Jump to content
Българският форум за музиканти

проблем с усилвателче Zoom


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

здрасти всичкото китиристи :girl_witch: значи имам си аз едно процесорче ZOOM 707 II, и си свиреше съвсем нормално докато един ден май го забравих включено и на другия ден кат го видях че е включен го изключвам.ама видиш ли след малко ми се досвирва и го цъкам отзад да се включи ама не става.цъкам,цъкам,цъкам-никъв отговор.и така си е от няколко дена.процесорчето точеше енергия с адаптор от близкия контакт и си бачкаше перфектно.ако някой ми каже къде е проблема,къде съм сбъркал,къде или как да отстраня пролема 6те съм му много благодарен :rolleyes:

Редактирано от anubis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах когато си го изключил работил ли е нормално?Пробвал ли си с друго захранване?

Докато не го погледне техник можем само да правим догатки,така че увери се първо че проблема е в процесора и го носи на някой,който разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външните захранвания често имат термозащита , при прегряване, те изгаря, ако не - изгаря трафа. Но ако и с друго захранване не пали, потърси помощ от техник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както каза колегата, пробвай с батерии и с друго захранване

Аз съм имал такъв процесор за около 2-3 години и не го изключвах със седмици, нищо му нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отзит4ивостта :greenangel: а да попитам къде мога да дам процесора на техник или сервиз ?

 

P.S.пробвал съм и с друго захранване и с батерии ама няма резултат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа.... няма се разберем така. Ако ще го хвърля на боклука, нека ми го даде на мен да си играя. То е ясно, че съм клошарче, но ми е кеф да си базикам по такива електронни неща. Още в ранно детство ми е заложено ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то какво да му базикаш - смд е всичкото, цифрова електроника :)

ако ти изгори дъното на компютъра можеш ли да го оправиш?

а дали пък е рентабилно да се носи на сервиз - отговорът е не ;) работещ струва не повече от 60-70лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е да е изгоряла някоя писта, та това може да се открие с човъркане. Но виж, ако е изгорял чип няма смисъл да се поправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е изгорял диода на захранването(поне моя зуум 606 има такъв), ако е той се заменя и си ок, иначе - нов ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма проблем с SMD елементите. Аз съм запоявал SQFP и BGA корпуси на ръка - с поялник и малко хитринки.

Ако е изгорял процесора ще е по-трудно да се оправи, въпреки че съм сигурен, че можеш да си изпишеш и този чип, ако още се произвежда ефекта.

 

Всякакви други ацп/цап-ове, памети, аналогови схеми, транзистори и др. са заменяеми, а както става ясно - тук е възможно да говорим за по-прост проблем.

 

Процесорите обикновено МОГАТ да се оправят. Автора на темата, ако е от СФ, може да го донесе да хвърля едно око.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Единствения шанс на тва устройство пак да проработи е проблема да е някъде в захранването вътре в самия ефект.Ако има някакъв вътрешен стабилизатор на напержение или някаква защита към захранването може да се провери,но ако не е там проблема направо го хвърляй.

 

Evtim Djerekarov че може-може ,ама въпроса е струва ли си за такъв клас процесор да си играеш да търсиш чипове,та след това и да ги сменяш,ако изобщо ги намериш.Не се знае и на каква цена са ако ги намериш.Някой скоро беше писал за полеви транзистори J201 по 3 лв. и кусур парчето. ;)

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Обикновено не излиза скъпо. Въпроса е в какъв срок ти трябва. Повечето сложни чипове идват за не

повече от 15-20 лв. Търсенето на повредата и ремонта, при предоставена схема, отнемат около няколко часа.

Номера, е, че при сложна схема, може ефекта да събира прах разглобен с месеци, докато се намерят частите.

Но нито е невъзможно - нито твърде скъпо, в повечето случаи.

 

J201 е транзистор, който рядко се ползва, и почти не се внася. Решението е човек/група да си внесе количества евтино.

 

По принцип скептицизма не винаги е добър съветник. Когато човек има рутина, няма голям проблем да ремонтира и по-сложно устройство. Представям си какво ще кажете за ремонт на електроника на нов автомобил - а има фирми, които с това се занимават.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На два пъти съм се опарвал със зуум

Два зума са идвали за ремонт и двата пъти не можах да ги оправя.

 

Зуум се славят с това, че не си дават схемите, ползват двуслойна или 3 или 4 слойни платки, което значи, че дори и да имате елементарни познания от електроника ще е супер трудно да се оправи.

 

С две думи развален зуум е 90% за боклука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.