Jump to content
Българският форум за музиканти

Електроакустични


Icarus

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

^Всъщност съм забелязал, че си Зарибен по акустични китари - така и не намерих отговор за честотните параметри на говорителите на акустични ампове - да знаеш нещо по темата? Защото, ако един акустичен амп има хай-фи говорители, преди него има само един еквалайзер (и евентуално преамп) - тоест май не си струва да се купува такъв. Ако не са хай-фи говорители, а са нормални китарни - значи нормално кубе е окей, но в темата по-нагоре се каза, че не е гот. Тоест би следвало да е нещо по средата? Така ли е? На моя Walden преампа има еквалайзер за 7 килохерца - по-високо от нормалните китарни говорители, които са орязани от малко по-надолу обикновено - значи трябва да има някаква разлика. Изключваме бустърите за високи честоти, и стремежа ампа да не криви въобще. Абе зарибих се, с една дума :)

 

едит: а микрофонното озвучаване - перфектен вариант.. ако не се свири с други хора, и барабани най-вече.. :/ имах си ядове по темата..

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами обикновено колоните имат и хорни плюс говорители, които са по-линейни и с по-широка честотна лента, т.е. повече приличат на хай-фай :) Ам' до този извод мисля че и по-рано се стигна;)

Обикновените китарни говорители - да вземем Celestion например, кривят доста, което за джангър и за електрическа китара си е абсолютно файн, даже търсен ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема :-)

Ще споделя и моето мнение и опит, и впечатления. Първо, съгласен съм с Overdrive, че при липса на много добро кубе за акустична китара (лично не съм виждал такова), варианта в пулта е перфектен. Като добавиш и малко реверб и хорус, или фленджър, резултата е перфектен. Това разбира се, при условие че електроакустичната китара е с поносима електроника.

Тук идва второто ми впечатление. Не знам защо трябва да се плюят марките и да се разделят според ценовия си клас. Аз имам електроакустичен Stagg, и твърдя, че звука е прекрасен, има хубава акустика (китарата е наполовина тънка на обикновена акустична, и при това има хубава акустика), и има невероятно пиезо! Като я ръгна директно в пулт, звука е убиец. И я предпочитам пред други, по-скъпи китари.

И наистина, концентрирането върху по-неважни неща като equipement, измества вниманието на музиканта от основната му цел. Тоест в chaina, се умаловажава позицията на "задкитарното устр." ;-) В края на краищата, като се абстрахираме от марки, цени и т.н. и се оставим само на слуха си да ни води, мисля че най-бързо, лесно и безболезнено ще стигнем до това което търсим в звука. Само да не забравим, че това търсим всъщност :)

Eто за тази китара говоря:

http://www.staggmusic.com/products/product...5&oneid=351

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Подкрепям мнението за слуха. Щом ни харесва дадена китара/апаратура, значи ни харесва и нищо повече. Тоест е достатъчно добра за нас в конкретния момент, в който купуваме даденото нещо. По-нататък - нещо горен клас, едно-друго, ако ни влече ;)

 

По темата - като оставим настрана процесорите за акустични китари, има ли камиончета специално за такива? Или няма значение какъв хорус/дилей/ревърб/фленджър/фейзър/вах (дори) ще бучнем? Търсих преди малко уж из разни сайтове на производители, но не видях нищо подобно - най-близкото беше някакъв acoustic modeler+di box, или от сорта. Според мен не би трябвало да има разлика, но все пак да си питам.

 

И още нещо - за микрофониите, когато се свири с банда и китарата е порядъчно усилена - http://astore.amazon.com/mediawebsourc-20/detail/B0009WPMQG. Върши ли работа? И как точно се променя звукът? synchu беше предложил този линк в една по-друга стара тема, но така и забравих да питам как точно се отразява на звука.

 

п.с. може да ви се струват малко тъпи въпросите, но нали знаете закона на седемте "П"-та :) А и смятам, че и на други ще им е интересно да знаят това-онова по темата, тъкмо да се понапълни с полезни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата - като оставим настрана процесорите за акустични китари, има ли камиончета специално за такива? Или няма значение какъв хорус/дилей/ревърб/фленджър/фейзър/вах (дори) ще бучнем?

 

няма специални май - с "китарни" става добре, може би трябва да се пробва - аз имам Electro Harmonix Small Clone и Boss Bass Flanger и звучат добре

също с някакъв ефект на пулт бехрингер ставаше прилично звучене

пробвал съм и със зуум 707 - БОЗА - на това устройство мястото му е в кофата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.