Jump to content
Българският форум за музиканти

говорител за бас комбо


jeremy

Recommended Posts

Здравеите!

Може ли някой да ми даде акъл?

Намерих си много стар усилвател за бас -лампов.сега го дадох да го стегнат малко и се чудя какъв бокс да му стегна , какъв говорител ще му подхожда?

Ако му сложа 2 x12 инча добре ли ще е?Помогнете който разбира , моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко вата ти е усилвателя първо. Зависи с колко струнен бас свириш

Но примерно, аз си направих бас бокс със 15" еминенс говорител и свиря с 4 струнен на МИ и от време на време на РЕ.

Ето как изглежда моя бокс

http://photobucket.com/albums/y23/Naudio/?...ent=Bassbox.jpg

Като му сметнах кутията с бас бокс про. Излезна 100тина литра.

 

Мога да ти дам размерите на мойта.

Иначе моя стига до 4кХз, което е добре и става и за фънк. Говорителя ми го предложи Разбойник-а и съм доволен, макар, че нямам усилвател с който да го изпъна тоя говорител на макс :D

Резонсанса на говорителя е нисък (30 и няколко херца) а като го сложих в тая кутия стигна 40 и няколко (вече не помня).

според мен ще ти излезне по-евтин 1 15" отколкото 2 12" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, правилно - вземи под внимание колко вата ти е усилвателя. Пък една идея - да се поразтършуваш из сайтовете на фирми, предлагащи кубета и озвучителни системи за бас и да видиш колко вата, с какъв говорител/и се предлага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо и най-важно - какъв е усилвателя? Второ - с какъв бас свириш - 4, 5 стр. и настройваш ли се по-ниско от нормалното.

След като е лампов трябва да съобразиш боска със съпротивлението, което усилвателя ще иска. Можеш да го изгориш ако не го направиш.

 

Съобрази колоната с твоите нужди - колко силно свирите с групата ти, за какъв стил музика ще го ползваш, искаш ли да го носиш лесно, имаш ли собствен микробус :happy: и пр. Колкото повече сила на звука и ниски искаш, толкова по-голям ще бъде бокса.

 

Еминенс-а на Никифена е убиец за 4 стр. бас, но за 5 стр. има и по-подходящи говорители.

2х12 е добре. Аз бих направил отделна колона, 'щото предполагам че лампурника тежи достатъчно и сам :happy: . Ще бъде по-практично. Дай повече информация и ще помагаме.

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15" говорител за бас на Гаус 4550,Електро Войс Про лайн 15В или Джи-Би-Ел к 140 или 2220Н.Това са добри говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не познавам моделът на Gaus за който говориш, но останалите са "класика в бранша" от преди 15-20 години.

 

Електровойс 15В е много близък до Eminence Kappa Рro 15 (този от колоната на Никифена), само че първия е доста по-скъп. И двата са по-подходящи за 4 струнен бас, отколкото за 5.

JBL K 140 e добър басов говорител, става и за 5 струнен, но не се произвежда от години и би могъл да бъде намерен само втора ръка.

JBL 2220, който също не се произвежда, свири добре над 80 Hz и криви сравнително лесно при опити да се изкара по-дълбок бас, но това не значи че не става, просто въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко да помогна ама малко , Ерсин (jeremy) свири в момента в 5 струнен бас , а ламповият усилвател е някакъв абсолютно стар , но запазен, след ремонта със сигурност ще "просвори" яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Благодаря за отзивчивостта(ебаси думата)!

НО,усилвателя за който говоря не може да се оправи ,в смисъл че има много шум(брум)който не могат да премахнат.иначе си свири.Незнам коко вата е и на колко ома работи-много е стар , огромен много лампа много нещо.Марката е FRULIZ или нещо такова.първо трябва да се справя с брума и после бокса.

Благодария все пак за отзивчивостта(ебаси думата)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.