Jump to content
Българският форум за музиканти

Един въпрос..


Recommended Posts

аз пък никога не съм бил зарибен по Ямаха ииииииииии кво беше там Мапекс!може да ме намразите но ямахата е мразя като марка.но за мапекс немога да кажа нищо кофти.бес лоши чувства след моя отговор.плс тва е мое мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плюс това колегата @vihro доста нечестно се намесва в темата, имайки в предвид, че си сътвори мега якото барабаче и сега ни гледа сеира:):greenball:

 

Е,ти пък сега:thx:Въобще нямах това предвид.Идеята ми беше само,че преди да се захвана с направата на моето, избирах между два 13" модела-единия беше Мусаши на Ямаха,а другия 13" представител на Черната пантера.Обаче като се има предвид,че тъкмо се бях отървал от едно китайско произведение Basix-10 слоя бреза,която се води немска марка и честно казано никак не исках да се набутвам с още нещо китайско.А и цената ми се стори височка за такова барабанче.Но от друга страна Цецо,както и по-горе е написал, от доста време ползва Мапекс барабанче и смятам,че това е гаранция за качеството им.Като предполагам той даже може да спомене,че като си е купувал Бърч къстъма на Ямаха-та която доста време беше в магазина на Пепи Славов,е предпочел да си запази Мапекс барабанчето пред това да купи барабанчето което е било в комплекта Ямаха.Поне така ми е казвал Пепи.А брезовото барабанче Ямаха от комплекта на Цецо все още си стои в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко са N1 предполагам ще се разбере до няколко години когато започнат да се появяват проблеми по барабаните.Но всяко време си има своите моди,до скоро беше на мода Ямаха Стейдж Къстъм,сега БГ дръмърите са се зарибили по Мапекс.Дано да сте на прав път и да се окаже,че е единствената марка произвеждана в Китай,която все пак има добри попадения като евтината серия барабани от клен.

Все пак смятам,че това барабанче е с малко надута цена дори и в сайтовете.

те модите се сменят,но ямаха стейдж къстъм ще си останат едни от най-коравите достъпни барабани. сега тяхното място заемат Тур къстъм, гледам че стейдж са свалени от сайта на ямаха и най-вероятно е спряно серийното производство. Тур къстъма е със сходна цена и дори по висока серия харуер,освен това е "кленов".естествено от "оня" ефтиния клен.

 

колкото до мапекс,абе преди час Илиян(БТР) ми сподели, че с радост ще се отърве от новият си кардан мапекс. аз лично достатъчно пъти съм се доверявал на неговата преценка кое е добро и кое не,затова педал на тая марка няма да взема. барабанчето обаче сигурно е друга бира, водят го хай-енд клас на марката все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал Блек Пантър солобарабан,но съм сигурен 4е самата марка не е нисък клас.Т.е имат модели от ниски и високи серий.Уверявам ви 4е вторите не са евтини.

Второ: това 4е дадена серия китове са произведени в Китай ,не озна4ава 4е са шитави(гадни).Например моделите СТАРКЛАСИК на любимата ви марка ТАМА (на пове4ето),освен в Япония се произвейдат и в Китай.Аз съм виждал Старкласик Бубинга Омнитун,който бе6е Китайски, ама едва ли някой от вас ще каже че е ниско ка4ество. Когато става въпрос за високи класове барабани мисля 4е е излишно да говорим.

Мастърс и Рефърънс сериите на ПЪРЛ пък се произвеждат в Тайван.

Ако говорим за хардуер ,4инели и други съм съгласен 4е може да имаме резерви,но за барабани (ПРО) не мисля.Това е мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стейдж Къстъм няма да го спират от производство,но вече ще е от бреза.

да наистина, преди седмица и нещо гледах че го няма в сайта им а и бях мернал коментар в чужд форум че го спират. радвам се че не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второ: това 4е дадена серия китове са произведени в Китай ,не озна4ава 4е са шитави(гадни).Например моделите СТАРКЛАСИК на любимата ви марка ТАМА (на пове4ето),освен в Япония се произвейдат и в Китай.Аз съм виждал Старкласик Бубинга Омнитун,който бе6е Китайски, ама едва ли някой от вас ще каже че е ниско ка4ество. Когато става въпрос за високи класове барабани мисля 4е е излишно да говорим.

Мастърс и Рефърънс сериите на ПЪРЛ пък се произвеждат в Тайван.

Ако говорим за хардуер ,4инели и други съм съгласен 4е може да имаме резерви,но за барабани (ПРО) не мисля.Това е мое мнение.

Има разлика между това нещо да се произвежда или само да се сглобява на даденото место.На Ямаха по-ниските серии хардуер се правят в Индонезия,но стоманата или алуминия не са местни,а си ги внасят от Япония,същото е и при Пърл и Тама,както и американските DW.Всъщност от споменатите марки само Ямаха продължават да правят скъпите серии хардуер в Япония,поне кабелния ми хай-хет си беше от там.

Идеята ми беше за инструменти чиито суровини не са внос ,а производство примерно "made in China",защото имах чисто ново,най-висока серия солобарабанче-10 слоя бреза на немска фирма,чиито производсто е изнесено в Китай,както и суровините са китайски.След само 2-3 натягания на болтовете резбите им започнаха да заминават,а целия хардуер по барабанчето беше кофти изработен-подобие на Стаг.Когато махнах кожите и видях ръбовете-О,ужас...това бяха най-ужасно нарязаните ръбове които съм виждал,че и криви при това.Е как да звучи добре един такъв инструмент?!А финиша беше супер красив и добре направен.Както и да е,исках да кажа,че един инструмент се доказва с времето,както в една друга тема бях писал за едни архивни Роджърс на мой приятел.

А Илиянчо нали имаше DW5002 педал?Защо го е сменил с Мапекс??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.