Jump to content
Българският форум за музиканти

Bass Drum Practice With No Pedals?


Recommended Posts

Какво мислите по въпроса? Безшумно е поне, така че да може да се прави навсякъде, но дали е възможно да се усвои метрономна точност по този начин?

Някой пробвал, мнения, забележки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз в даскало по цял час тропам :) на учителите им е писнало.... Също така и като седна в рейса абе кфо да ви говора професионално изкривяване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз в даскало по цял час тропам :cheers2: на учителите им е писнало.... Също така и като седна в рейса абе кфо да ви говора професионално изкривяване :)

Да не мислиш,че си само ти! :) ....а и по темата да кажа-не може да се каже,че е безшумно,но аз често си потропвам така,защото барабаните са ми в репетиционната и само там громам.Така че думкам по чинове,в автобуса...в кафето и където и когато ми се думка.(понякога помага)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, да уточня - не ме интересува кой къде и как, а питам за ефект от това - съответно хора, които има опит както с упражненията, така и съссвиренето и техниките.

Без да се обиждате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите по въпроса? Безшумно е поне, така че да може да се прави навсякъде, но дали е възможно да се усвои метрономна точност по този начин?

Някой пробвал, мнения, забележки?

Определено е полезно да се свири без педали ! Помага и за точнстта ! Препоръчвам горещо на всичките си курсисти да свирят точно по този начин. Е ... , да не забравят и педалите :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мога да ти предложа нещо което съм направил много отдавна.Тъй като нямам възможност да стоя по цял ден в репетиционната,съм си взел кардана в нас,така и така не свиря с него на сет-а,сложил съм го до едно легло където да си упражнявам краката и един практиз пад,на някаква импровизирана стойка (в случай,че нямаш стойка за соло барабан).Така съм развил 80 % от техниката която имам.Например докато долу в краката ти върви някаква фигура,горе с ръцете можеш да си упражняваш абсолютно всичко,сингъл,дабъл,форшлази,рудименти и каквото ти дойде в главата.Това ще ти помогне да развиеш и координацията на четирите крайника.Също така,никак няма да е зле да посвирваш и на по-меки повърхности,възлгавници,тапицирани столове и т.н.За околните няма да е много приятно,но развива много по-добре динамиката,създаваш на ръцете си рутината да се приспособяват бързо към всякакъв вид повърхност.Знаеш например,че разликата между повърхността на соло барабанчето и на флор том-а е различна,от там и рибаунда се променя,така че експериментирай,опитвай всичко и навсякъде.Успех ! :thumbs_up:

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тропане по пода,заедно с Дрийм Тиътър,Портной,Донати,Бозио и т.н. се научих да свиря с кардан :metalist: А иначе постоянно и навсякъде си тропам,дори и понякога вкарвам и лек Еър Дръминг,когато няма много хора наоколо да не си помислят,че ме е**т калинките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Помага и за точнстта !

 

Можеш ли да уточниш по какъв начин помага и защо :lol: , тъй като определено искам да поработя върху това!?

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш например,че разликата между повърхността на соло барабанчето и на флор том-а е различна, оттам и рибаундът се променя

Знам, да. Понякога идва кофти, особено при бъзо свирене.

Значи отговорът е да. Много благодаря!

Интересно е и дали не се губи техниката така, защото при педала има връщане, усет за него.

А също и се чудя как да си чувам краката. Мисля да си направя някакви подложки от найлон само за пръстите, за да пляка нещо, защото от метронома, а и от строежа до нас (отвратително е!) нищо няма да се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Помага и за точнстта !

 

Можеш ли да уточниш по какъв начин помага и защо :greenangel: , тъй като определено искам да поработя върху това!?

Когато нямаш педал под краката си разчиташ изцяло и само на движенията в крака ! Тоест движенията ти стават много прецизни и точни ! При педала малко или много имаш пружина, отскок и т.н

Това е ,като да свириш на възглавница парадидли ! Помага да усетиш максимално движенията, а и развива чисто физически крака.

Редактирано от makedonetsa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такова нещо не съм стъпвал,сигурно е добро,но според мен трудно ще си намериш в БГ,ако някой може да ти прати или да ти донесе-възползвай се :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.