Jump to content
Българският форум за музиканти

Custom кубе


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

КИТАРНИТЕ ОЗВУЧИТЕЛНИ ТЕЛА НЕ СА ШИРОКОЛЕНТОВИ - ОГРАНИЧАВАТ СЕ ДО 5-6KHz И ВИСОКИТЕ НЕ СА ЖЕЛАНИ!!!!!!!!

 

не ти трябва високочестотен горовител или такъв с конус - при дисторшън се получават хармоници във високите над тези килохерци, които ако се възпроизведат звучат като пръдня (меко казано) - разгледай истински кубета и кажи някъде ако видиш двулентово ;)

 

българските говорители са пълен компромис за китара - ако ти се заделят 100-150лв си купи Celestion 12" на старо - така поне имаш говорител за цял живот или потърси поне стари RFT (Вермона) или нещо подобно

ако толкова имаш време и мерак те съветвам да не слушаш хората - Лени и ала-бала 15вата да си ходят при начинаещите, а ти си направи - тъпите малки кубета имат 2 опампа и едно крайно с TDA и за това няколко стотин лева си е пилеене на вятъра (според мен поне)

за това слагаш един сансамп и крайно 100вата с готин 12" говорител и яко :metalist:

 

само ще спомена за "quad"-a на млад конструктор, че е доста недодялано копие на истински и НИКОГА не може да извади 200 вата, тъй като изходните транзистори ще изгорят при 150 - повече от 80-90 ме съмнява да вади

освен това режимите му не са наред и един от разработващите го после пуска статия "как да оправим quad-a" където казва кое точно не е както трябва

едит: той Парни Валяк го е казал това ама кой чете :greenangel:

 

но ако си с хубав 12" 70-80вата са предостатъчни

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bratmito - дюд, мислиш ли, така като четеш първия пост на темопускателя (нищо лично към него), както и елементите, които е подбрал, че успее да се справи със задачата за същото време като теб или друг човек с опит. Ако изобщо успее. Мисля, че и на metalhammer идеята беше подобна - говорим за конкретния случай, а не по принцип. Доста от писалите в темата си правят и сами разни джаджи с променлив успех и съм сигурен, че всички искаме да помогнем на фена и да му спестим пилеене на пари и загуба на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Такааа, благодарско на всички. И защо ли ми се струва, че всите сте седяли приклекнали, в гневен реверанс и готови да скочат. Не ме яжте, моето лично community мълчеше та рекох да питам вази.

Очевидно е решението и леко тривиално - ще пазарувам комбо. Но да удовлетворя съветите на всички ми се струва `пцелютно невъзможно - от този не купувай, от онзи също. Но съвет - да търся старо(с риск) или да опра на сигурното и (крайно възмутително) дефинансиране с ново?

 

Отново благодаря. И бира. Мисля си, че 12инчов говорител на вилата ще звучи добре, търпение нямам.

Редактирано от Asmodey
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всичко 2-ра ръка си купувам и няма проблеми. Има доста усилватели, които са ползвани под година и ги продават на 60-тина % от цената им в магазина. А са дефакто същите. Ти си прецени. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не те ядем, просто даваме съвети :)

ако си купиш малко кубе, ако няма изход за външен говорител лесно може да се направи да има и да закачаш 12", но не се знае как ще звучи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.