Jump to content
Българският форум за музиканти

Text To Voice - търся програма , която да чете текст с подобие на човешки глас


Recommended Posts

Намерих едно Free NaturalReader, ама нито е Free, нито чете като хората в демо версия - вади роботския майкрософтски глас.

Само платената версия чете с нормален глас, но нея я няма никъде в народен вариант.

 

Та затова търся дргуи изпробвани от вас програми, които да вършат същата работа и да не звучат сякаш гласът идва от тоалетната чиния.

Някакви препоръки?

Единственото ми условие е да са безплатни или поне да имат народен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна работа като че ли... във Fruity Loops има нещо подобно също... но е приложимо само за кратки фрази... има доста варианти за гласове... мъжкият нормален звучи така:

 

http://media.putfile.com/Voice-22-43

 

Tова е от версия 3 нещо си... в по-новите може би са го подобрили... За някаква по "истинска" артикулация може би има някакъв софтуер подобен на майкрософтския в помощ на незрящи хора... трябва да се ровичка. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това явно ползва майкрософтския енджийн. Отвратително е.

Програмата Free NaturalReader вади страхотно реалистичен мъжки и женски глас, но не мога да намеря народния вариант, дявол да го вземе... :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, много хваля TextAloud на АТТ. Имало много видове гласове (допълнително се слагат), говорело най-реалистично и т.н.

 

Не съм я пробвал, но я има народна версия на доста места.

 

 

Някога много се интересувах от Text To Speech и Voice & Speech Recognition... Даже имах и оферта от едни украинци за адаптиране на руския им енджин за български език...мислех да разработвам софт продукти базирани на TTS & SR.

 

Горъре, да нямаш и ти интереси в тази област или искаш ПЦ-то да ти чете текстове просто?

Някой друс подобни идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това АТТ го имам, ама не знам как се ползва.

То май само натъпква некфи библиотеки с гласове и ти някакси трябва да си ги подкараш през Уиндоуса...

Но нещо не схванах как бачка.

 

Интересува ме такъв софтуер, защото в момента се хванах на официална работа и трябва да правя конферентни преводи.

Въпреки, че имам магистратура точно по конферентен превод, съм доста ръждясал и искам да имам възможност да си отработвам предварително презентациите, които са ми дадени в текстов формат в къщи.

Един вид тренировка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.