Jump to content
Българският форум за музиканти

Hi-hat на Stagg


Recommended Posts

Някой има ли впечатления от следния модел на Stagg: SH-HM14B 14" SH BRILLIANT MEDIUM HIHAT.

Трябва да направя уточнението, че "свиря" на барабани от едва 4 месеца и честно казано нямам амбиции да ставам професионален барабанист, а го правя по скоро като хоби и за да разпускам след работа. Затова не ми се дават пари за Zildjan или нещо друго също толкова скъпо.

Моля ви да ми кажете дали си струват тези чинели и ако не, да ми препоръчате нещо друго за горе-долу същите пари.

Този модел на Stagg ми го предлага един приятел за около 180лв.

 

Предварително ви благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение да не си взимаш чинели на Стаг. Като звук докарват чинелките, но не и като здравина, при тях нещата са повече на късмет.

За тези пари може да си вземеш нещо прилично на старо, а ако искаш нещо новичко,за тези пари Paiste 201, Zildjian Planet Z, не са кой знае какво, но мисля, че е по-добре от Стага!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина Стаг звучат доста добре за парите си, но са адски чупливи. Аз спуках китаец за 2 дни, а някои от вас знаят, че не съм от "хамалите". Преди тва имах 2 сплеша на Стаг, всеки от които издържа средно около година и половина. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

какво му е доброто за парите си незнам, ама на парите на стаг или поне на по скъпичките им серии се продават в БГ чинели истанбул които ако не друго са в пъти по добри и като звук и като здравина. също и разни евтини и недомислени серии на пайст,зилджан и производни. това е положението в момента . ако не се намират чинели от хубавите серии на големите марки на старо, е по добре истанбули от официалния вносител,който смятам всички знаят кой е. незнам с какъв акъл хората продължават да си взимат стагове.

Редактирано от kukls
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 2 за Истанбулите :help: Тва са едни от най-яките чинели,ако не и най-яките,на които съм свирил.По отношение на цена/качество нямат равни в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Приятел ако ще избираш Стагг "Furia" i "Myra" това са хубавите им серий и не са скъпи,другото на Стагг е гадно :thumbs_up:

Личното ми мнение е да не купуваш стаг. За 200лв. има чинели фус + райд на Пейст PST3 серия. Мноооооого по-добри от Стаг и много по-здрави от тях. Пък и за тази цена качеството им ме учуди :D

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе баж тия myra май биват, ама много лев като за стаг. 150лв е 16" crash . за тия пари все си мисля че истанбул някаква средна серия е по добре отсекъде. а разните там пст3 няма ги коментирам. който ги харесва явно никога не е свирил на истински чинели :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:recourse: Сори за офф топика, но кой е вносител на Турските чинели и има ли някъде сайт??

 

Да внасят ги, ето ти линкче http://www.camerton999.com/index.php?c=CHI...ist&Link=65 :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като видях цените на Paiste, варианта за Stagg категорично отпада. Сега се колебая дали да давам пари за PST5 или да взема PST3 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.