Jump to content
Българският форум за музиканти

Dean Vendetta Xm Bks


Mzorg14

Recommended Posts

та така ре6их да си взема тази китара ( в заглавието ) и моля за помо6т за6тото не знам ни6то за материала - ето и описание

* light Paulowina body

* bolt-on Maple neck

* Rosewood fingerboard

* 2 Humbuckers

* solid bridge

* black hardware

* Finish: Transparent Black

 

та какво е това лигт паулоуина ?? моля помогнете ми :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Всички така сме чували яки работи за нещо - отваряме нета и намираме най евтиния вариант - тва си е бранд слейв.

 

Едно добро начало да получиш някакво инфо е да прочетеш правилата на форума и да почнеш да пишеш на кирилица - предполагам резултата няма да закъснее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Всички така сме чували яки работи за нещо - отваряме нета и намираме най евтиния вариант - тва си е бранд слейв.

 

Едно добро начало да получиш някакво инфо е да прочетеш правилата на форума и да почнеш да пишеш на кирилица - предполагам резултата няма да закъснее...

добре та 6те ми кажете ли китарата хубава ли е или не :greenangel: бтв погледнете топика ми "самнително моля хелп" пак в "китара" за друга китара .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам какво очакваш като отговор от "уж про"-та относно китара за 120$?

Мен ако питаш - ако искаш дългия и любезен отговор - "Ами пробвай я, защото ако ти е удобна и ти харесва как звучи, не виждам проблем да си я вземеш. Със сигурност не е върха на сладоледа, но важното е да върши работа". :girl_witch:

 

А откровенно казано, накъсо и не толкова любезно - не, не е. Абсолютна пръчка е и това е сигурно.

 

А сега и разяснението - събери малко повече пари и се ориентирай към Ямаха/Ибанез/Джаксън/Уошбърн (не в този ред задължително), за над 700 кинта поне. Ако сега започваш - няма и смисъл да питаш - купувай я - след една година максимум сам ще искаш да я смениш, ако все още ти се занимава. Ще съжаляваш, че си се вкарал, но така вървят нещата - защото сега няма да ми повярваш и първата ти мисъл ще е - "т(о/е)зи на какъв(ви) се прави(ят)?". Но едно е сигурно - добрият инструмент вдъхновява.

 

 

ПП. Предлагам ти да се научиш да артикулираш и пишеш правилно. Значително по-малко дразнещо е :thumbs_up:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси . много ме зарадва това че беше октровен. Та в тоя случаи мога да си взема и по евтина. видях една за 66 евро ( не е лоша - алдър един хум и два сингъл) и да си кажа бих си взел по-скъпа китара но нямам кинти :girl_witch: на 14 сам - не мога да изкарвам заплата пак и наще са малко против да свиря на китара затова не ме спонсорират много . Та все пак мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си отговори :girl_witch: Купувай :thumbs_up: В този ценови клас - всички са същата работа.

Странно - първите родители, които са против детето им да свири на инструмент някакъв, а не да се мотае по кафенетата и баровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

купувай кво да е тогава, както ти казаха - всичко евтино е на близко ниво, само гледай да има хъмбъкер и да не е Behringer :girl_witch:

пък за дърветата това, което пише и това което е не се знае еднакви неща ли са при евтините китари

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя клас значение има изработката, не дървото :girl_witch:

За тия пари обаче (почти) винаги е за предпочитане нещо втора ръка. Освен това ще можеш да я пробваш. Или още по-добре - да замъкнеш някой познат китарист да я пробва и да ти каже дали става :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно - първите родители, които са против детето им да свири на инструмент някакъв, а не да се мотае по кафенетата и баровете.
Ха! То затва следващото поколение е на тоя хал. Пък и сегашното...

 

Иначе наистина провери някви оферти втора ръка и забери някое "про" с теб. Ама не "семи-про", а "трю-про" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кви "прота "???

Те седят пред муз. магазини и чакат дечурлигата да ги заберат за консултация ...

Абе аз като бях на 14 "про"-та не познавах , пък исках китара :thumbs_up:

Счупих си касичката и отидох в магазина с един приятел и си взех лъскав червен Пълдин и по щастлив не помня някога да съм бил :)

Според мен имаш късмета, сега да има избор на много по хубави и по евтини китари за разлика от това което имаше когато аз бях на 14 .

Отделно привилегията че има достъпен нет и можеш да четеш и да се информираш ако не те мързи.

 

А и много ме зарадва че след забележките почна да пишеш нормално :recourse:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

имай предвид че ти трябват ефекти колони и усилватели... или направо едно кубе.

китарата просто трябва да е приемлива :greenangel: за начинаещ не е от значение адаптерите промерно да са последен модел емг или тремолото да е 2те посоки.

 

изхвърлих си всичките 500 лева в хубава китара и не помислих за другите неща... и сега сабирам на ново за тях.

в РФ ми предлагат некаф дисторшън за 35 лв ама им нямам доверие. затова , това лято , след като искарам матурите се надявам да ме земат на работа за да пропечеля.

не прави като мойта грешка !

Редактирано от 9teen8t9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Mzorg14 - Не знам какво е дървото, служило за направата на тази китара, освен , че гифът е от добро дърво, предполагам , че тялото е пълен кенеф. Адаптерите имат специфично звучене, макар и евтината серия на ДЕАН. Аз бих ти препоръчал да се откажеш от тоя модел и да се насочиш към DEAN EVO серията. Там тялото е от махагон , а грифа е пак розово дърво. Адаптерите на DEAN EVO i na DEAN RAZOBACK ситоветно първата за 100-150$ , втората за 700 $ са едни и същи, нямат грам разлика. Сравнявахме ги с един френд , който има рейзърбек - 1:1 с ЕВО серията. Към добра марка си се ориентирал :greenangel:

 

 

 

@9teen8t9 ако си мислиш , че е проблем колани процесори и кубета - жестоко се лъжеш. Първоте ми 3 години, откакто почнах да свиря нямах нищо друго , освен китара. По- късно ме хвана болестта и взех да искам все повече и да експериментирам колкото мога ;) По - важно от тая инвестиция (кубета ала бала) е да има добър учител , който да го дръпне бързо напред и които да му отвори очите ;)

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.