Jump to content
Българският форум за музиканти

Спомняте ли си първото парче, което научихте


boogerman

Recommended Posts

  • Отговори 104
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За пръв път пипнах истинска акустична китара кремона през есента на 1996-та. И разбира се веднага сметнах за необходимо да се изявя на училищния фестивал същата зима. И какво беше модерно тогава!? Нирвана! От албума им "Bleach" си избрах две много яки парчотийки: About A Girl и Love Buzz. Научих си ги сам. Изсвирих си ги и си ги изпях достопочтено и скоропостижно... за около месец-два. След това дойдоха Металики, Сепултури, разни поп-лигочи и т.н.

 

Е, можех да свиря на барабани чат-пат... и сигурно ритмичните ми познанияи способности са допринесли за лесното усвояване на мат'риала!

 

Т'ва беше с мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началото на Welcome home(Sanitarium) на Metallica,след това солото което е върху същата хармония,а второто соло което извадих беше на La isla bonita на Madona(на акустична китара).

Първите две цели парчета който извадих пък бяха Runaway на Bon Jovi и Crying in the rain на White snake,но без солaтa,защото аз бях на ритъм китарата:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука като чета има един куп хора, които така обясняват нещата, все едно са хванали китарата за пръв път и директно са отпрали някво заплетено парче със солото по слух или пък без да се замислят са написали първата си песен преди изобщо да са научили акордите.

 

Някак си поне от моя много скромен опит не се получава точно така. Но всеки си е различно надарен де :metalist:

 

Иначе при мен беше Къшата на изгряващото слънце, но след доста голяма борба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм започнал с класическа китара и убийте ме не мога да си спомня кое беше първото нещо, което изсвирих. Иначе откъм рок музиката - първото беше едно парче на Фактор - бяхме момчета 16-годишни...след това едно парче на DIO - The Last In Line, после разни металики, скорпиънси, бийтълси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

започнах с 2 акорда : ми и ла

показа ми ги един френд в 9 клас на края :blink:

 

след 5 дена металика "1"

с хиляда зора .... до тогава незнаех че може да се свири

поотделно на струните ахххахах

:no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"След 10 години" на ФСБ и "Хотел Калифорния" на Йигълс

баща ми ме запали по китарата и ми ги показа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах да видим..първото ми парче беше на Джо Пас -да ърт оф уинд енд роузис.... хахаха шегувам се все още не мога да свиря джо пас и който го е слушал сигурно ме разбира..... първите ми опити бяха на бтр - хей момиче (да е жив и здрав Ohial_Ixela той ми я показа) после не помня имаше много ама много различни глупости металики и т.н. по едно време се запалих много по Алис Ин Чейнс - Nutshell и после бяха некви други, нирвана абаут а гърл ... след това цялото парче което искарах беше на Би Би Кинг некъв блус..бях мн горд с първата си импровизация на блус абе бях бог просто... :dance::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.