Jump to content
Българският форум за музиканти

Eminence


mupcku

Recommended Posts

Здравейте,

Искам да си правя колони и ме интересува качеството на тези говорители.Можете ли да ми кажете нещо за тях?И примерно някакво сравнение с обертон (освен цената)?

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сравняваш обертон и Eminence е като сравнение м/у жигула на старо и чисто нов опел, примерно. Виж завода на едните и работилничката с претенции на другия... А и стандартите, по които се работи. Може би има по-кофти говорители от обертон, но май единствената им конкуренция в това отношение са благоевградските измисляци.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стигане - ще стигне точно колкото пише, но цената му няма да ти хареса... В България ги раздават Динакорд. Някой из форума имаше в подписа си ценовата им листа.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държиш ли да е Eminence? Ако търсиш по-бюджетно изпълнение може да обърнеш внимание на Биема. Имат 3-4 вида говорителя с различни мощности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сравняваш обертон и Eminence е като сравнение м/у жигула на старо и чисто нов опел, примерно.

 

По принцип си прав но..

 

Доколкото виждам аз в бг се ползват само най евтините еминенси които са с щамповано шаси от ламарина.

 

Докато обертона е с лято шаси.

 

Говорим за драйвери в един ценови диапазон.

 

Има хора който предпочитат Обертона - защото са по "корави" при груба експлоатация.

 

Сега няма спор , че високия клас на еминенс е много класи нагоре - но също и цената им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега.Аз работя с колони на Обертон....такова свирене са видели,че нямаш идея....А преди това имах правени боксове с най-добрите говорители на Еминенс за това време/2000-та год./,...Еми....издържаха само 1 година по цигански сватби озвучаване....и това беше.....Прави си извода.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно - поредния ценител на "качествен" звук с THD от порядъка на 17% - да, Еминенса няма да издържи подобна гавра. Докато Обертона ще продължава да вади същите лайна като звук. При произволни нива на кривоч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.