Jump to content
Българският форум за музиканти

Дзен и искуството да се ремонтира


Recommended Posts

Чувствам се задължен да споделя впечатленията си от ремонта на едно кубе....

954681.jpg

 

973182.jpg

Така изглеждаше кубето , и най-важното не работеше.

След като го дадох на Parni_Valjak , той го диагностицира и ми каза какви са проблемите му.

Аз му казах бюджета....и той го направи.

До тук всичко изглежда нормално...обаче, когато един човек си обича работата и я върши с желание си личи от 100 км.

Човека смени крайното стъпало , работи по предусилвателя . Сложил е термозащита , като е извел датчик за прегряване. Сложено е реле за време , което включва говорителя след известно време , (като истинските усилватели :cheers2:

) сложил е някаква защита за прав ток към говорителя (до колкото разбрах ако се повреди крайното стъпало да запази говорителя). Сложил е master volume....

Абе Чудо...

Но най готино беше старанието му за външния вид - нова решетка, нови копчета на потенциометрите и това с панела....боядисан надписи на всички копчета,входове и датчици...и върха - като лого истропосан ника ми от форума!

973193.jpg

 

Е! Мога само да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ Parni_Valjak!

Звука е перфектен .Много съм доволен.

Скоро ще мина да ми погледнеш и колоните!

 

Доста отдавна на една ковачница в гр.ЕЛЕНА видях изписан следния лозунг:

" ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много - много добър и начетен електроинженер не само в този форум - също съм използвал услугите му и съм много доволен - нави изходен траф и направи лампово крайно стъпало с кристален звук - но най вече удоволствие бяха лекциите които набързо ми нахвърля по електротехника - жалко че времето ми е малко инак щях да измисля нещо за ремонт само за да му отида на гости и да се потопя в атмосферата на музикална електро-техника и академичното му обазование

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да живее Parni_Valjak!!!

Определено той е един от хората с най-много знания, който винаги ми е помагал, когато съм имал проблеми. Смело мога да кажа, че се чувствам като негов ученик :))

 

Ама и гот си го направил Parni_Valjak :rocker::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за добрите отзиви, момчета.

Поласкан съм от топлите думи - напоследък са токова малко в жизненото ни пространство.

Да сте живи и здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е!Поздравления!Но то и не може да се очаква и друго от човек с толкова големи познания!

Да си призная, и аз го чувствам като ментор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.