozen_lady
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.