Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се зарибихте да свирите?


Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

покрай брат ми се зарибих той ходеше на уроци по барабани аз исках той да ми покаже някой такт оба4е на него не му се занимаваше и така аз по4нах сам да се у4а зациклих на едно ниво и след това тръгнах на уроци и така до днес

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се зарибих покрай най-добрия ми приятел навремето, който учеше ударни в музикалното - стаята му беше мечтата на барабниста - каубели, темпъл-блокове (май така се казваха), тракалки, маракаси и какво ли не. Първо подхванах китарата, обаче барабаните винаги са си ми били страст, така че преди няколко години си взех едни електронни ямахи. От тази година свиря и на акустични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не си спомням :help: Бил съм на около 3 като съм почнал.Тогава баща ми е донесъл барабнчето от сета,а като съм станал на 4-5 и целият сет и си спомням,че единственото,което баща ми ми показа беше бийт-а на Smoke On The Water.От там нататък само съм слушал и съм вадил,каквото чуя.И до ден днешен си е така.99% съм си слухар ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можем да поспорим по въпроса за слухарите ,ама няма да има голям смисъл!

 

Аз за пръв път съм свирил на една сватба на която бях с родителите ми,който са народни музиканти(бил съм 4 годишен)и в една от почивките издебнах да взема палките без да ме видят и седнах зад барабаните,но точно след 1 минута майка ми с един шамар прекъсна какафонията.

Обаче от него ден нататък надувах главата на баща ми че искам да свиря на барабани а той е Гъдулар а майка ми певица и тя особенно протестираше доста,икаше да пея,но след година баща ми ме заведе при учителката в музикалното училище във Варна,тя ми даде няколко задачки и каза че имам слух и т.н. и така 5 годишен започнах подготвителни уроци а от следващата година почнах в ДМШ в музикалното.

останалото не е толкова интересна история......

все пак след няколко години сам си се запалих и по пеенето(като малък пеех на всички свадби с майка ми,но не ми беше особенно интересно)!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изброй ми 10 много известни барабаниста,които не значт ноти и не са грамотни барабанисти и ще се съглася със теб!!

нека модераторите да изтрият утре мнението ми че да може да си го прочете DEZ и да се коментира само по темата,а тя не е толкова безинтересна!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря от 89та!Сам съм се нау4ил на вси4ко!Ама,само това не стига!Деца...много има да слушате,дори и да сте слухари... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изброй ми 10 много известни барабаниста,които не значт ноти и не са грамотни барабанисти и ще се съглася със теб!!

нека модераторите да изтрият утре мнението ми че да може да си го прочете DEZ и да се коментира само по темата,а тя не е толкова безинтересна!!

 

брато, аз под слухари нямах впредвид "неграмотници"

 

нотите трябва да се знаят :dance:

 

друго се исках да кажа, както и да е :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз започнах да свиря на пиано като малък,свирих 2 години и спрях,но мога да кажа,че това ми даде ако не друго,то поне една представа и основа за нещата.След определен период започнах да се заслушвам в ритъм секцията и ако правилно помня първата песен която ме изкефи много беше на Brand New Heavies (далечната 2001-2002) ,след това както всеки се мина през вълната Dream Theater,но беше много за кратко.Та дойде момента в който гледах хора като Dave Weckl,Steve Smith,Nathaniel Townsley,John Blackwell,Tony Royster Jr и много други като тях.(Даката да не ми се сърди ама Virgil Donati няма да го кажа-от него нищо не изсвирих,само го гледам :surprise: ) Отначало беше най-трудно да си намеря дори палки,да не говорим за барабани...Но след като се сдобих със сет,нещата се промениха много.И до сега си работим върху груува и филинга.Айде лек ден на всички и успех :)

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз се зарибих от ходенето на концертите на баща ми!той е цуг тромбонист,а барабаниста на оркестъра е много добър!от там се запалих....видях форума.....звъннах на Цецо....сега се уча :thumbs_up::)

Редактирано от alexander anev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бали го... 2000 и някоя в началото,май беше и първа.. бях пиян и се хванах на бас ,че мога да се науча.. ам като гледам губя баса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.